Autor Zpráva
Hanz
Profil
Nevíte o nějakém e-shopu, kde prodávají notebooky bez operačního systému? Něco jsem našel, ale měli tam vždy maximálně tak 2-3 bez OS a z toho se nedá pořádně vybrat.
Předem děkuji za radu.
Dlouhán
Profil *
Je to sice trochu OT, ale v Německu je hůř.
www.root.cz/zpravicky/koupit-pc-bez-windows-je-temer-nemozne/
souki
Profil
Hanz
já jsem si do obchodu napsal a oni mi disk zformátovali, vyhodili CD a strhli cenu o pár tisíc...
Peca
Profil
souki
To by mě zajímalo, co to bylo za obchod? Pochybuju, že to CD je samostatně prodejné (legálně), a navíc pár tisíc? Takovou ceny ty verze Winů snad ani nemají.
souki
Profil
Peca
Moc jsem se o to nezajímal. Byl to snad poslední kus v ČR a já ho opravdu chtěl :) Jestli si tam hráli s legálností už není můj problém :)

BTW tyhle OEM verze se prodávají v obchodech docela často. Zrovna nedávno po mě chtěl známý přeinstalovat systém na legální. Z obchodu si přinesl CD v igeliťáku koupené za plnou cenu (kolem 3k). A vůbec mu nevadilo, že nahoře je velký červený nápis Samostatně neprodejné.
YoSarin
Profil
souki
<OT>
Je nějaký rozdíl ve funkčnosti OEM a normální verze?
</OT>
souki
Profil
YoSarin
Ve funčnosti asi ne. Ale prodávat OEM verzi (navíc za cenu retail) je nelegální
Joker
Profil
Hanz
Nevím, jak to chodí normálně, ale teoreticky by operační systém i když se prodává k notebooku měl být na faktuře jako zvláštní položka, takže při troše ochoty by mělo jít si z toho nechat ten systém vyndat anebo ho vrátit, jak píše souki

souki
Ale prodávat OEM verzi (navíc za cenu retail) je nelegální
OEM se má prodávat jen s HW, ale je otázka v jakou chvíli se naváže na ten konkrétní HW. Já bych řekl, že až ve chvíli instalace, takže pokud systém instaluje prodejce, mohl by ho prodat klidně s jakýmkoliv jiným HW.
Ale to je jen můj osobní názor.
Bubák
Profil
Ale prodávat OEM verzi (navíc za cenu retail) je nelegální
Microsoft uděklal u win xp výjimku do 31.3. 2007
http://i3.microsoft.com/h/cs-cz/i/23032007heroHP_hl01.jpg
quinux
Profil
souki
Z obchodu si přinesl CD v igeliťáku koupené za plnou cenu (kolem 3k)
Plná cena (retail) je kolem 9k, OEM běžně kolem 4k (+- 1k, jak kde) :)

souki
OEM se má prodávat jen s HW, ale je otázka v jakou chvíli se naváže na ten konkrétní HW
Pokud vím, tak ten HW může být i pouhá myš. Někde bylo vypsáno k čemu všemu se dá OEM prodat :)

Jinak IMHO, pokud v obchodě řeknu, že tam žádný OS nechcu (nebo když už tak Linux), tak buď se prodavač postará o to, abych ho tam neměl nebo jdu jinam a on příjde o kšeft. To je jako, kdybych si šel koupit rohlíky a oni mi je nechtěli prodat jinak než se salámem. :)
quinux
Profil
Hanz
Jinak http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051200810CD000C06 je jich tam víc :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0