Autor Zpráva
halogan
Profil
Dobrý den,
již delší dobu vlastním starý Acer notebook a je čas rozhlédnout se po novém. Jako hranici jsem určil 45 tisíc s DPH (úplně nejvrchnější hranice). Mezi dva nejtěsnější kandidáty se probojovaly notebooky ASUS M6858Ne a Prestigio Nobile 159. Původně jsem měl vybrán ASUS, ale pak jsem náhodou narazil na notebook Prestigio a opravdu nevím, co bych měl vybrat.

Moje požadavky:

* Rozlišení větší než 1024x768
* Rychlý stroj s 512MB RAM
* Dobrá cena
* Přívětivý design
* Pokud možno, tak bez OS

Bude primárně pro práci (widescreen se hodí, protože mám místo na hodně programů vedle sebe), alternativně zde budou filmy na DVD/DivX. Jako operační systém použiji GNU/Linux (FC4, Ubuntu, Debian).

Zde tedy ty dva notebooky:

ASUS sice nesplňuje variantu bez OS (jen někde v republice), ale jinak vypadá skvěle, zde jsou jeho plusy:

* Rychlý, 60GB, čtečka karet, Wi-Fi apod.
* Rozlišení 1400x1050, kvalitní displej
* Dobrá výdrž
* Lehký (2.6kg)
* Velice pěkný a hlíníkový
* Vyšší, ale klesající cena
* 4 USB (Prestigio má 3)
* Světélko pro noční práci

A bohužel nevýhody:

* Prý se docela přehřívá
* Absence Bluetooth
* Nevím jak to je s Linuxem, ale prý ne moc valné

Prestigio není u nás velice populární, proto jsem mu nevěnoval pozornost, ale zde jsou plusy Prestigia Nobile 159:

* Rychlý stroj, 512MB a 80GB disk
* Rozlišení 1680x1050
* Dobrá výdrž
* Nízká cena
* Prodáván bez OS

Avšak nevýhody také jsou:

* Plastový vzhled a nejsou k dispozici žádné kvalitní fotografie
* Na Linuxu nefunguje čtečka karet
* Displej prý není příliš kvalitní
* Prakticky neznámá značka


Děkuji za všechny názory a zkušenosti.
Keff
Profil *
K prestigiu 159:
Mam ho, zahriva se taky dost (ne na vysokou teplotu, spis ze se zahreje desne rychle, staci 5-10 min 3d her). Je pekny, rychly, mozna tak o 0,2 kg tezsi nez ten asus, ale zato ma velice slusnou 3d kartu. K displeji - never co ti napovidali, taky jsem se bal protoze jsem ho pred koupi nevidel, ale je jednim slovem skvely. Opravdu pekny jas, v zakladu lehce presviceny, ale od toho je tu nastaveni gammy (s nim je to v pohode). Dalsi plus displeje - velmi rychly, hraju na nem 3d akcni hry a mam pocit ze jsem na vyjimecne ostrem crt monitoru, proste zadni duchove a rozmazane smouhy.
Co se tyce znacky - uz jsem slysel tolik stiznosti na 'znackove' stroje ze jedine na co se divam je delka zaruky - a tu mam 3 roky.
Provedeni - opet za 1, bal jsem se toho, ale notebook je pevny, nic neskripe, nevikla se.
Vydrz na baterky: pri programovani/psani textu asi 2:50
Jedine minus - vetracek bezi v podstate neustale, i kdyz jen na nizke otacky, procesor a nadupana grafika se holt pasivne neuchladi :(. A vstup vzduchu je dole, takze pozor v posteli, at si neucpes privod a neusmazis procesor :).
Costra
Profil *
Řeším podobné dilema: jít do Prestigia nebo nejít. Co jsi nakonec koupil Halogane?
halogan
Profil
Keff: Diky za nazor, vlastne jsem cetl o tvem dilema na blogu.

> Jedine minus - vetracek bezi v podstate neustale, i kdyz jen na nizke otacky, procesor a nadupana grafika se holt pasivne neuchladi :(
To mi prave vadi, mam rad, kdyz me nerusi nic u filmu nebo podobne veci. Na mem notebooku vetracek jede par minut opravdu silne jen pri velke zatezi.

Costra: Zatim nic, ale vaham, za tyden jedu ke kamaradovi kouknout se na to Prestigio a ASUS mezitim vydal spoustu novych notebooku, tak se jeste koukam.

Libi se mi napr. tento: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32748
Anonymní
Profil *
Tak jsem nakonec koupil tohle:
http://www.pcexpert.cz/notebooky/asus-m6va-8013
a prvni dojmy jsou, ze je to fakt super zelezo! I Ubuntu na nem slape jedna basen. Doporucuju.
Costra
Profil *
ee, predchozi prispevek je odeme.
habendorf
Profil
halogan: Jen poznámka k absenci bluetooth u ASUSU - máš tam 4 USB a BT Dongle stojí pár kaček.
Jinak já jedu prakticky celý život na různých modelech z řady Toshiba Satellite a jsem maximálně spokojen.
Ax
Profil *
Jenom bych rad upozornil, pokud jste meli mene vykonne notebooky tak u toho pocitejte s vyssi hulcnosti grafiky. Zadne pasivni chlazeni.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0