« 1 2 »
Autor Zpráva
Bobulka bambulka
Profil *
Ahoj, žeším jednu zapeklitou otázku a prosím Vás o rady zkušenějších z praxe. Nakonec se rozhodnu stejně sám, ale prosím napište všichni kdo můžete přijít z neocenitelnou radou a zkušenostmi:

Studuji střední školu a mám nabídku od jedné firmy, že bych u ní mohl pracovat po maturitě. Jedná se o známou grafickou firmu. V podstatě mě tam i všechno doučí a naučí věci, o kterých se může kdekomu jen zdát. Budu mít také praxi...

Řeším otázku jestli je to to správné, chtěl jsem jít na vysoku školu a mít papír Ing., nedokážu posoudit co je lepší či ne. Praxe je konec konců také důležitá a takováhle nabídka. Děkuji za jakékoliv názory. Jsem hlavně kodér, takže je to zvláštní...
habendorf
Profil
Jdi na VŠ. Takových nabídek ještě bude...
Martin Kuželka
Profil
JJ, přesně tak.. pokud jsi (budeš) dobrý, bude o tebe zájem i za pár let...
Railbot
Profil
Ta škola by tě stejně za čas mrzela, vzdělání ti nikdo nevezme. takže pokud můžeš, tak běž raději studovat. To ti radím. Potom si z nabídek budeš moct vybírat.
Nox_lbc
Profil
Nebo vezmi práci a vejšku si dělej při tom ;)
Michalek
Profil
Řeším stejný problém, nechal jsem se ukecat na VŠ :-) Zkusit se to zkusí a když to nevyjde, firma to zálohuje.
Vít Dlouhý
Profil
Aby to tu nebylo tak jednostranné, tak já jsem se vydal tou druhou cestou, tzn. začal jsem pracovat a školu odsunul (buď na rok, dva, nebo na furt, podle toho jak se bude dařit). Je fakt, že titul ti nikdo nevezme, na druhou stranu, v tomto oboru se na tituly nehraje, důležitější jsou schopnosti a znalosti... Pokud to vztáhnu na sebe, tak raději budu 4 roky získávat praxy a dělat to co mě baví, než se 4 roky potit učením se přežvýkavaných věcí, z nichž polovina mi přijde zbytečná (no flame). Letos se tuším na ČVUT otvíral velmi zajímavý obor, nepamatuji si přesný název, ale slibovaly se nová média, webdesign apod., fakt je ten, že minimálně rok, možná dva se k tomu skoro nečuchne, protože probíhá matematické síto...

Každopádně, máš-li hlavu a vytrvalost na to, abys to dotáhnul až na Ing. tak studuj! :-)
Dero
Profil
Vít Dlouhý: Ano, přesně na ČVUT mám namířeno. Mimochodem, je to tenhle mimořádně zajímavý obor: http://www.fel.cvut.cz/education/bk/prehled_2411.P.B.html

Taky jsem se rozhodoval, jestli náhodou školu neodložit a nevěnovat se raději tomu, co mě baví, jde a solidně vynáší. Ale pak jsem si řekl: "Ať ji mám za sebou co nejdřív, už kvůli zkušenostem a vzpomínkám." Možná vám to přijde jako laciný důvod k rozhodnutí, ale je to tak.

Navíc se vysoká škola a zaměstnání nikterak nevylučují. Jako OSVČ budu mít navíc v průběhu VŠ mnohem víc času než v současné době na gymnáziu, protože z konstantní přípravy ze dne na den se stane nárazová příprava v jednom měsíci za semestr, která mi svědčí.

Takže já bych doporučil upřednostnit školu, práce bude vždycky dost. A šikovný člověk se dokáže velice slušně zaopatřit už v průběhu studií.
habendorf
Profil
protože z konstantní přípravy ze dne na den

Tak to jsem teda nedělal ani na střední :o)
Dero
Profil
habendorf: Dobře, uznávám, že zelený strom života vypadá trochu jinak. V takovém případě bych mohl na jakýkoliv džob předem zapomenout. :o)

Ale je to prostě konstantní zátěž sestávající z různých drobných povinností a nervozity. A to pracovnímu prostředí nepřidává.
Vít Dlouhý
Profil
Dero: Ano, o tomhle oboru jsem mluvil. :-)
koudi
Profil
Dero
Vít Dlouhý
Obor STM na FEL vypadá na první pohled zajímavě, to jo ... já to studuju, takže se kdyžtak ptejte :)
Vít Dlouhý
Profil
koudi: Já už se na okolnosti ptal lidí, co tam jsou. Určitě by ale podrobnosti zajímaly hodně lidí zde na fóru, protože ten obor zní a tváří se velmi lákavě - možná by to bylo na vlastní topic...
koudi
Profil
protože ten obor zní a tváří se velmi lákavě
Zase takový zázrak to podle mě není.
Vít Dlouhý
Profil
koudi: No já právě slyšel totéž od jiného insidera :-) Schválně jsem se do toho nehnal hned první rok po otevření, chtěl jsem počkat na zkušenosti lidí, co tam půjdou...
Joker
Profil
Bobulka bambulka
Já bych bral VŠ. Jinak škola a práce se dá skloubit dohromady, najít si při studiu ve stejném oboru dlouhodobou brigádu "na dohodu" je řekl bych ideální způsob přípravy na práci v tom oboru.
Akorát je problém, že z toho není tolik peněz, jako ze stálého zaměstnání a taky je trochu demotivující pobíhat škola-práce, zatímco spousta ostatních pobíhá škola-chlastačky :o)))
Railbot
Profil
Akorát je problém, že z toho není tolik peněz, jako ze stálého zaměstnání
Tak s tím bych si dovolil nesouhlasit. V některých případech je to přesně obráceně.
koudi
Profil
No já právě slyšel totéž od jiného insidera :-)
My jsme první ročník tohoto oboru, takže spousta věcí se ještě dolaďuje, tak říkajíc za běhu :). Za pár let to možná bude o něco lepší, ale kdo by na to čekal, že? ;-)
smajli
Profil
Bobulka bambulka
Nic netrvá věčně, ani práce v oblíbeném oboru, dnes ji máš a zítra ne. A budeš beze školy i praxe.
Dero
Profil
a taky je trochu demotivující pobíhat škola-práce, zatímco spousta ostatních pobíhá škola-chlastačky :o)))

Přesně jsi vystihl, co mě k práci motivuje. Jsem abstinent, tedy v kontextu mladého věku asociál, podivín a vůbec osoba, s níž není radno se příliš stýkat. :o)

Akorát je problém, že z toho není tolik peněz, jako ze stálého zaměstnání
Tak s tím bych si dovolil nesouhlasit. V některých případech je to přesně obráceně.


V tomto souhlasím s Railbotem. Ačkoliv bych tu brigádu upřesnil na samostatné podnikání. Pokud je člověk šikovný, tak se mu nemusí věnovat celý den a přitom si vydělá podstatně více a za kratší čas než by dostal na HPP. Jenže to chce všestrannost, aby nepřišla "suchá období". Myslím, že za svoje finanční štěstí si může každý sám.
Vít Dlouhý
Profil
Ještě jedna poznámka k tomu studiu, pokud vím, tak na tento obor nic nenavazuje, žádné magisterské studium.

Jinak potvrzuji to, co kolegové výše, externista si často vydělá víc než zaměstnanec...
Railbot
Profil
Ještě jedna poznámka k tomu studiu, pokud vím, tak na tento obor nic nenavazuje, žádné magisterské studium
Nevím, jak to přesně je, ale mimo jiné se tam píše...

...aby mohli vzápětí po absolvování bakalářského studia nastoupit do praxe. Možnost pokračování v navazujícím magisterském studiu jim přitom zůstane otevřena.

Takže možná teď ta možnost pokračovat není, ale v budoucnu bude, pokud tomu tak nějak dobře rozumim.
Knopi
Profil
Děkuji všem za příspěvky.

Co se týče mě, také mám případně namířeno na ČVUT. Ta možná nabídka je kompenzována samozřejmě tím, že budu muset na sobě tvrdě dřít, abych se také uplatnil. Vypadá to tam skutečně velmi hezky a peníze jsou skutečně nádherné. Jak už jsem říkal, jedná se opravdu o úspěšné grafické studio. Osobně mě baví vše kolem webdesignu a nechci být vyloženě grafikem, ale myslím si, že praxe z takovéto branže může pro mě být neocenitelnou zkušeností a umem v životě pro další práci. Takže určitě bych tam nechtěl zkejsnout navěky. :o) Ve svém volném čase bych se šprtal ANGLIČTINU, která by měla být ukončena státnicí (když se poštěstí). :)

Promyslím to pečlivě, kdo ví možná se sejdem na ČVUT. Ještě jednou děkuji za ohlasy. Moc jste mi pomohli.
Knopi
Profil
Do prkýnka, tak jsem se prozradil. Některé věci je lepší nechat v anonymitě - promiňte mi.
Joker
Profil
Dero
Přesně jsi vystihl, co mě k práci motivuje. Jsem abstinent, tedy v kontextu mladého věku asociál, podivín a vůbec osoba, s níž není radno se příliš stýkat. :o)
Zdá se, že jsme si podobní :-)
Railbot
Tak s tím bych si dovolil nesouhlasit. V některých případech je to přesně obráceně.
Vycházím z toho, že když člověk té práci věnuje víc času, obvykle dostane víc peněz.
Ale samozřejmě, že jsou i případy, kdy se dá při škole vydělávat opravdu slušně, ale nemyslím si, že je jich většina.
Railbot
Profil
Joker
Vycházím z toho, že když člověk té práci věnuje víc času, obvykle dostane víc peněz.
Tak se můžu jenom pousmát. Kež by to tak bylo všude, bohužel mé zkušenosti nic takového nepamatují :)
koudi
Profil
Promyslím to pečlivě, kdo ví možná se sejdem na ČVUT.
Jen pojďte, neni to tam tak špatné ... :)
Flip
Profil
o jakém oboru se přesně bavíte... chodí někdo na obor - Web a media? je o co stát?
Railbot
Profil
Flip
Kdybys věnoval minutu přečtění předchozí diskuse, než se tak blbě zeptáš, tak by ses tak blbě ptát nemusel :)
thingwath
Profil
Na ČVUTu se tímhle oborem dostali na půl cesty a žel taky krok stranou. Kdy už tam někdo konečně dostane pořádnou ránu do palice...
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0