« 1 2 »
Autor Zpráva
Davids
Profil
Snad jsem zvolil dobré téma...

Ahoj všichni,
rozhodl jsem se zde nepsat, protože chci vytvořit nějaký větší projekt na internetu, ale vůbec nic mě nenapadá... Co Vám na internetu chybí? O čem by se Vám líbil web? Pište náměty, tipy, cokoliv. Díky
souki
Profil
Snad jsem zvolil dobré téma...
Ne...
Davids
Profil
tak v tom pripade jestli to muze nekdo presunout tam kde by to melo byt :-[
Filips
Profil
Vytvoř web, jehož tématem bude námět k tvorbě webových projektů. Tyhle otázky se tady už začínají nebezpečně množit. Na internetu mě osobně nechybí snad nic. Ale na druhou stranu proč nekonkurovat jiným portálům?
Timy
Profil
Validátor už je přeložený... Což takhle přeložit celé W3C?
quinux
Profil
Jó tak to mi pár věcí chybí resp. možná existují, ale ke mě se to ještě nedoneslo ;o)
Jirin
Profil
Davids
neni myslenka zakladem podnikani:-) co ten co ti poradi z toho bude mit? dobry pocit a ty penize:)
Davids
Profil
To Filips:
Tak portal o webovych projektech si moc nedobedu predstavit. Konkurovat jinym portalum? nenapada me kteremu - jakpsatweb? ;-)
To Timy:
Nechci si hrat na prekladatele ;-) anglicky tak moc neumim
To quinux:
tak az budes vedet tak pak napis ;-)
Jirin:
joo tak to je pravda, ale najde pak to co mu tady chybelo :-)
quinux
Profil
Davids
tak az budes vedet tak pak napis
Sám nevěříš tomu, že bych ti předal své nápady a ty pak na nich zbohatl :D
Davids
Profil
quinux
Davids
tak az budes vedet tak pak napis
Sám nevěříš tomu, že bych ti předal své nápady a ty pak na nich zbohatl :D

to teda neverim no :-D ale snad se nekdo najde no ;-)
one_k
Profil
Staci premyslet - co je offline a jeste neni online? :)
one_k
Profil
Davids
Dobre napinat te nebudu - vytvor online operacni system - ja uz se o to snazil, ale ztroskotalo to na mem volnem case, na financnich moznostech, na propustnosti linky vetsiny useru(v te dobe).
Neni zas az takovy problem neco podobneho vytvorit.
Problem je vse ostatni:)
Davids
Profil
heh, tak to si nedovedu predstavit jak by fungovalo - musely by byt alespon off-line ovladace, a stejne, vypocetni sila pocitacu by se nedala v porovnani s propustnosti linky
one_k
Profil
Davids
ano ja mel reseni toto - zakladni balik pro pripojeni k netu(par knihoven atp - nic zas 'tak hrozneho').
zalezelo dost na propustnosti linky:) o vypocetni silu ani tak neslo jelikos po pul roce snazeni(cca 15hodin tydne) jsem se dostal k podobe MS-DOS.
Kazdopadne operacnim systemem se to nedalo nazyvat.

Jako server jsem pouzival 266MHz pentium 2 a 5online uzivatelu zvladal naprosto bez problemu. (matematicky by jich zvladl pres 2000)

Kazdopadne chtel jsi napad - tady ho mas:)
Az budes mit prvni milion, tak doufam ze me pozves na pivko:)
Plaváček
Profil
one_k

Mě by se líbil projekt, který by umožnil aktivně bojovat proti všudypřítomnému e-mailovému spamu. Bohužel doména www.antispam.cz je v držení někoho jiného. Ale i tak by to šlo.

Úřad pro ochranu osobních údajů a jeho slavný nepoužitelný formulář evidentně moc nefunguje. Zveřejnění těch nejznámnějších spammerů a podvodníků (včetně jejich emailové adresy a kontaktu, klidně i s telefonem) s reakcemi naštvaných uživatelů by mohlo úředníkům otevřít oči.

Možná je to dobrá myšlenka.
smajli
Profil
na internetových stránkách se dá najít mnoho zapadlých nápadů, které jejich majitelé nadokáží využít, nebo nemají sil,
one_k
Profil
Plaváček
bohuzel proti spamu na internetu moc bojovat nelze. Je to jako s normalni postou - zalezi na danem cloveku, jestli vam vhodi reklamni letak do schranky.
Nedovedu si predstavit jak by mohl zakon trestat spammera. A za zverejneni jeho udaju by vas mohl zalovat..
Kazdopadne tva odpoved nejspise patrila Davidsovi.
Plaváček
Profil
one_k

Ale zákon může postihnout spammera. To je právě to kouzelné a jde to relativně snadno (viz článek Martina Kopty http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp?ARI=105946 ). Jenom to zatím v Čechách moc nefunguje. A navíc - přesně ve chvíli, kdy mi nějaký takový filuta pošle svůj nevyžádaný e-mail i s kontaktem, má prostě smůlu. Myslím, že by to šlo a že by to byl dobrý bič alespoň na ty nejvyhlášenější. A já se ******** nebojím, to jen na okraj.

Otázka ovšem zněla, jestli nemáme nápad, co na českém internetu chybí. Odpověděl jsem a tímto se dopředu vzdávám autorských práv (což podle zákona ale nemůžu :)
djlj
Profil
Davids
Chybí mi tu český server na způsob Youtube. (Tedy, já jsem se chtěl nedávno pustit do realizace, ale zastavil mě nedostatek financí na HW.)

Jinak vím, že existuje stream.cz, ale to není přesná obdoba youtube. Je to jen, jak jsem měl možnost pochopit, jakási bulvární internetová televize či co.
Mistr
Profil
Davids
Zkus se podívat třeba po školách. Spousta jich by (nové) webové stránky potřebovala. Nebo třeba některé katedry vysokých škol by byly jistě potěšeny.

Navíc tím získáš, myslím, příjemnou referenci.
Davids
Profil
mr. Plaváček:
Díky za tip, o tomhle začínám dost uvažovat :-)
djlj:
Nevím no, Youtube by byl problém s HW a hlavně s rychlým řpipojením
Mistr:
To ne, ja chci vlastní web ;-)

Dále mě napadl web o kultuře, hudební scéně apod. v česku jich moc není, max. tak o HIP-HOPu apod.
Pište dál, pokud někoho něco napadne :-)
Davids
Profil
Jo a teď mě napadl ještě web něco jako je www.cssbeauty.com nebo tak neco, na hodnoceni ceskych webovych stranek...
djlj
Profil
Plaváček
Já už jsem něco takového udělal - cesky-spam.sux.cz. Každopádně v trochu okleštěné verzi, než jsi zmínil ty.
one_k
Profil
Davids
Dále mě napadl web o kultuře, hudební scéně apod. v česku jich moc není, max. tak o HIP-HOPu apod.
Jo a teď mě napadl ještě web něco jako je www.cssbeauty.com nebo tak neco, na hodnoceni ceskych webovych stranek...


toto vse jiz na ceskem internetu jiz je. A nektere projekty jsou i dost zname..
jk
Profil *
Vidíš, já zas mám několik nápadů, pár dokonce komerčně celkem zajímavých, ale nemám čas a chuť je realizovat ... neboť kromě nápadu je to plno práce.

Nabízím nápad za 15% podíl na výsledném projektu :-)
Davids
Profil
jk
Možná se dohodnem, dejmi prosímtě na tebe kontkat :-)
//edit
Nebo mi napiš:
david@maralik.eu
ICQ: 301-198-110
korči
Profil *
Zdar, nápadů mám mraky. Například mám v úmyslu udělat integrovaný stránky pro spolujízdu. Kromě klasickýho zadávání a vyhledávání cest od řidičů i stopařů, bych tendle systém nabízel spolupráci organizátorům masových akcí (festivalů apod.). Dostali by na stránky formulář, kterej by nabízel zadávání a vyhledávání pouze na konkrétní den do konkrétního města (kde se akce koná). Všechno by se samozřejmě psalo do stejný databáze.
No a v ideálním případě tendle systém propojit s nějakým mapovým serverem, kterej by uměl vyhodnotit, že člověk, kterej chce ject z Jihlavy do Brna se může svezt s řidičem, kterej jede z Prahy do Břeclavi. Ale to už je šleha.
Určitě by se na tom našlo dalších 1000 vychytávek. Mám to rozdělaný, ale vyfláknul sem se na to.
Davids
Profil

kroči
...

napad dobry, ale udelat to to bude maras...
tiso
Profil
korči - http://stopar.sk/
korči
Profil *
Ty vole, tos neřek, že to má bejt jednoduchý. :-)
Jo, uznávám. Proč myslíš, že sem sen a to vykašlal?
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0