Autor Zpráva
Keilew
Profil
Ahoj, otázka je velice prostá: dá se dnes uživit coby kodér a programátor (PHP, JSP...) na volné noze? Kdo provozujete takovou živnost? Jaká jsou úskalí? Máte dost zakázek nebo je to tuhý boj o zákazníka jako všude jinde?;-)
habendorf
Profil
Uživit se dá, je to řemeslo jako každé jiné. Největším úskalím je asi lenost.
ronnie
Profil
Výborné téma:)

Uživit se dá a dobře, jen musí mít člověk štěstí na lidi, kteří mu práci zajišťují.
habendorf
Profil
Výborné téma

Už tu párkrát bylo.
Keilew
Profil
To věřím, že už tu bylo. Rád bych si ale zapolemizoval v novém threadu:-)
habendorf
Lenost je široký pojem, popiš to prosím detailněji;-)
ronnie
Takže najít si firmu, pod kterou dělat nebo pro kterou dělat a k tomu si sehnat i grafika, protože jak jste si jistě všimli, záměrně píšu "kodér". A kolik to asi vynese na měsíc?;-) Resp. do jaké platové kategorie si to zařadit?
koudi
Profil
dá se dnes uživit coby kodér a programátor (PHP, JSP...)
Budeš-li opravdu dobrý (a nebo zaměstnavatelé hloupí :), tak ano.
ronnie
Profil
Keilew:

To je různé. Já pracuji jako programátor pro jednu firmu a k tomu ještě spolupracuji na menších projektech s jednou další firmou. Většinou mají grafika/kódéra ve firmě, ale už se také několikrát stalo, že jsem si kódéra zajišťoval sám, což má pro mě tu výhodu, že si můžu vybrat lidi, se kterými chci spolupracovat.

A kolik to vynese? To je různé, záleží na lenivosti programátora:) V podstatě je to neomezené. Kolik se platí na hodinu se už tady jednou řešilo.
Casero
Profil
ronnie
Takže s puhou velice dobrou znalostí php se dá žít??...sem myslel, že se to musí dělat až po normální práci :P ...a jinak, jaké jsou další možnosti programování, s kterými se dá uživit???... C++?..je něco lepšího?
Timy
Profil
Casero
Jistě a řekl bych, že si můžeš žít i docela dobře. Programátoři Seznamu jsou takřka milionáři, jak říká Ivo ;-).
Dero
Profil
Uživit se výborně (výrazně nad poměry) dá i jako HTML/CSS kodér. Největším úskalím je opravdu jen ta lenost, jak říká habendorf.
Casero
Profil
a je teda něco lepšího než zmáklí C++???...jestli třeba něco nemá větší budouctnost..Java, nebo tak..
Plaváček
Profil
Dero

Co je to lenost?
habendorf
Profil
a je teda něco lepšího než zmáklí C++???...jestli třeba něco nemá větší budouctnost

Třeba právničina. Vysoudíš jeden Lidový dům ... i když klient se teď poněkud cuká.

Co je to lenost?

Zcela přirozená vlastnost veškerých živých organismů.
Plaváček
Profil
habendorf

Znamená to tedy, že jsem mrtvej? Asi jo.

Jinak k dotazu. Kodéřina tě uživí velice dobře, pokud budeš CSS ovládat skutečně na sto procent. Až to ale zvládneš, začne být samotná kodéřina docela nuda a pak nastupuje ta ohavná lenost :)
habendorf
Profil
Znamená to tedy, že jsem mrtvej? Asi jo.

Možná že i živej. Ale asi ne organismus :o)
Keilew
Profil
No vidíte, čtu tu mezi řádky, že veliké nebezpečí kodéřiny je stereotyp. To je pravda, pokud se do toho počítá třeba přesunutí 600 položek z Wordu do databáze apod. PHP se živit, to bych ani nechtěl, dle mého je ten jazyk moc hloupý sám o sobě a větší projekty se přecijen dělají v Python, ASP, JSP apod.
Proč se vlastně ptám - sháním si práci domů a ze všech mých aktivit mě napadá jen tato. Důvodem jsou vleklé zdravotní problémy, ale to sem nepatří. Děkuju tedy za cenné poznatky, i když mi sem nikdo nehodil svůj čistý příjem, o který tu, nezastírejme, dost vážně běží;-)
habendorf
Profil
i když mi sem nikdo nehodil svůj čistý příjem

To snad ani nemyslíš vážně.
ronnie
Profil
PHP se živit, to bych ani nechtěl, dle mého je ten jazyk moc hloupý sám o sobě a větší projekty se přecijen dělají v Python, ASP, JSP apod.

No hlavně, že máš tuto tezi podloženou kvalitními argumenty.

i když mi sem nikdo nehodil svůj čistý příjem

Tak si to spočítej, vždyť je to tak jednoduché...
Keilew
Profil
ronnie
internetové bankovnictví, spoluzaci.cz, ibm, idnes.cz - první 4 významný počiny, co mě napadly.
přijem
To byla jen taková narážka;-) Trh je tlačen dolů studentama, co to dělaj jako bokovku za pár korun. Nedodokázal jsem si představit solidní přijem v této činnosti a ani zařadit někam do platových kategorií...
ronnie
Profil
Wikipedie, některé služby Yahoo, Mall.cz zase napadlo mě:)
Keilew
Profil
ronnie
Fajn, nechci rozpoutávat flame, každopádně se určitě shodnem na tom, že čím víc věcí umíš, tím větší máš šanci na slušný výdělek;-)
Casero
Profil
Keilew
No, spíš de o kvalitu než kvantitu. :P
Keilew
Profil
Casero
To určitě:-)
BTW: v čem je stvořen seznam.cz? Tuším, že jsme tu někde četl, že se zde vyskytuje jeho tvůrce-spolutvůrce...
Timy
Profil
Keilew
C++ mám takové zdání, aspoň shánějí céčkové programátory. I když první verze katalogu běžela na Perlu.
DJ Miky
Profil
A nápověda jim běží na PHP, mail na Pythonu :-).
Keilew
Profil
Hle, zase ten Python...
Zdeněk Košťál
Profil
Parádní téma, i když odpověď nejednoznačná. Myslím že je to o tom se snažit a věřit, obětovat tomu všechno... studovat stále dál... to je můj názor... je to hlavně o tom si umět sehnat zakázky, protože jinak si nedovedu představit, jak se mohli dva "webdesignéři" v Břeclavi uživit. Vážně mi to nejde do hlavy.
Streamer
Profil
najlepise je ked koder vie aj robit kvalitnu grafiku..... ale vsetko sa da...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0