Autor Zpráva
Kamahl
Profil *
Jak je to právně s licencí na software, kterej vytvořím? Řekněme že chci vydat program jako open source, ale zase bych chtěl, aby si ho nikdo "nepřivlastnil". Co všechno k tomu všechno potřebuji nebo co mám kam napsat? Díky.
Joker
Nejjednodušší je uvolnit program pod nějakou open-source licencí, asi nejznámější je licence GNU GPL. Pak není potřeba nic moc dělat, stačí se uvést jako autor a připojit k programu kopii GPL. Ostatní se pak musejí řídit podmínkami té licence (například že mohou program upravovat jen pokud ten upravený zveřejní pod GPL, musí uvést původního autora programu atd. - viz text GNU GPL)

Další varianta je prostě k programu připsat třeba "Tento program je distribuován zdarma jako open-source. Můžete ho volně používat, šířit a upravovat jeho zdrojový kód, pokud upravený zdrojový kód dáte k dispozici. Není dovoleno odstraňovat z programu odkazy na jméno původního autora."
I tohle by mělo stačit
Kamahl
Profil *
Ta první možnost, jestli to dobře chápu, stáhnu si ze stránek GNU licenci v pdf, nebo tak něčem a přizipuju jí ke zdroji a to stačí?
Ale nezdá se mi ještě jedna věc: když si to bude chtít někdo přivlastnit, já vlasně nemůžu nijak rozumě dokázat že jsem to měl dřív (datum změny souboru se mi fakt nezdá jako to pravé :) než on, není potřeba tohle nějak ošetřit?
Railbot
Kamahl
Pokud to nahraješ například na open source forge nebo podobný server s open source programy, tak potom je jasně vidět autor (kdo to tam nahrál). Třeba tak. V porgramu se někde uveď jako autor. Potom už bude lehce dohledatelné, že to někdo změnil a původně tam byl uveden někdo jiný (ty) jako pravý autor.
Kamahl
Profil *
Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.