Autor Zpráva
none
Profil
Okei, takze dělal jsem jeden web...abych ho mohl dat na jejich ftp poslali mi mail s jejich pristupoviny udaji primo od providera preposlany...jenze sem jim web smazal po ircite dobe, protze me nastavali nezaplatili...bohuzel nemam smlouvu na wbe nic...a on mi napsal ze to chce resit pres zakon ze sem napadl jeho ftp ucet ze je to jako kdybych vnikl na jeho bankovni ucet muze se mi neco stat nebo jen dela vola co chce ten web zpatky?
Petr Tichý
Profil
Nedávej mu ho. To, že nemáš žádnej papír je chyba, ale určitě se braň.
nightfish
Profil
none
tomu, cos napsal není zrovna moc rozumět
nicméně pokud to správně chápu, tak jsi někomu udělal web, ten ti poslal přístupové údaje na FTP, tys tam web nahrál, ten člověk nezaplatil, tak jsi ten web opět smazal. Smlouvu ani ústní dohodu jste neuzavřeli.

na tvém postupu neshledávám nic závadného
nejsem si zcela jist, ale mám dojem, že důkazní břemeno je v tomto případě na žalobci, a tudíž by tento musel dokázat, že jsi se hesla zmocnil neoprávněně...
none
Profil
nightfish
pochopil jsi to cela zprvávně...mam primo od nej preposlany mail ktery mu poslal provider
Hyna
Profil
Hlavně tam na ty stránky nedávej žádnej text ve stylu že sou svin*ě a nezaplatily. To už by se ti mohlo vymstít.
none
Profil
ee akorat jsem smazal vsechny data ktere jsem tam nahral ja...
mandark
Profil *
můžeš dát URL do google cache na ty stránky?
Railbot
Profil
none
Neboj se nic. Celá ta věc je k smíchu. Můžeš se mu vysmát. Za prvé ftp má od bankovního účtu hodně daleko a za druhé tímhle by se nikdo nezabýval, natož nějaký soud. Zvlášť když lže a údaje k přihlášení ti poskytnul (takže ani žádný záznam o "hacknutí" nemůže existovat). Snaží se jen strašit. Absolutně nic se ti stát nemůže.

Být tebou, tak zveřejním jméno toho výtečníka, popřípadě firmu a tím to ukončil. Uděláš jim pěkné jméno a oni si příště něco takového rozmyslí.
venca163
Profil
Být tebou, tak zveřejním jméno toho výtečníka
řekl bych, že pro none bude výhodnější jim tímto pohrozit...nevěřím, že se nakonec nedohodnete =)
Axamith
Profil
Koukni se na to z druhé strany. Jak onen "zákazník" prokáže, že jsi odstranil něco, co bylo jeho. Ty jsi autorem zdrojáků, to on využíval tvé práce bez zaplacení. On by měl dokazovat, že jsi mu způsobil škodu na něčem, co bylo tvoje ?? To je přece k smíchu. A jen tak pro úplnost, myslím, že není na škodu dávat do zdrojáku zmínku o autorství. Běžný zákazník se ve zdrojáku nevyzná, aby to odstranil a máš důkaz, kdo to psal, pro případný spor. I když pochybuji, že by se někdo soudil kvůli běžnému webu.
Azu
Profil *
Pokud tedy s ním nemáš žádnou smlouvu, tak je to v tomto případě naopak tvé štěstí, protože například při dohodě o provední práci by nastala situaci kdy ty budeš sice autorem díla, ale výhradní právo k jeho šíření a užití má ten co si dílo objednal. Pokud by něco takového chtěl řešit momentálně právně, měl by spíš problém on a dalo by se to při prokázání, že neměl úmysl zaplatit klasifikovat i jako pokus o podvod, v lepším případě pro něj jako porušování autotských práv.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0