Autor Zpráva
killer
Profil
Pokud bych měl placenou doménu, ktomubych měl vlastní servr, jaký je v tom háček?? Ptám se obecně, protože s tím nemám vůbec žádné zkušenosti :-( např.: jak musí být výkonný, atd
roberta
Profil
nie je v tom žiadny háčik... server si možeš vybrať sám, aký cheš...
Jan Rippl
Profil *
Záleží jaký...
Jestli dedikovaný, nebo svůj vlastní.
mn5
Profil *
Jeno detail není žádný servr ale server
killer
Profil
,yslel jsem svůj vlastní, který bych měl např.: doma, jestli je vtom nějaký háček, jak to funguje s php a mysql, popř. jak musí být výkonný aby zvládl několik stránek o hrách ...
MichalekII
Profil *
S www sereverem by problém být neměl, nezáleží ani tak na počtu stránek jako spíše na počtu přístupů na tyto stránky, konkretně provozuji server na který je asi 25.000 přístupů denně je intel na 800 MHz s 512 MB paměti (PHP + MySQL) je zatížen asi na 25% - jen tak pro představu

Také budeš potřebovat dostatečnou linku do internetu, s dostatečným datovým limitem ... zase záleží jaké stránky chceš provozovat

a Pevnou veřejnou IP adresu

co se táká domény, budeš potřebovat dva na sobě nezávislé name servery, to už je horší buď využiješ nějaké free služby, nebo kamarádů nebo si to budeš muset někde koupit, protože jeden rozjedeš v pohodě ale stím druhým by jsi měl asi problém ...
killer
Profil
kolik tak pro představu je potřeba minimalně připojení ??

a ten poslední bod jsem nepochopil, pokud budu mít koupenou vlastní doménu ...
MichalekII
Profil *
Jaké připojení, to je složité otázka, to si musíš rozhodnout sám, jde o to čím větší rychlost linky tím se návštěvníků tvích stránek budou stránky načítat rychleji, pozor si musíš dávat hlavně aby tvá linka mě dostatečný takzvaný upload, ten je pro provoz serveru klíčový. Když se podívám jaké datové tarify jsou dnes nabýzeny pro domácnosti tak bych jako rozumné minimum pro malý projekt doporučil asi neomezený upload 2 GB/s

co se týká domén tak to asi nedovedu dostatečně vysvětlit, jdu se podívat jestli není nejaký pěkný článek na netu a kdyžtak dám vědět
MichalekII
Profil *
tak třeba tady, lépe poradit už asi nedovedu http://cs.wikipedia.org/wiki/Domain_Name_System
nightfish
Profil
rozumné minimum pro malý projekt doporučil asi neomezený upload 2 GB/s
takovou linku bych si taky nechal líbit

co se táká domény, budeš potřebovat dva na sobě nezávislé name servery, to už je horší buď využiješ nějaké free služby, nebo kamarádů nebo si to budeš muset někde koupit, protože jeden rozjedeš v pohodě ale stím druhým by jsi měl asi problém ...
pokud si zaregistruješ doménu třeba u forpsi, tak ti zdarma umístí doménu na jejich nameservery, takže s tímhle problém není - a změnu DNS záznamů lze provést přes webové rozhraní...
MichalekII
Profil *
nightfish

download linka 2 GB/s pro domácnosti dnes není zas až takový luxus, pokud chceš provozovat server tak cokoliv pod 2 GB/s bude dosti velkou část vašich návštěvníků omezovat

Pokud něco takového registrátoři mají ve službách tak problém s domenou nebude, tedy pokud umožní domenu nasměrovat i na vlastní server a ne jen na jejich hosting
koudi
Profil
download linka 2 GB/s pro domácnosti dnes není zas až takový luxus
To sice ne, ale na server potřebuješ především upload...
MichalekII
Profil *
koudi

A umíš číst?

jako rozumné minimum pro malý projekt doporučil asi neomezený upload 2 GB/s
koudi
Profil
MichalekII
Umím, děkuji za optání.

Ty si ale prosím přečti, jak to šlo za sebou:

nightfish
rozumné minimum pro malý projekt doporučil asi neomezený upload 2 GB/s
takovou linku bych si taky nechal líbit

MichalekII
nightfish: download linka 2 GB/s pro domácnosti dnes není zas až takový luxus, pokud chceš provozovat server tak cokoliv pod 2 GB/s bude dosti velkou část vašich návštěvníků omezovat
habendorf
Profil
koudi, MichalekII: Myslím že nightfish narážel jen na překlep. Asi nemá jít o 2GB/s, ale 2Gb/s, že?
nightfish
Profil
habendorf
a nebo spíš 2 MB/s
habendorf
Profil
nightfish: pravda :o)
nightfish
Profil
Pokud něco takového registrátoři mají ve službách tak problém s domenou nebude, tedy pokud umožní domenu nasměrovat i na vlastní server a ne jen na jejich hosting
provozuji to na forpsi - A, CNAME i MX záznamy je možno směřovat kamkoliv chcete
MichalekII
Profil *
:-D 2 GB/s ... 2 Gb/s ... 2 MB/s ... jsem to ale ... to mi nedockvaklo, jsem to trohu domotal no, snad to killer ve finale s tou linkou pochopí :-D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0