Autor Zpráva
Ošklivý sup
Profil *
Dobrý den

Mám problém s diskusemi, příspěvky v nich. Začínají se množit maily, kde si lidé stěžují (v lepším případě, v horším vyhrožují soudy) na příspěvky v diskusi na webu, které se jich nějak dotýkají. Základní věcí jsou sprostá slova či nadávku třeba do komunistů a podobně. Diskuse slouží přímo k hodnocení, takže se mezi bežným hodnocením podobné příspěvky prostě objeví. Pak tam jsou samozřejmě slušnější, ale hodně kritické příspěvky. Problém je, že samozřejmě provozovatel nemá šanci pravdivost hodnocení zjistit.

Máte s tím někdo nějaké zkušenosti, nebo nevíte jaké zákony, vyhlášky tohle řeší, nebo kde hledat?

Mimo požadavků na smazání různých příspěvku mně chodí i stížnost na to, že přispěvatelé mohou přispívat anonymně. Což je další věc problému, který nevím zda je nějak někdo popsaný, jen vím že neanonymitu zajistit samozřejmě nedokážu.

Zajímá mě tedy jak na tohle hledí zákony/právo a jaká z toho plyne odpovědnost (pro provozovatele za příspěvky uživatelů). Klient je totiž toho názoru, že se má v diskusi nechat vše, že rozumný člověk si to dokáže přebrat.
smajli
Profil
Můj názor, možná špatný je, že taky nebude nikdo brát k zodpovědnosti majitele papírny, když na jeho papír napíšu, že Franta je ....
jinak ale bych doporučil zavést si filtrování nevhodných slov, apoň trochu to pomůže, a potom, příspěvky co projdou s nějak upraveným špatným slovem nekomromisně mazat. To všechno zveřejnit v pravidlech.
DoubleThink
Profil *
Papírna není moc dobrý ekvivalent.
Lepší příklad jsou noviny, otiskující názory čtenářů.

Sám v tom nemám jasno, ale myslím si, že odpovědnost provozovatele webu rozhodně nebude nulová.
Mistr
Profil
Lepší příklad jsou noviny, otiskující názory čtenářů.
Zase ale v těch novinách bývá větička typu Názory přispěvovatelů nemusejí nutně vyjadřovat názor redakce našeho plátku.
Ošklivý sup
Profil *
Mistr: ano, otázka ale není zda mám stejný názor či ne, ale zda za zvěřejnění toho názoru nesu odpovědnost, případně jakou.
koudi
Profil
No tak určitě je dobrý základ mít na webu napsáno, že za příspěvky jsou zopovědní autoři, že diskuse je nemoderovaná a tudíž si tam může napsat kdo chce co chce apod. hlášky. Nevím, jestli tě to na 100% ochrání, ale je to imho takový základ. Něco jako "koupání jen na vlastní nebezpečí" apod.

Nejsem nijak právně vzdělán, takže možná je to stejně všechno jinak :)
Mistr
Profil
Ošklivý sup
ano, otázka ale není zda mám stejný názor či ne, ale zda za zvěřejnění toho názoru nesu odpovědnost, případně jakou
Já Ti rozumím, Ošklivý supe. Samotného mě toto téma celkem zajímá. Jen jsem svým předchozím příspěvkem reagoval na poznámku, kdy Ti byly příkladem dávány raděj noviny než papírna. Chtěl jsem tím upozornit na jeden detail (tu větu), kterou se vydavatelé novin sichrují. Nevím, zda něco takového máš na svém webu i Ty. Možná by to pomohlo.
Ošklivý sup
Profil *
Mistr: nemám to tam a asi z posledního příspěvku vyplývá že to neřeší situaci :-) To že příspěvky v diskusi nejsou náš názor ani naše dílo je docela zřejmé, podle mne není nutné to tam uvádět.
Mistr
Profil
Ošklivý sup
To že příspěvky v diskusi nejsou náš názor ani naše dílo je docela zřejmé, podle mne není nutné to tam uvádět.
Co Ty víš, sichr je sichr... ;-)

Každopádně budu dál se zájmem sledovat toto téma.
Ošklivý sup
Profil *
mistr: právě že nevím a snažím se to zjistit. Jakmile budu vědět že tohle je řešení, tak to tam dám.
Ošklivý sup
Profil *
že by se nikdo s podobným problémem nestekal nebo nezabýval?
smajli
Profil
Ošklivý sup
už jsem ti to psal, ty příspěvky prostě smaž, lidi chvíli budou remcat, ale pak se uklidní, když nepomůže zabanuj IP
quinux
Profil
Ošklivý sup
To že příspěvky v diskusi nejsou náš názor ani naše dílo je docela zřejmé, podle mne není nutné to tam uvádět.
Já bych to tam uvedl a ještě bych doplnil text na způsob "vkládáné příspěvky nesmí porušovat zákony ČR a musí být v souladu s dobrými mravy". Příspěvky, které budou vulgární atd. normálně promazávej.

Jinak u každého příspěvku ukládej IP a čas vložení (pro případ, že by to po tobě chtěla policie;o).
Ošklivý sup
Profil *
smajli: No ale asi sis nevsimnul, ze ja je mazat nechci :-) Navic me zajima spis legislativa (nebo cokoliv na co se da odvolavat) nez co muzu s prispevky udelat. Muzu zrusit celou diskusi. Me ale zajima to, jakou mam odpovednost v okamziku kdy tam ty prispevky JSOU.
quinux
Profil
Ošklivý sup
IMHO pokud máš na webu příspěvky, které jsou v rozporu se zákony nebo někoho urážejí a on se tě rozhodne zažalovat, tak jako provozovatel, který neučinil veškeré možné kroky k tomu, aby se tyto příspěvky nezobrazovaly, můžeš být považován za spoluviníka.
quinux
Profil
Ošklivý sup
Na podobné téma: http://www.lupa.cz/diskuse/171/
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0