Autor Zpráva
Radek Novák
Profil
Jde mi o to, že mě na stránkách vydělává pouze reklama a rád bych udělal pro návštěvníky takovou službičku, že za nějaky nízký poplatek by měli VIP účet - bez reklam + nějaké věci navíc.

Nevíte pomocí které služby by bylo nejlepší platit? Složenka, mobil, převod...
djlj
Profil
Radek Novák
Na složenku se ti každej vykašle, kvůli pár korunám i na převod. Nejlepší je asi ta smska.
Nox_lbc
Profil
www.pipay.cz
www.smsden.cz
Timy
Profil
Ideální metoda nejspíš neexistuje - na převod se každý vykašle, z SMS skoro nic nemáš a PayPal u nás zrovna rozšířený není...
Radek Novák
Profil
Jde mi právě o to, aby to bylo pohodlné a jednoduché a aby byli co nejnižší poplatky třetí straně. Vše, co znám, má ale nějaké mínus..
Joker
Profil
Pokud jsou návštěvníci z ČR, je převod na účet zdaleka nejlevnější varianta. Pokud jsou návštěvníci navíc technicky zdatnější a lze u nich očekávat rozšíření Internetového bankovnictví, je asi převod na účet ten nejlepší způsob platby.

Na druhé místo bych dal platbu přes SMS, která je jednoduchá a rychlá, ale náklady na transakci jsou obrovské; u malých částek leckdy větší, než samotná vybíraná částka (tj. například pokud chci vybrat 20Kč, musím po návštěvníkovi chtít alespoň 50Kč)

Složenkou myslím nikdo platit nebude, náklady jsou vysoké (tuším 30Kč?) a je to pomalé a složité.

djlj
Na složenku se ti každej vykašle, kvůli pár korunám i na převod. Nejlepší je asi ta smska.
Převod je daleko levnější než SMSka.
Například kdybych měl někomu poslat 40Kč na účet, bude mě to stát nějakých 42 nebo 44Kč celkem (teď nevím přesně). Kdybych měl někomu poslat 40Kč SMSkou, budu potřebovat cenu SMSky tak kolem 70Kč.
Oprava: Tak na 40Kč výnos bych potřeboval SMSku alespoň tak za 80-90Kč.
Nox_lbc
Profil
Mno, pokud chceš celý proces automatizovat, tak se ti převod stejně prodraží ... pokud to budeš zařizovat ručně, tak to bude asi lepší no ... SMSka je ale zdaleka nejpohodlnější -> víc registrací ... zkus na stránkách spustit anketku ;)
djlj
Profil
Joker
Já vím, ale člověku, který by si chtěl například zaplatit právě ty VIP funkce na webu, se nebude chtít lítat se složenkou na poštu. Ani neznám web, kde by to bylo takto realizované.
Vím, že ze smsky je nejmenší výnos, ale je to mezi lidmi nejvíce oblíbené zřejmě právě pro tu rychlost jednoduchost.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0