Autor Zpráva
woric18
Profil
Co je web 2.0? Je nutnost mít v dnešní době web s funkcemi 2.0, co to vlastně celé znamena pro mě? Informujte se včas než příjdete o své návštěvníky.

Názory ruzných zdroju:
Podle wikipedii: Seznam - Wikipedia
Podle prvního odkazu z googlu v češtině: Blog Suewebik.net
Přehlední článek: Bloger Marigold
Anglický článek All we got was web 1.0,

Pokus o stručnou definici náplně Web 2.0: 

Blogy
RSS
Sociální síť a tagy
API + AJAX (rozhraní + nadstavby)

Uživatele mi samy aktualizují stránky, obsah, přidavají nálepkováním (tagy - zajímavé slovní odkazy)
--------------------------------------------------------
V jakém zaměření se dá tento web použít - zaměřit?

Je vhodní pro komerenční učely jako jsou: E-shop, firemní vizitka na webu?
--------------------------------------------------------
Vlastním web a mám na něm Blog, RSS kanál, prográmku v API + AJAX, jsem vlastníkem revolučního zázraku s nadpisem web 2.0?
Doporučuji si přečíst článeky nahoře a potom pochopíte co to vlastně za modní trend ve svetě zaváni.

Jako já vlastně ani nevím co to je, bylo a bude DHTML, tak zítra nemusíte vedět ani co to je Web 2.0!

Výhod je hodně je hlavní ale vedět jak na to.
djlj
Profil
woric18
A na co se vlastně ptáš, když jsme v sekci Nezařaditelné dotazy?
Timy
Profil
Napadá mne, není tahle diskuse taky web 2.0? Uživatelé si obsah tvoří sami, nálepkování tady funguje sice pouze částečně (zvolení té správné kategorie), ale aspoň něco, RSS diskuse má, akorát ty blogy a AJAX chybí. To můžeme vykompenzovat tím, že po třech letech přidáme označení "Beta" a do loga vrazíme nějaký ten odlesk. Takže vítejte na web 2.0! :o)
one_k
Profil
Web 2.0 neexistuje - to je jen vymysl nekolika lidi, kteri se snazili vypadat dulezite a ted je z toho takovyhle kraval..
Dokonce ani web 1.0 neexistuje.
Jedine uzitecne rozdeleni webu je na kvalitni a nekvalitni.

Proste je jedno jestli bude celej komunikovat se serverem pres ajax. Porad je to jen web.

Trochu bych to prirovnal k mobilum:
Drive umel mobil volat posilat sms + nejaky budik atp.
Dnes umi natacet video, kvalitne fotit atp.

Oznacuje to nekdo za Mobil 2.0?
ne proste je to porad mobil, ktery vyuziva nove vyvyjejici se technologie. Stejne tak jako web.

Web bude porad webem.

Klidne muzes oznacovat svuj web jako web 3.0 nebo treba jako 1048576.0 :)
Joker
Profil
Co je web 2.0?
Výraz "Web 2.0" používají zejména "frikulíni" na tvorbu textů podobných tomuhle:
Městská část Praha 1 a společnost A-21 oznamují ukončení základní fáze společných projektů pod názvem Gridová strategie MČ Praha 1 - příprava na počítačovou gramotnost verze 2.0. (...) Gridová strategie směřuje k vybudování integrační platformy na bázi otevřených standardů webových služeb a SOA v kombinaci s inteligentním portálem (projekt WebGrid). Dále je součástí příprava vzdělávacích služeb pro práci ve virtuálním prostoru (Projekt Příprava počítačové gramotnosti nové generace - PPGNG) a vlastní výuka vybraných zaměstnanců a politiků (projekt VPGNG).
(výňatek z tiskové zprávy Prahy 1)

Takže označení "Web 2.0" v tomhle smyslu znamená zhruba "Pekelně předražený projekt".

Tím neříkám, že "Web 2.0" nemá i smysluplný význam (pak viz třeba Wiki), ale proč by se měl normální člověk zajímat, jestli má Web 2.0 nebo ne? To je jako když programátor řekne "Náš program je sice horší než konkurenční, ale zato je OBJEKTOVĚ ORIENTOVANÝ!".
woric18
Profil
Ja chápu víraz web 2.0, jako úprava obsahu, zapojení lidý do samotného rozvoje, rozšiřovaní webu pomoci uživatelu.

Je to vlastně k ničemu,
je to jenom usnadnění a hlavně ovladaní webu né mozkem jednoho týmu (creating team) ale společností lidí z širokého okruhu.
Vhodné pro reklamu protože na dobrém webu a funkčním webu 2.0 bude bez mála kolem 1000 lidý denně minimalné.

Nepoužitné pro všedný web, složitá morfovace.


Jaký je váš názor na web 2.0?
nightfish
Profil
Ja chápu víraz web 2.0, jako úprava obsahu, zapojení lidý do samotného rozvoje, rozšiřovaní webu pomoci uživatelu.
a tohle je zřejmě zapsáno podle "pravopis 2.0"
one_k
Profil
Vazne nejde o zadny web 2.0

V dnesni dobe vubec nejde firmam o to, ze ten web bude mit diskuse a ja nevim co. Jde o ziskani a udrzeni navstevnika = vetsi zisk. A pokud bude mit navstevnik pocit ze se na webu nejakym zpusobem podili, tak prijde zas, bude to jeho oblibeny web, bude mit oblibene nektere uzivatele a nektere jine bude zatracovat, muze si ziskat urcite 'postaveni' na danem webu, urcitou autoritu. A veci okolo jsou pro zprijemneni prace tomuto uzivateli.
I kdyz nemusi jit o zisk, vzdy jde o co nejvetsi navstevnost, k cemuz lze "nove" technologie 100% vyuzit.

Vzdy web absolutne ovlada nejaka uzka skupina lidi. Tato skupina pak urcuje, do jake miry bude mit uzivatel pravo spolupodilet se s nimi na danem projektu. Ale zduraznuji *spolupodilet* a to jen do urcite miry. Ne vytvaret. A prave tuto miru urcuje dana uzka skupina lidi.
A to plati i pro wikipedii.
djlj
Profil
Jaký je váš názor na web 2.0?
Je mi to úplně ukradený a nechápu ty, co to pořád řeší ;). To jen někde někdo napsat nějakej utopickej článek, a pak se toho chytl zbytek světa ;). Opravdu bych chtěl mít problémy tohoto typu :D.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0