Autor Zpráva
JaySee
Profil
Jak v dreamweaveru vkládat části stránek do sebe - něco na zůsob <?php include...?>
los_adios
Profil *
To by mě taky moc zajímalo...
_Motorka_
Profil
myslis neco take ako som sa ja pytal? http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=1&topic=76 25 skus sa sem kuknut, ak ne tak nevim :)
Yuhů
Profil
ne, myslím, že v tam odpověď není. Já vlastně nevím, jestli DreamWeaver něco z toho umí, protože už jsem jej dlouho neměl pod rukou. Ale zkusil bych se -- být vámi -- podívat na příkazy kolem DWT.
los_adios
Profil *
Takže odpovím... V Dreamweaveru jsou dvě možnosti. 1. použít šablony (templates) (*.dwt) jak psal Juhů: To lze tehdy, pokud máte hodně naprosto stejných stránek a chcete měnit pouze text nebo obrázek. Např. katalog produktů - měníme pouze název stroje, jeho obrázek a parametry. Rozvržení stránek zůstává naprosto stejné... A nebo, další funkcí jsou tzv. knihovny (libraries), což je opravdu téměř dokonalá kopie include ve statických stránkách. Vytvoříte HTML kód (např. menu, patičku..) a uložíte ho jako šablonu (*.lbi) - a potom se na ní z jednotlivých stránek odkazujete. To je řešení pro mě, potřebuju pevný začátek a konec, ale variabilní text... Ale pozor, do knihovny lze vložit kód pouze který je v těle HTML - mezi tagy <body></body>. Se vším vám dreamveawer pomůže, je to super... A Juhů, díky za kontakt na WEBface, trochu mi pomohli s nasměrováním... Snad jsem vám taky pomohl...
Yuhů
Profil
díky za referát.

Že do lbi lze umístit jenom tagy z <body> je celkem očekávatelné. Dá se prosím do lbi dát neuzavřený tag? Např. něco takového:

<div class="prvni"><div class="druhy">

?
los_adios
Profil
Při neukončeném tagu se vyskytl problém, ještě jsem to nepotřeboval testovat, ale... <div> se neuzavřel a <a> se uzavřel automaticky... Očekávatelné snad ano, ale ne pro každého...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0