Autor Zpráva
audant
Profil
Jelikož mám ve svém kompu Athlona64, myslel jsem si, že bude vhodné mít i 64bit systém.
Tak jsem na pár dní vyrobil na svém disku druhý oddíl a něj nainstalil Visty64, kromě absence ovladače pro mou zvukovku jsem nenarazil na vážnější problém, naopak byl jsem velkmi mile překvapen (ale to sem nepatří).
Začal jsem trošku "gůglit" ohledně nasazení 64bit systému a narazil jsem na několik článků (nejobsáhlejší je asi tento článek) ve kterých se dovídám že to vlastně vůbec k ničemu není (v podmínkách 2GB paměti a bežné práce - kancelářský balík, PHP, střih videa a velice málo her). Když jsem koukal jak co běží, musím přiznat že drtivá většina programů běží v emulovaném 32bit prostředí, tudíž 64bitově běží vpodstatě jen systém.
Teď mi vrtá hlavou asi toto:
- systém je základní prostředí, zprostředkovává systémové zdroje aplikacím, je k něčemy když je toto prostředí 64bit i když své služby poskytuje pro 32bit aplikace?
- jak se chová 64bit procesor v 32bit systému, má to nějaký efekt?
Joker
Profil
64bit má hlavní výhodu v tom, že umí naadresovat i víc než 4GB RAM. No a pak ještě u některých aplikací. Jinak nic, co by moc stálo za řeč.

Současné 64bitové procesory jsou plně kompatibilní s 32bitovými, takže mohou bez problému rozjet 32bitový systém.
krokus
Profil *
Visty64[b][/b] ??? dyt to nechce jit :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0