Autor Zpráva
vincent
Profil *
Zdravím.
Mám takový problém. Situace: právnická osoba už má několik let zaregistrovanou doménu. Jako kontakt je však uveden člověk, který již nemá s onou pr. osobou co dočinění, a e-mail, který již není funkční. Chci zažádat o změnu těchto údajů, avšak bylo mi řečeno, že pro změnu je třeba podpis dané fyz. osoby. Z jedné strany je to logické, na druhou stranu, co kdyby ta osoba třeba umřela, že.
Nezažil to už někdo, kdo by poradil?
Díky.
quinux
vincent
Možná by stačilo rozchodit ten uvedený email resp. zjistit, na který email je veden účet u registrátora. To potvrzení změn, lze totiž posílat potvrzovacími maily, ale zase záleží na tom co je to za registrátora. Třeba u Active24 na to je heslo, které zadáš jako potvrzení změn do formuláře, který ale věčně nefunguje a nebo právě musíš změnu provést podpisem. ;o)
Mistr
vincent
co kdyby ta osoba třeba umřela, že
Zase na druhou (nebo možná třetí stranu), kdyby ta osoba umřela, tak se můžeš prokázat jejím úmrtním listem atp. Takže by to bylo asi řešitelné i pak.
vincent
Profil *
quinux
s rozchozenim emailu nepocitam, ale jo, v jistych situacich by to mohlo pomoci :)

Mistr
Takze kvuli prevodu domeny pravnicke osoby bych musel otravovat rodinu at mi da umrtni list? Prijde to na hlavu jenom mne?
quinux
vincent
s rozchozenim emailu nepocitam, ale jo, v jistych situacich by to mohlo pomoci
Můžeš ho rozchodit jen na těch pár dní než dokončíš změny. Pokud to u tvého registrátora fuguje přes mail tak je to to nejlepší a nejjednodušší řešení.

Takze kvuli prevodu domeny pravnicke osoby bych musel otravovat rodinu at mi da umrtni list? Prijde to na hlavu jenom mne?
To není nic na hlavu. Prostě to tak chodí.
nightfish
To není nic na hlavu. Prostě to tak chodí.
za právnickou osobu jedná a podepisuje jednatel zapsaný v OR, takže by to zcela určitě mělo jít vyřídit i přes jednatele - sice by mohl registrátor obstruovat s požadováním výpisu z OR, nicméně ve výsledku by s tím problém být neměl
a pokud ano, tak změna registrátora jasná volba
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.