Autor Zpráva
fanky
Profil
ahoj, chtěl bych se zeptat autorů tohoto webu, případně i někoho dalšího kdo to ví, jaká je zhruba percentuální úspěšnost, že je web přijat do této galerie?

jestli přijmete zhruba každý druhý, nebo jestli jste vůbec někdy nějaký web odmítli

nic hlubšího v mé otázce ale nehledejte, prostě mě to jen zajímá a třeba se tam taky někdy dostanu ;-)
Railbot
Profil
jestli přijmete zhruba každý druhý, nebo jestli jste vůbec někdy nějaký web odmítli
Budu hádat, asi se zhruba trefím. Vůbec ne, určitě ano.
Vít Dlouhý
Profil
fanky: Aby se v galerii nějaký web objevil, musí projít dvěma síty - první je Plaváček, který odfiltrovává "hrubé zrno". Druhým je porota, která obvykle odfiltruje zbytek ;-) Myslím, že to procento úspěšných webů je poměrně nízké a že odmítnutých webů již bylo hodně.
Plaváček
Profil
fanky

procento úspěšných webů je poměrně nízké a že odmítnutých webů již bylo hodně

Bohužel je to tak, a upřímně řečeno, tím nejužším hrdlem je Pavel Kout (http://www.webface.cz), který autorům kódu či grafiky neodpustí ani ň.

třeba se tam taky někdy dostanu

Doufám, že ano, protože opravdu dobrých a kvalitních webů není nikdy dostatek.

Jenom na okraj - Moderní web si nyní vybírá oddechový čas i proto, že jsem v poslední době hodně zaneprázdněn a nemám čas se svému koníčku naplno věnovat.

Věřím, že to pochopíte.
Keilew
Profil
Plaváček
OT: Ze zvědavosti jsem kliknul na webface.cz a první věc, co mne zaujala je tento odstavec: Účel webové grafiky: Grafika musí vyjadřovat účel webu a zároveň být doplňkem publikovaných informací, nikoliv primárním prvkem webu.
Pak je tedy tento web prezentací zelinářů nebo trhačů jablek, jinak si nedovedu vysvětlit propojení grafiky tohoto webu s textem:-) Neberte mě nijak ve zlém, jen mi to přišlo jako vtipný paradox, nic víc. Určitě je to na oko pěkné, akorát se mi zdá, že ta jabka vídám až moc často:-) Ale já mám na stránce zase osla... i když tam jistá paralela být může:-))
Zdeněk Košťál
Profil
Vít Dlouhý, Plaváček: Myslel jsem že přidané weby mají větší úspěšnost, nikdy jsem netušil že jsou porotci až tak přísní.

Keilew: Pavel Kout dělá na Macintosh (jabkách) ;-)
DoubleThink
Profil *
Druhým je porota, která obvykle odfiltruje zbytek
Pravda.
Co jsem tak par "hodnocení" sledoval, některé názory porotců mi připadaly opravdu odtržené od reality.
Řešit to, jestli je CSS validní, jestli je (X)HTML kód přehledný, nebo jestli je lepší includovaný vnitřní nebo nalinkovaný vnější styl, mi připadá poněkud tristní.
Plaváček
Profil
DoubleThink

Možná máš pravdu.

My všichni "porotci" jsme odtržení od reality. Já toho o tvorbě webu moc nevím a vždycky jsem to tvrdil, proto jsem si dovolil k tomuto projektu vybrat skutečné odborníky. Alespoň si myslím, že všichni zúčastnění pro kvalitní český internet něco udělali.

Pokud někdo z "porotců" frflal, že není CSS validní, rád bych viděl důkaz. Já takový komentář nenašel. A byl bych první, kdo by proti něčemu takovému protestoval.

P.S. nejsí náhodou bráška od Chamurappiho? :)
Vít Dlouhý
Profil
DoubleThink:


> Řešit to, jestli je CSS validní, jestli je (X)HTML kód přehledný, nebo jestli je lepší includovaný vnitřní nebo nalinkovaný vnější styl, mi připadá poněkud tristní.

Kde se to řešilo?
Keilew
Profil
Zdeněk Košťál
Tak to jsem z obsahu stránek nepobral, takže dávám 2/10:-))) Aha, to je jiná rubrika:-)))
Plaváček
Profil
Keilew

Já to Pavlu Koutovi vyřídím, ale nebude mít radost. :) Nicméně, je to v podstatě jediný český webdesigner, který se s webovou prezentací dostal do CSSVault a to je hodno úcty.
Zdeněk Košťál
Profil
Plaváček: Jediný?! To není možné něco takového...
Keilew
Profil
Plaváček
Radši ne, já od něj budu třeba ještě něco potřebovat a to už by pak se mnou nemluvil:-) Jeho práce jsou kvalitní, o tom žádná, jen jsem si musel rejpnou do těch jablek:-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0