Autor Zpráva
Nenapravitelný
Profil *
Rád bych na svých stránkách nabídl případným návštěvníkům možnost co nejrychleji si navolit a přidat export do svých čteček (ať už se jedná o RSS, ATOM nebo Opera widget), ale v grafickém zpracování lehce tápu. Zatímco obecně exportní ikony jsou k dispozici bez problému (http://www.feedicons.com/) a Opera widget ikonku už nějak extrahuji ze samotného prohlížeče, atom mi dělá starost, rád bych nějakou 12x12 ikonku reprezentující tento zdroj, ale nic podobného jsem nenašel, mohl by mi někdo pomoci?
Joker
Profil
Nenapravitelný
A co udělat prostě takovou tu oranžovou ikonku a vedle toho napsat "RSS" a pak zas tu oranžovou ikonku a vedle toho napsat "ATOM"? Alespoň to je obvyklé řešení, které jsem viděl.

Ale jinak pro "RSS znalé" prohlížeče je nejrychlejší cesta:
<link rel='alternate' type='application/xml' title='RSS' href=(....)

pak prohlížeč zobrazí na definovaném místě ikonku.
Nenapravitelný
Profil *
Jasně no, tam je potíž v tom, že bych to rád od sebe výrazněji odlišil, ale holt, když nic jiného nezbyde.
Joker
Profil
Když jsme u toho, není to nakonec jedno?
Možná rozliším podle ikonky, jestli je to RSS a co je ATOM, ale já vím jak ty výstupy vytvořit a dokonce ani mně není jasné, na který bych měl kliknout. A co teprve BFU... vsadím se, že bude postupovat jako já, tj. že klikne na první a když mu nebude fungovat, klikne na druhý atd.
Jako návštěvních chci prostě cokoliv, co mi bude ve čtečce fungovat. Jestli se to jmenuje RSS, RDF nebo ATOM, to je mi celkem jedno. No a jelikož snad každá normální čtečka dneska umí všechny ty formáty, skoro bych řekl, že stačí nabízet jeden.

Jen tak mimochodem, největší legrace je, když stránka sice nabízí čtyři druhy výstupu pro RSS čtečku, ale všechny s typem "text/html", takže ani jeden mi nejde do čtečky jednoduše (kliknutím na tu ikonku) přidat. Daleko víc ocením jen jeden výstup, ale pořádně udělaný ;-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0