Autor Zpráva
D15
Profil *
Vytvořil jsem nějakou aplikaci pro český trh, kterou jsem pojmenoval např. Alpha, zatím ji poskytuji jako živnostník. Už je v chodu, doména cz je zaregistrovaná a aplikace je funkční.

Nyní jsem však zjistil, že v Polsku je ZŘEJMĚ společnost s registrovanou ochrannou známkou Alpha. Proč zřejmě? Protože na webu má u loga něco malinkatého nerozpoznatelného, co vypadá jako (R).

V této databázi jsem však slovní značku Alpha nenašel. Naopak jsem tam našel pro značku Alpha registrovanou ochrannou OBRAZOVOU známku z Portugalska.

Můžu já v česku tuto značku pro svůj produkt používat? Vztahují se polské ochranné známky i na český trh, když ona značka Alpha není v registru českých ochranných známek? Kde skutečně zjistím, zda ona ochranná známka v Polsku zaregistrována je nebo není? Oblasti našeho podnikání jsou naprosto odlišné.

Díky za názory a rady
D15
Profil *
Nikdo?:-(
quinux
D15
Mám pocit, že lze ochrannou známku registrovat pouze pro určitou zemi (národní) nebo pro celý svět. Obrátil bych se tedy na s dotazem úřad průmyslového vlastnictví a případně si i ochrannou známku pro ČR registroval (pokud ve svém produktu vidíš budoucnost).
D15
Profil *
Díky za tip, zeptám se.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.