Autor Zpráva
Len2
Profil *
Zdravím. Nevím kde se zeptat, kam dotaz zařadit tak to zkusím zde. Dostala jsem webhosting + doménu .info na rok zdarma. Já ji ale nepotřebuji a nevím co s tím. Je škoda to nechat "propadnout" a napadlo mě to někomu prodat. Jenže nevím, zda to jde, ani jestli je to reálné (myslím jestli by měl někdo zájem) a už vůbec ne za kolik. Poraďte mi jestli to je reálné nebo ne. Doména .info a webhosting tento
Díky.
quinux
Profil
Len2
IMHO jde to a je to i reálné. Můžeš to zkusit třeba tady. Napiš jakou doménu máš na prodej a kolik si za to představuješ.
Len2
Profil *
Doména ještě není zaregistrovaná a je dle vlastního výběru. Cenu vůbec nemám představu. Díky za odpověď.
quinux
Profil
Len2
Pokud doména ještě není zaregistrovaná tak to zvedá hodnotu navídky ;o) problém může být s cenou hostingu jelikož ten stojí 1500 kč/rok a to někteří zdejší uživatelé nejsou schopni dát. Můžeš zkusit tedy počkat jestli bude mít někdo zájem.
Railbot
Profil
1500,- na rok za 250MB prostoru? Tak to je terno. Ani se ti nedivím, že to chceš někam prodat, je to nevýhodné až hrůza.
smajli
Profil
Len2
klidně to nech propadnout, musela by si to dát skoro zadarmo a při těch cenách toho hostingu to asi stejně i tak nevezme nikdo.
quinux
Profil
Railbot
1500,- na rok za 250MB prostoru? Tak to je terno
5GB na banánu je za 75 Kč měsíčně taky hustě předražené. Není to jen o prostoru, ale o kvalitách hostingu.

smajli
klidně to nech propadnout, musela by si to dát skoro zadarmo a při těch cenách toho hostingu to asi stejně i tak nevezme nikdo.
Dostala to zadarmo, takže kdyby za to měla dostat 500Kč tak je to pro ní pořád plus.
Len2
Profil *
Díky všem za názory. Pro mě by to výhodné bylo, komplet zdarma na rok. Ale máme do listopadu zaplacený hosting jinde a tak další stránky nepotřebujem. Nemyslela jsem nacpat to někomu za plnou cenu, spíš třeba za 500kč komplet. No uvidím, každopádně díky všem.
Len2
Profil *
Jé, quinux byl rychlejší s cenou, já než do dopíšu tak to napíše někdo dřív :-)
Railbot
Profil
quinux
Samozřejmě, ale 1500,- za 250MB i při sebelepších službách je žalostně málo.
quinux
Profil
Railbot
Samozřejmě, ale 1500,- za 250MB i při sebelepších službách je žalostně málo.
To není vůbec pravda. Je spousta projektů, které nepotřebují i po letech ani 50 MB, takže přirovnávat cenu k velikosti prostoru je pitomina ;o)
Railbot
Profil
quinux
Netvrdím, že nějaké projekty tu velikost potřebují. Já jen říkám, že dnes se za podobné (i o dost menší peníze) dá sehnat mnohem, mnohem více místa s minimálně srovnatelnou úrovní služeb. Selský rozum říká, že je výhodnější více místa, i když se neupotřebí. Navíc nějaké to skladiště na data se vždycky hodí ;)
Len2
Profil *
Pořád ještě přemýšlím co se získanou doménou a hostingem. Můžu vás všechny poprosit o radu, mám ještě týden na zaregistrování domény, poraďte mi prosím nějaký název- uni, aby tam popř. mohlo být cokoliv. Snad jsem to dobře napsala, třeba ji někomu udám později, teď by to propadlo a tak potřebuji vymyslet název domény. Díky moc za rady.
Eryl Kopta
Profil *
Řekl bych, že to záleží na způsobu, jakým jsi tu doménu a hosting "dostala". Jednak, jestli to není vázané na nějaké pokračování u jejich hostingu v dalších obdobích a potom jestli to není vázané na Tebe, čili jestli to můžeš takhle "prodat".

Jako supervýhodné mi to taky nepřipadá, ale záleží dost na kvalitě a službách. Jestli někdo provozuje hosting na kvalitních dobře zálohovaných strojích a nabízí v ceně plnou podporu a okamžité řešení problémů, tak nemůže nabízet cenu "masových" hostingů s tisíci domén ale kvalitou a službami na spodní hranici únosnosti. Zkuste někdo zaplnit těch slibovaných "5GB", možná se vám stane, že už při 50MB bude "disc full". Tolik diskových polí tam prostě nemají, tak počítají s tím, že lidé těch 5GB nevyužijí. Je to jako nakupování v hypermarketu nebo v malém obchůdku.
Len2
Profil *
Je to dárek, není to vázané na pokračování, po roce se to prostě dá zrušit. Není to vázané ani na moji osobu, mohu to komukoliv přenechat-mám to černé na bílém. Už prosím neřešme jestli je to výhodné cenově, jestli je poskytnutý prostor malý nebo velký. Spousta lidí má stránky na wz.cz a stačí jim to, my odtamtud přešli na placený hosting, prostor 300MB ale nikdy nezaplníme a myslím, že takových lidí je víc. Nakonec to dopadne tak, že to dám někomu zdarma jen aby se to využilo, uvidím. Teď bych ale byla moc ráda, kdyby mi někdo poradil jaký název domény zaregistrovat aby byla dá se říci univerzální. Díky.
quinux
Profil
Len2
jaký název domény zaregistrovat aby byla dá se říci univerzální.
To nejde. Každý projekt potřebuje svou specifickou doménu a vybrat nějakou doménu, která by se hodila pro více projektů je prakticky nemožné. Obzvláště dnes, když už je tolik domén zabraných a moc možností už nezbývá.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0