« 1 2 »
Autor Zpráva
mandark
Profil *
Diskuze v tématu Společná kancelář >> OSTRAVA mě inspirovala k tomuhle tématu - vy, co jste na volné noze, co děláte, abyste nezblbli? Neschází vám kontakt s kolegy? Jak si plánujete čas? Vítám všechny nápady a zkušenosti, jak se s tímhle poprat... Já sám jsem v tom moc čerstvě, abych dával moudra :)
habendorf
Profil
Já už jsem asi zblbnul.
Hyna
Profil
Vstávám tak v 9, nebo i dřív, když volá zákazník. To je někdy docela peklo, protože zapomenu že někdo volal a spím dál. A když už si vzpomenu, tak si nepamatuju co chtěl :D
Vyberu maily, pak zajdu do posilky, no pak většinou vařím oběd.
Práce většinou na celej den není, tak si udělám co potřebuju, kouknu na Gilmore Girls, nebo teď už je tam vlastně hvězdná brána. Pak zas něco pracuju. Když není co, tak napíšu třeba další třídu do e-shopu.
No a máme tu večer. Takže denní dávka www.rozzlobenimuzi.com

No a pak hospoda že :) Pátek nebo sobota a je tu další týden a o to blíž je zase složenka sociálního a zdravotního pojištění :D
Keilew
Profil
No, já jsem teďka taky na volný noze, i když v jiném oboru: vstávám v 10-11, ve 12 jsem akceschopnej, zapnu comp, datluju, ve 3 zajdu na zahradu pohrát si se psem, tak od 5 do 10-11 večer zase datluju a pak jdu spát. "Pracovní doba" je 8-9 hodinová, takže je i delší než někde ve firmě a je to pohoda. Všem je buřt, jestli dělám v noci, v neděli nebo kdy, hlavně když je vše v pořádku.
Casero
Profil
Hyna & Keilew
To docela zní, jak z říše snů...aspon mích...nechápu, proč mi všichni v okolí říkají, že toto je jen sen, dyž vidím, že to muže fungovat. Funguje to ne? :D
Kcko
Profil
Hyna :D
Hyna
Profil
Tak sen to není, ale dobrý to takhle taky fakt není. Kdybych to měl dělat takhle celej život, tak je ze mě schizofrenik.
Keilew
Profil
Vadit může monotónnost, absence kariérního růstu a mě osobně chyběj služební cesty:-)
Keilew
Profil
Ale lepší než dělat to samý v nějaký open-space kanceláři, to bych se asi zbláznil...
Azu
Profil *
Pokud mně nevzbudí předčasně telefon, ale i tak před 9h je neberu, tak vstávám kolem 10h, zapnu počítač a jdu navštívit záchd a koupelnu. Mezitím se stáhne pošta, prolistuju ji, na něco z toho odpovim a případně udělám nějaké z požadavků co přijdou. Manželka přinese k počítači jídlo a pracuju dál. 2x do týdne zajdu na poštu kouknout do PO BOXu co přišlo. U počítače trávim čas tak do 3h do rána. Občas pracuju, občas se jen tka flákám, nebo počtu kde co nového nebo nad něčím koumám. Pro odreagování zajdu jednou týdně ke známému na návštěvu, občas zajdeme do hospody nebo si jdu zahrát na diskotéku a tak v podstatě pořád dokola. V létě je to lepší, to vezmu notesa, peníze, připravim ledviny a pokud je přijatlené počasí, vyrážím kolem 11h k naší přehradě k občerstvovacímu sánku, kde se pak během dne sejdeme s mnoha dalšími přáteli a vegetujeme min do půlnoci takto venku, kdy pijeme, jíme, klábosíme o práci, ale i i v rámci fyzických možností jak to je se u toho pracuje, takže přes léto je občerstvovací stánek mým odloučeným pracovištěm, kde sjednávám i veškeré případné schůzky se zákazníky, když na to není počasí, tak mam na schůzky jednou pěknou hospůdku kde nikdo neruší. Pojem jako dovolená, to fakt neznám, ale pokud zrovna nemam tolik práce, tak se snažim vypadnout se psem a manželkou někam ven do přírody, mezitím se práce navalí ale pak není problém k tomu sednout makat dva dny nonstop bez spaní a vše co se naschromáždí za několik dní je hotovo. Dokonce sem se přistuh, že mně takovéto programování v časově vypjatých podmínkách vyhovuje víc než dělt jen to co zrovna někdo chce když je to práce třeba na 2h, to mně nebaví a dělá mně problém se k tomu dokopat, ale když se práce nakup a termíny jsou za dveřma, tak se na to vrhnu a je to hotovo, díky otmu mam i dost volného času.
janavk
Profil *
všichni tady
No, tak pro to já hledám lidi do společný kanceláře. Možná nakonec budu hledat místo v nějaké kanceláři, kde mě za službičku nechají dělat svoje věci.
Lexter
Profil
Změněno. Já budu pracovat na volné noze a tudíž plánuju, že budu vstávat okolo osmi. Půjdu se psem, pak nakoupit, udělám si snídani. Zasednu k práci a nejspíš od ní vylezu až pozdě odpoledne. Pak zajdu ven někam na pivko, přijdu domů, možná něco nadatluju a podívám se na další díl mého červeného trpaslíka či nějaký film. Pak přijfde přítelkyně a...a....a nebuďte tak zvědavý....
ppooler
Profil
Vstávám kolem 8:00, ->nejdřív rozcvička, pak jdu do vany kde se učím podle staré učebnice angličtiny, pak do 20:00 trénuji pool- a v okamžiku, kdy mi začnout rodiče nadávat,že neslyší kvůli zvuku koulí "růžovou zahradu"- ,tak usedám k PC-, u kterého jsem tak do 1 : 00.
Takhle už to chodí 2 roky...Ven vylezu cca jednou za půl roku...
Hyna
Profil
Lexter: Nevěřím, nemáš šanci. Ověřeno praxí... :D
ppooler: A čím se živíš?
ppooler
Profil
Chlebem,rohlíkama, salámem, atd...
DoubleThink
Profil *
Vstávám kolem 8:00, ->nejdřív rozcvička, pak jdu do vany kde se učím podle staré učebnice angličtiny, pak do 20:00 trénuji pool

E? Když vezmu v úvahu prahovou hodnotu délky pobytu ve vaně 1 hodinu, tak to máme pořád 11 hodin tréninku poolu?
To je teda fičák...
Keilew
Profil
Lexter
Do vany ráno nepolezeš, protože ti bude za čas jedno, že vlastně smrdíš a večer to stejně zamázneš nějakou voňavkou:-)
No a s tím vstáváním to nevidím tak růžově, ale třeba jsem takovej spáč jen já;-)
Vít Dlouhý
Profil
A neměl by někdo radu co dělat, abyste na volné noze nezlenivěli? To je IMHO častější problém. Aneb, jak nejlépe rozložit šesti hodinovou pracovní dobu na práci a sledování seriálů? ;-)
Railbot
Profil
Lexter
Ty jsi naivka. Takhle si to hezky naplánovat. No štěstí, že na volné noze nejsem, a proto jsem ušetřen podobných mladických iluzí :)
Casero
Profil
Railbot
Co je na tom tak nereálného? :D Vždyt podle všeho, co tu čtu, je spíš problém se z toho vymanit, než se tam dostat. (z prace na volné noze)
ppooler
Profil
Někdy ,(cca 1/ týdně se věnuju kreslení olejovými barvami)- teď jsem narychlo udělal stránku s mými obrázky
http://www.trickshot.ic.cz/galery.html
To jsou ty horší, které mi zůstali doma, ty kvalitnější jsem prodal- abych měl na internet ...
Vít Dlouhý
Profil
Casero: O to nejde, Railbot tím chtěl říct, že tyhle plány a rozvrhy hodin si na začátku "nezávislosti" dělá kdekdo, ale ono to tak v praxi dost často nefunguje, respektive nevydrží to moc dlouho... :-)
souki
Profil
ppooler
404 stránka nenalezena
ppooler
Profil
Je to tam, ten link je funkční- tímto jsem se defacto živil- také proto jsem usoudil,že bych měl talent na webdesign-resp. grafiku...
souki
Profil
ppooler
Je. Ale nejde to zvětšovat
ppooler
Profil
Tak jedině pravé myšítko a/ zobrazit obrázek...
...a jelikož je právě 1:00, tak vypínám PC- a zítra večer se tu na vás podívám !:)
Railbot
Profil
ppooler
Zeptám se grafiků u nás ve firmě, kolik z nich začínalo s olejovými barvami :) Ne, teď vážně. Grafika (webdesign) a tvorba obrázků má od sebe hodně daleko. Ale proč ne, zkusit to samozřejmě můžeš. Já jen, že tady občas čtu, že někdo umí to nebo to a nevím z jakého důvodu si to začnou spojovat s webdesignem, i když je to třeba něco úplně jiného, jen je to taky "tvorba".
mandark
Profil *
jojo, taky jsem si ze začátku říkal, že si udělám plán a rozvrh... a že každej den budu chodit s kamarádama, co jsou zaměstnaný, na oběd... a skutek utek :)

ale zatím mi to tolik nevadí.... teď mě omluvte, jdu si dát rohlík k obědu :)
ppooler
Profil
Je to něco jiného,samozřejmě...- kreslit umím sice dobře, ale takových "rádobyumělců" stejně tak "webdesignerů" jsou tisíce a uživit se tím nedá - nabídka mnohonásobně převyšuje poptávku...
Poslední dobou všude jen čtu "vytvořím web zdarma - potřebuji refrence"...atd

Takže ve webdesignu se už zdokonalovat nechci - a v kreslení také ne, já umím jen pool.
Řekl jsem si ,že udělám web který bude, HTML a CSS validní,přístupný,optimalizovaný pro všechny prohlížeče- a to se mi nakonec povedlo, ale už se nechci dál učit JS a PHP...

jojo- zatím jím rohlíky, ale věř tomu, že nebude problém sehnat firmu, která zaplatí za reklamu- kterou shlédne 1 000 000 lidí...
Keilew
Profil
osobě mě taky dost štvou ty inzeráty - vytvořím web zdarma - apod. To je jako kdyby truhlář psal: udělám židli zdarma. Samozřejmě, že to udělat může, ale umře hlady. Webdesign a kódování je obor, kterej může dělat každej, kdo má do prdýlky dírku, nemusí na to mít ani ZŠ. A z toho důvodu se naskýtaj jen dvě řešení: vykašlat se na to a jít dělat něco jinýho a nebo povinnost mít koncesi na poskytování těchto služeb. To druhý je ve všech formách nereálný, takže zbývá to první. A to je asi důvod, proč je web zasekanej obludně nevkusnejma sajtama (myslím ty firemní, veřejný, informativní, státní apod).
Omlouvám se za svůj vejžblept, je to mimo téma.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0