Autor Zpráva
Cup
Profil
ahoj lidi ... vim jiste ze se tu tao otazka jiz objevila ... ale jaksi nemuzu nic najit ... prosim jen treba odkazem na clanek z diskuse ... neco kde bych se dovedel v cem se nelip pise péhápečko ... pisu to v PSpadu a myslim ze by se naslo i neco lepsejsiho ... :) ... diky moc
Gekon
Profil
Když ti nevyhovuje PSPad, tak už fakt nevím. Zkus Notepad++, nebo Uedit.
koudi
Profil
Eclipse, Zend studio
Cup
Profil
no ja nerikam ze mi nevyhovuje, treba u neho zustanu spise by me zajimalo jake jeste sou abych si je mohl vyzkouset a pak se rozhodnout ,,,, ja se trprve ucim takze jen proste chci vedet v co vyhovuje ostatnim a jestli to nebude vyhovovat i me ... diky za odpovedi
Petr Tichý
Profil
Cup
Když ti nevyhovuje PSPad, tak řekni v čem. Ze začátku mě také nevyhovoval, byl na mě moc složitý, ale všechny serepetičky jsem si vypnul a jsem spokojen. Časem když něco potřebuji, tak ty serepetičky zase ocením.

A ta nádhera je také v tom, že tam nenajdeš anglické slovíčko.

PS: Píšu tedy v php jen okrajově, ale to nejdůležitější - zvýrazňování syntaxe - je supr.
Timy
Profil
Já hledal editor, který by uměl:

- zvýrazňování syntaxe
- doplňování uvozovek, závorek apod.
- automatické odsazení tabelátorů by neškodilo
- automatické doplňování funkcí nebo alespoň použitých proměnných

Který free editor by tohle uměl? Já už jsem jich vyzkoušel mraky, ale nějak se mi zatím moc nepoštěstilo, většinou to ztroskotalo na posledním bodu. Nejlíp ze všech vycházel polský HateML
Peca
Profil
PSPad neumí debugovat :-/ To je jediné, co mně tam chybí. Ale i přesto ho používám, zas tak rozsáhlé projekty nedělám.
Jinak vřele doporučuju http://www.jcxsoftware.com/vs.php . Jsem zvyklý na VisualStudio, dělám v C#, takže si ani nemusím zvykat na nové prostředí.
Cup
Profil
Petr Tichý
ne to si nepochopil ja v PSpadu pisu uz asi 2 roky ... ja sem takovej samouk zacal sem s html - PSpad pak sem se zacal zajimat o css a tet kdyz si chci udelat neco jako blog ale proste si rict ze sem to udelal ja sem si koupil knihu php a mysql a snazim se ale prave me napadlo jestli neni nejakej program co by "neco" v php usnadnoval i kdaz vlastne ani nevim co by mel ... tak sem skusil zda nekdo neco navrhne abych se podival a videl ... ale jinak sem s PSpadem spokojen az az
Peca
Profil
Timy
PSPad umí doplňovat text. Přes ctrl-mezera, nebo použité fráze přes ctrl-j. ctrl-shift-e se taky občas hodí.
Petr Tichý
Profil
Cup
V tom případě, myslím, není důvod přecházet jinam ;o)
Kcko
Profil
Pro mensi veci PSPAD v pohode.

Jakmile zacnete psat neco vetsiho, je tam mrte trid a tak ..tak uz se vyplati vec typu ZEND STUDIO ..
DoubleThink
Profil *
Docela zajímavý je PHP Designer 2007.

Je to zatím jediný editor, na který jsem narazil, který umí sám prohledávat includované třídy a pak nabízet jejich metody při doplňování syntaxe.
ronnie
Profil
"Je to zatím jediný editor, na který jsem narazil, který umí sám prohledávat includované třídy a pak nabízet jejich metody při doplňování syntaxe."

To umí i Zend Studio, PDT i zmíněné VS.

PSPad je na velmi jednoduché úpravy, našeptávač sice má, ale je de facto nepoužitelný. Pro jednoduché úpravy je ale jednička.

VS jsem testoval nedávno, ale vůbec se mi tohle IDE nelíbilo. Třeba našeptávač neumí PHP 5, když zadám operátor "new", jediná třída, která se mi nabízí je třída dir, proto je pro mě nepoužitelé.

Zend Studio je nejlepší IDE, které znám. Tuším, že bylo dokonce navrženo na nejlepší IDE pro programování (nejen PHP). Našeptávač Zend Studia je naprosto nepřekonatelný. Existuje ve dvou variantách - bez pokročilých nástrojů za cca $130 a v podobě pro profesionály za $350. Je ale pro profesionály, kterým se investice rychle vrátí.

PDT je Eclipse upravené od společnosti Zend. Jeho velkou nevýhodou je zvýšená paměť (asi 3x více než Zend Studio), u mě to dělá kolem 180 mB. Velmi dobrý je našeptávač, pokud si píšete komentáře, tak bere značku @return a podle toho nabízí volby na další třídy, komentáře IDE samo vytváří, vždy je třeba pouze upřesnit detaily. IDe pak lze používat i na další jazyky. Velkou výhodou je určitě cena. Je zadarmo.

Zmíněné určitě stojí za odzkoušení.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0