Autor Zpráva
D15
Profil *
Zajímalo by mne, zda při dotazu typu HTTP Head dojde ke zpracování dotazovaného URL - např. skriptu PHP3. Je mi jasné, že při HTTP Head nedojde na rozdíl od meotdy HTTP Get ke stahování, jde mi jen o to, zda dojde ke zpracování požadované URL.
wnc
Profil
není nic jednoduššího než to vyzkoušet
wnc
Profil
tak jsem to vyzkoušel. skript se zpracoval (nechal jsem ho zapisovat do souboru). Nedokážu ale říct, je-li to pravidlem nebo to záleží na konfiguraci.
k
Profil *
vystupem phpscriptu muze byt napriklad i xml takze se domnivam ze se zpracuje vzdy. Prinejmensim kvuli content-type.
nightfish
Profil
rfc2616
The HEAD method is identical to GET except that the server MUST NOT return a message-body in the response. The metainformation contained in the HTTP headers in response to a HEAD request SHOULD be identical to the information sent in response to a GET request. This method can be used for obtaining metainformation about the entity implied by the request without transferring the entity-body itself. This method is often used for testing hypertext links for validity, accessibility, and recent modification.

The response to a HEAD request MAY be cacheable in the sense that the information contained in the response MAY be used to update a previously cached entity from that resource. If the new field values indicate that the cached entity differs from the current entity (as would be indicated by a change in Content-Length, Content-MD5, ETag or Last-Modified), then the cache MUST treat the cache entry as stale.


Metoda HEAD je identická s metodou GET, jen s tím rozdílem, že server nesmí v odpovědi vrátit tělo zprávy. Metainformace obsažené v hlavičkách HTTP odpovědi by měly být u HEAD stejné jako u GET. Tato metoda může být použita pro zjištění metainformací o entitě dosažitelné požadavkem bez toho, aby byla vrácena celá odpověď. Tato metoda se častou používá pro testování platnosti hypertextových odkazů, jejich dostupností a času poslední modifikace.

Odpověď na požadavek typu HEAD může být cachovaný v tom smyslu, že informace obsažená v odpovědi může být použita k aktualizaci dříve nacachovaného objektu. Jestliže nové hodnoty polí naznačují, že obsah cachovaného objektu se od nového objektu liší (např. rozdílná hodnota Content-Length, COntent-MD5, ETag nebo Last-Modified), potom musí správce cache považovat nacachovaný objekt za nadále neplatný.
wnc
Profil
to je hezké, ale nic to neříká o zpracování PHP skriptu.
djlj
Profil
wnc
Metoda HEAD je identická s metodou GET, jen s tím rozdílem, že server nesmí v odpovědi vrátit tělo zprávy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0