Autor Zpráva
ronnie
Profil
Já vím, tohle téma je trochu mimo okruh JPW, ale myslím, že digitální fotografie mohou úzce souviset s webdesignem obecně.
Uvažuji o koupi digitálního foťáku, nemáte někdo nějaký tip? Moc se v této oblasti neorientuji, a tak bych potřeboval pár dobrých rad.
Požadavky:
Nemám nijaké zvláštní nároky, měl by být na běžné fotografování, příroda, portréty, ap.
Minimální rozlišení tak 3 Mp, ale čim více, tím lépe.
Minimální vzdálenost mezi fotoaparátem a objektem focení by měla být max. 6 cm.
Nebyla by špatná nějaká počáteční výbava (SW, vak pro foceni pod vodou ap.)
Taky nechci nějakou velkou a těžkou krávu:)
Na ceně vesměs nezáleží, nechtěl bych překročit 8 000kč.
Měl bych se ještě na něco zaměřit? Uvítám každou radu!Díky
Plaváček
Profil
Přihřeju si vlastní polívčičku, ale zkus se porozhlednout na www.ekramek.cz. Mají teď bezva ceny a u každého výrobku je velmi podrobný popis (i s komentářeme lidí, kteří si výrobek koupili).
Acci
Profil
Nebo si můžeš koupit hned osm (http://www.breezecam.cz/) :))

Teď vážně, podiv se na Fotoexpert.cz a dej hledání podle parametrů. Určitě si nečo vybereš
mgiel
Profil
Mohu doporučit http://www.digitalnifotoaparat.cz/ ...dělal jsem porovnání cen asi před měsícem 3 fotoaparátů Fuji5500 Minoltu Z 1- 2-3 a CANON PowerShot S1 IS --tento obchod vyhral první místo s cenama .... no jinak obchodu je mnoho staci se kouknout a porovnávat ceny ..

co do výběru ,tak bych volil spíše zrcadlovku ,ale ty jsou ovšem dražší jak 8 tis.
Velice pěkné fotky dělá canon,ovšem zde se platí i za značku.

http://www.grafika.cz/art/df/DF-summary-czech-2004.html --- článek co lidi nejvíc kupujou

http://www.digineff.cz/jakejeto/jakejeto.html --- tady jsou dobré recenze i s náhledem fotografií jak to fotí

doporučuji vybírat spíše kvalitu než cenu ...Oni všechny foťáky fotí,ale každý jinak.

jeste důležitá věc : Koukej na cenu jak fotoťaku ,tak kolik stojí paměťová karta (xd,sd,flash atd) ,musí se totiž koupit ,protože v základu většinou je 16-32 a se stěstím 64.
ronnie
Profil
Díky za všechny příspěvky.
Zalíbil se mi Canon PowerShot A520, nemáte s ním nějaké zkušenosti?
Hugo
Profil
Ja jsem si zacatkem roku koupil Minoltu Dimage Z2 a jsem s ni velice spokojeny. Ovsem stale se jeji cena pohybuje kolem 10 000, ale jinak bohate splnuje vsechny tvoje pozadavky.
Yuhů
Profil
> Minimální vzdálenost mezi fotoaparátem a objektem focení by měla být max. 6 cm.

to je dost málo. Doporučuju z tohoto požadavku slevit. V praxi je stejně lepší foťák trochu oddálit a na detail zoomovat. Běžné laciné foťáky mají minimální vzdálenost 20 - 30 cm.

> Měl bych se ještě na něco zaměřit?

kdybych já dneska kupoval foťák, tak bych sháněl něco, co je dostatečně širokoúhlé. Rozumím tomu jako koza petrželi, ale laicky řečeno mi často vadí, když se mi do snímku nevejde všechno, co chci.
halogan
Profil
Yuhů: Zo se někdy dělá softwarově na panorama.

Ronnie: Já mám zaostření na tuším 6cm a je to docela dost, na detaily nic moc :/
Každopádne koukni na fotoexpert.cz, tam si vybereš.
Klara
Profil *
Uz rok a pul mam Nikon Coolpix 2000, stam me lehce pres 6.000,-, ted u se sice nedela, ma ale atejne kvalitniho nastupce.
Jsem velmi spokojena - makro delam i na 5cm, nastavuju bodove mereni expozice, menim zdroj svetla, vypinam/zapinam blesk. Vic asi potreba neni. Ocenila jsem, ze je na tuzkove baterie nebo akumulatory, takze muzu mit jedny nabite v zaloze nebo neni problem si je koupit. Sice nema hledacek jen obrazovku, ale s mymi silnymi dioptriemi se mi po hledacku ani jednou nezastesklo. Malej, lehkej.
Jedine, na co uz si nepamatuju, je kolik ma megapixelu, ale fotky z nej lezou slabe pod 1MG, coz staci na bezne zobrazovani pres celou obrazovku.
Jeho nastupce ma sestra, taky zcela spokojena, takze muzu s klidnym srdcem doporucit. Jen z nej nemuzu ukazat fotky, mam je sice na webu, ale ten je jeste natolik rozpracova, ze zrovna tady se jeho adresu zverejnit neodvazim :-)
ronnie
Profil
Takže nakonec jsem si koupil Olympus 765, je to zrcadlovka a na to, co umí, poměrně levná. Makro od 7 cm, SuperMakro je od 3 cm. Přiblížení je až 54 násobné, na maximalní přiblížení je však obraz lehce rozmazaný. Zkoušel jsem fotit značku jedoucího auta asi z 300 metru na maximalní přiblížení a nakonec z toho byl poměrně čistý obrzek přes celou obrazovku:)
Ma 4Mpx, 4 režimy focení + automaticke a 2 profesionální, má mnoho dalších funkcí - Čb obrazky, barva sepie, dalé je zde přímý výstup k tiskárně, histogram. Hodne se mi libi moznost využít kameru; na nejmenší kvalitu je možné nahrávvat záznam až 1 hodinu (256MB karta).
Jsem s nim opravdu nadmíru spokojen, cena se pohybovala kolem 10 000.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0