Autor Zpráva
Inpocasi
Profil
Často na různých webech vidím v patičce webu "© Copyright blabbla" - samozřejmě spousta webů si ho koupí, ale zároveň spousta webů tento znak na svoji stránku plácne aniž by ho měla zakoupen -> je to možné nebo je to porušení zákona (pravidel...)
Casero
Profil
Inpocasi
Je to možné. Už se to tu řešilo.
Dero
Profil
Termín copyright a značka © nemá v českém právním řádu žádnou váhu.

Pravděpodobně máš na mysli takzvanou ochrannou známku ®, anglicky trademark. Ta snad není tak zneužívaná.
Inpocasi
Profil
Casero
Kde? Ve vyhledávání této diskuse přes slovo Copyright jsem nic zajímavého nenašel (prošel jsem 5 stran)
Casero
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=3&topic=23 908
Inpocasi
Profil
Casero
Dík
Filips
Profil
Dero
Jen malá poznámečka :-)
Není náhodou ® Registration a Trademark neni TM? Ale jaksi jsem značku TM v žádných symbolech nenašel tak nevím jestli to neni zrušené.
nightfish
Profil
na wikipedii se píše

The ™ symbol may be used when trademark rights are claimed in relation to a mark, but the mark has not been registered with the government trademarks office of a particular country or jurisdiction, while the ® is used to indicate that the mark has been so registered. It is not mandatory to use either symbol, although the force of convention is such that the symbols are widely used around the world. However, in various jurisdictions it is unlawful to use the ® symbol in association with a mark when that mark is not registered.

Symbol ™ může být použit v případě, že jsou v souvislosti se značkou, která není registrována u příslušného úřadu v dané zemi, uplatňována práva na obchodní značku. Znak ® se používá u značek, které jsou registrovány. Použití těchto symbolů není povinné, nicméně oba dva tyto soubory jsou na celém světě široce používány. Vezměte na vědomí, že v některých právních systémech může použití symbolu ® v souvislosti s obchodní značkou, která není registrována, nezákonné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0