« 1 2 »
Autor Zpráva
fanky
Profil
chtěl jsem svůj projekt, který je těsně před dokončením, přihlásit do soutěže Interzen 2007, nechápu však jejich blbou podmínku, že musí být napsán v xhtml...? ještě bych ji pochopil, kdyby to musel být opravdový xhtml s MIME typ application/xhtml+xml, ale prý může být i i s text/html ... Jen to nemůže být HTML, i když většina z nich stejně bude, doplněná o lomítka na koncích tagů.

Holt, když je to "xhtml" , tak to bude strašně moderní a pryč s námi s pravěkým html... Vždyť xhtml přináší obrovskou řadu výhod, že? Jen si teď nemůžu vzpomenout na žádnou kloudnou ;)

A co mě tak rozlítilo? http://interval.cz/clanky/interzen-2007-vyhlaseni-souteze/diskuse/

Pardon, ale potřeboval jsem si postěžovat.
Fejtis
Profil
Standarty, standarty. taky jsem názoru, že jsou téměř k ničemu. Daleko důležitější jsou jiné věci na webu.
Plaváček
Profil
fanky

Stěžuješ si na nesprávném místě, utíkal bych spíše k Chamurappimu.

Ale čistě mezi námi - Interzen je soutěž se svými vlastními pravidly a ty máš v zásadě dvě možnosti: buď je akceptovat a přihlásit se, nebo s nimi nesouhlasit a účast v soutěži oželet.
quinux
Profil
fanky
Je to jejich soutěž a mají svá pravidla. Ty se jim buď podřídíš a nebo máš smůlu. Je spousta míst, která mají svá pravidla (nejen na webu) a jsou mnohdy i horší.

Fejtis
Standarty, standarty. taky jsem názoru, že jsou téměř k ničemu
"Standarty" asi ano, ale "standardy" určitě ne ;o)
Joker
Profil
fanky
Chtěl jsem se přihlásit do soutěže "Sbírej obaly od Tatranek a vyhraj auto", nechápu však jejich blbou podmínku, že musím sbírat obaly od Tatranek...? Ještě bych pochopil, kdyby to musely být jen ty pravé původní Tatranky, ale prý to mohou být i čoko Tatranky ... Jen to nemůžou být Horalky, i když je to skoro to samé.

;-)
Prostě: Je to soutěž s nějakými pravidly. Někdo někoho nutí se do ní přihlašovat?

Fejtis
Standarty, standarty. taky jsem názoru, že jsou téměř k ničemu. Daleko důležitější jsou jiné věci na webu.
No, je pravda, že na webu mají standarty docela omezené využití, asi si nebudu dělat standartu jenom kvůli webu, ale třeba na stránkách prezidenta by se to i hodilo.
Na rozdíl od standart mají standardy, česky normy, pro tvorbu webů daleko zásadnější význam.

Aneb proč xakru prohlížeč nezobrazí správně mojí stránku?
*stránka*
Titulek:Moje stránka
*tělo stránky*
Ahoj, tohle je moje stránka
*konec:tělo stránky*
*konec:stránka*
ronnie
Profil
Pokud tomu dobře rozumím, jsi naštvaný, že provozovatel soutěže, kde můžeš vyhrát 15 000 + software a kde zůčastněný nemusí platit žádný vstupní poplatek si dovolí určit jedno pravidlo? To snad nemyslíš vážně? Zorganizuj si vlastní soutěž pro weby HTML a sežeň na to sponzory, když se Ti to nelíbí. Nejdříve se nad sebou zamysli.
fanky
Profil
ronnie
nemusel si zvýraznit ty peníze, nejde mi o peníze, spíš o slávu, klidně bych peníze věnoval třeba na výzkum (avšak ty seš asi na peníze hodně fixovanej, že?), ale jde mi o přístup..
je to potom matení třeba začínajících webdesignerů, ale i matení laické veřejnosti, která si pak řekne, že kdo dělá v HTML, je zaostalej..
snažím se totiž o propagaci slušně vypadajících webových stránek..

jinak Interval.CZ považuji za dost odborný web, kde se člověk dozví zajímavé informace.. tudíž bych také čekal serioznější a erudovanější podmínky pro soutěž, místo pitomého xhtml třeba striktní dtd, to už je potom o něčem jiném a má to jinou váhu

nerozlítilo mě tedy, že JÁ se nemohu účastnit soutěže, ale spíš připitomělé pravidlo o xhtml, které odpovídá amaterskému přístupu

prostě kdo dneska nedělá XHTML je prostě neandrtálec a tenhle ******* úzus poslední doby koukám propagují i na Intervalu místo nějaké osvěty
přitom ani většina lidí netuší, že stejně dělají pouze HTML
quinux
Profil
fanky
ale i matení laické veřejnosti, která si pak řekne, že kdo dělá v HTML, je zaostalej
Laická veřejnost nezná rozdíly mezi HTML a XHTML a ani neví, že vůbec něco takového existuje.


tudíž bych také čekal serioznější a erudovanější podmínky pro soutěž, místo pitomého xhtml
Soutěž na intervalu není jediná co má v pravidlech podmínku o XHTML a i některé CSS galerie XHTML vyžadují.
Joker
Profil
jde mi o přístup
Ale nejde, jde o to, že ta podmínka je zrovna XHTML. Kdyby tam bylo například "autor musí celou dobu psaní webu skákat na jedné noze", tohle téma by neexistovalo.

přitom ani většina lidí netuší, že stejně dělají pouze HTML
Škoda, že je to kravina, jinak by to byl zdrcující argument proti Chamurappimu a spol. v tématu o HTML vs. XHTML :-)
Dero
Profil
klidně bych peníze věnoval třeba na výzkum

Silně pochybuji.

(avšak ty seš asi na peníze hodně fixovanej, že?)

Zbytečné rýpnutí do ronnieho. Jeho příspěvek měl racionální základ, který jsi nepochopil. Každý subjekt, který dotuje nějakou soutěžní akci, má právo si určit jakákoliv pravidla jen chce. Mně se také nelíbí, že v pravidlech je zmíněna nutnost XHTML, a proto bych se Interzenu neúčastnil, pokud bych měl zájem.

nejde mi o peníze, spíš o slávu

Jako vítěz Interzenu žádnou slávu nezískáš. Většinou je to mezi slepými jednooký. Opravdu kvalitní lidé posouvají webdesign/kodéřinu vpřed svými nápady a dokonalé provedení je pro ně samozřejmostí, již si prostřednictvím soutěží nemají čas a často ani chuť dokazovat.

je to potom matení třeba začínajících webdesignerů, ale i matení laické veřejnosti, která si pak řekne, že kdo dělá v HTML, je zaostalej..

To je racionální argument, nicméně ta mytizace XHTML rozhodně nemá sebemenší kořínek v Interzenu. To je zakořeněno už mezi lidmi.

nerozlítilo mě tedy, že JÁ se nemohu účastnit soutěže, ale spíš připitomělé pravidlo o xhtml, které odpovídá amaterskému přístupu

Je zcela irelevantní, zdali Tě pravidla soutěže rozlítila. Zúčastnit se samozřejmě můžeš, stačí upravit HTML dokument dle dodatku C. Nemáš-li zájem, nezúčastňuj se.
fanky
Profil
quinux

laická veřejnost tuší, kdysi jsem jednomu známemu kódoval stránky (ZDARMA), on se podíval do kódu a když viděl Doctype HTML tak se mě zeptal proč to je HTML, jestli to je tím, že XHTML neumím. Prostě lidi už o XHTML někde slyšeli a také slyšeli, že je modernější než HTML, ale nerozumí tomu ve skutečnosti.

CSS galerie mě nezajímají, ale Interval.CZ je erudovaný server!


Joker

o přístup jde, právě se durdím, že dnešní bezhlavé hnaní za xhtml je *******! kdyby skákali po jedné noze, budu to všude vychvalovat, pohyb prospívá


Přijde mi to, jako by si někdo vynahrazoval nedostatek seXu používáním Xhtml, písmeno X je prostě magické :-)
ronnie
Profil
Zvýraznil jsem jak cenu, tak podmínku, že nemusíš platit žádné peníze a nejsi nucen se do soutěže hlásit. Nehlas se tam tedy, pokud nejsi schopen pochopit, že má vyhlašovatel soutěže určitou (jedinou) podmínku, byť se Ti může zdát nesmyslná.

Pokud Ti to tak hrozně vadí, proč nenapíšeš Málkovi a nepořešíš to s ním přes email?

Co se mě týče, je mi srdečně jedno, zda je web v HTML či XHTML. Když otevřu Operu jak v mobilu, tak na notebooku, web v XHTML zobrazí stejně dobře jako web v HTML. Nikdy jsem nemusel řešit problém, že je web v XHTML a mně by se více hodilo, kdyby byl v HTML, tak proč bych to vůbec řešil? Interval má ale vlastní pravidla, a tak je to třeba brát.
fanky
Profil
Dero

ahoj, díky za reakce

ano, možná jsem to v prvním příspěvku trochu nešťastně napsal
nejde mi o moji účast, ale o ten princip

co se rýpnutí týče, bylo to možná trochu zbytečné, omlouvám se, ale naštvaly mě ty zvyrazněné cifry..

je pravda, že pokud někdo zorganizuje svoji soutěž, že si může dát podmínky, jaké uzná za vhodné, ale pokud ja se snažím prosazovat, html, že není nijak zastaralé oproti xhtml když MIME typ budu mít stále text/xhtml

Interval.CZ, jak již jsem psal několikrát, je erudovaný server a hodně lidí si z něj přebírá informace, možná i někteří moji budoucí zákazníci

a jak pak si budu moci obhajovat, že HTML je dobré, když přeci i na Intervalu v soutěži chtějí xhtml!

Je to silně neprofesionální a amaterský požadavek
quinux
Profil
fanky
CSS galerie mě nezajímají, ale Interval.CZ je erudovaný server!
Můžeš to brát taky tak, že naši zákonodárci by měli být taky erudovaní a přitom co zákon to kravina ;o)

Napíšu to jednodušeji. Tenhle antiXHTML fanatismus je přehnaný. Každý ať si dělá stránky jak chce. Jestli chce HTML tak ať používa HTML jestli XHTML tak XHTML. Důležité je, aby se stránka zobrazila všude stejně, byla přístupná, použitelná atd. atd. A to samé platí o interzenu a jemu podobných soutěžích, jestli chcou mít podmínku, že web bude v XHTML tak ať ji tam mají, je to jejich věc.

A pokud tě nějaký tvůj známý rozhází, když se tě zeptá proč nemáš web v XHTML, tak je jen tvoje chyba, že mu neumíš vysvětlit, že v tom není rozdíl. ;o)
fanky
Profil
quinux

vysvětli důchodci na ulici co to je Doctype :-)
není to fanatismus, aspoň né z mojí strany, proč ne XHTML, ale proč taky ne HTML, to mi vadí, tato diskriminace.

nemám totiž rád neblahé působení na kvalitních serverech :-)
a to se týká známého, ta to byl jen příkad, nerozházel mě

a naši zákonodárci? kapitola sama pro sebe ;)
Joker
Profil
a jak pak si budu moci obhajovat, že HTML je dobré, když přeci i na Intervalu v soutěži chtějí xhtml!
Podle mě ale Interval preferuje XHTML dlouhodobě, třeba i v článcích a návodech.

dnešní bezhlavé hnaní za xhtml je *******!
Tohle je na 18 stránek v jiném tématu :-)
Stejnětak by se někdo mohl rozčilovat, že není dovoleno posílat validní HTML 3.2 nebo HTML 2.0, když je to taky HTML.
Takže si pořadatel třeba řekl, že bude požadovat jenom tu poslední (nejnovější) normu pro tvorbu webových stránek, což je i přes své stáří pořád XHTML 1.0
fanky
Profil
Joker

jistě ale cítíš, že HTML 4.01 je pořád rozdíl než-li HTML 3.2 nebo HTML 2.0

podle mě je rozumným pravidlem pro soutěž první pravdilo z W4 dogmatu:


Kód dokumentů bezchybně vyhovuje striktnímu HTML 4.01 nebo XHTML. Současně zohledňuje zpětnou kompatibilitu i upřednostňuje dopředně kompatibilní syntaxi.
Timy
Profil
fanky
Vidíš a pak jsou tady lidi, kteří by do toho nešli jenom kvůli toho, že musí použít striktní DTD. Nikdy se člověk nezavděčí všem...

Prostě jejich soutěž, jejich pravidla, jejich hloupost/chytrost.
Joker
Profil
Jde o to, že si vždycky bude někdo stěžovat. Například, kdyby místo toho dali tu definici z W4D, může někdo napsat tohle:
Proč zrovna striktní DTD? Mám validní stránku v XHTML 1.0 Transitional, která stejně "kvalitně dodržuje specifikaci", jako stránka se striktní DTD. Nechápu to bezhlavé hnaní se za "strict".

Prostě, někdo z těch co nesplňují podmínky si může stěžovat vždycky. Jediný způsob, jak se tomu vyhnout, je brát všechny.
fanky
Profil
Mám validní stránku v XHTML 1.0 Transitional, která stejně "kvalitně dodržuje specifikaci", jako stránka se striktní DTD.

pokud jsem to dobře pochopil, tak proč by němohl mít xhtml 1.0 transitional, copak to "moje" pravidlo zakazuje?
Timy
Profil
fanky
"A proč ti XHTMLkáři můžou psát v transitional a já HTMLkář néé? Bééééééééé to je nespravedlivééééééééé!!!"
Joker
Profil
pokud jsem to dobře pochopil, tak proč by němohl mít xhtml 1.0 transitional, copak to "moje" pravidlo zakazuje?
No jasně že: bezchybně vyhovuje striktnímu HTML 4.01 nebo XHTML.

Pokud to mělo znamenat "Striktní HTML 4.01 nebo jakékoliv XHTML", taková podmínka mi připadá zcestná. XHTML DTD kopírují HTML DTD, takže když už povolím jednu, proč nepovolit i ty ostatní?

Nic, chtěl jsem jenom říct, že takhle by se dalo polemizovat s jakoukoliv podmínkou. Proti čemukoliv by se dalo ozvat s nějakou námitkou.
fanky
Profil
Joker

XHTML 1.1 je ale bez přívlastku a zakazuje ho snad ta "moje" podmínka?

ano, dalo by se polemizovat dlouho, ale to podstatné, co jsem chtěl říct a co pochopil asi jen Dero, viz:

je to potom matení třeba začínajících webdesignerů, ale i matení laické veřejnosti, která si pak řekne, že kdo dělá v HTML, je zaostalej..

To je racionální argument, nicméně ta mytizace XHTML rozhodně nemá sebemenší kořínek v Interzenu. To je zakořeněno už mezi lidmi.


je, že je prostě si chtějí něco dokazovat vzíváním písmene X, což se webu jejich formátu nepřísluší! a špatné to je proto, že to může zmást a věřím, že taky zmate hodně lidí, obzvláště začínajících webdesignerů
Joker
Profil
XHTML 1.1 je ale bez přívlastku a zakazuje ho snad ta "moje" podmínka?
XHTML 1.1 je hlavně teprve pracovní návrh.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jokera:
má šest let status W3C doporučení.

Takže si pořadatel třeba řekl, že bude požadovat jenom tu poslední (nejnovější) normu pro tvorbu webových stránek, což je i přes své stáří pořád XHTML 1.0
Je překvapivé, jak jasné závěry umíš vyvozovat při takových znalostech.
Dero
Profil
Chamurappi
Joker

Můžete na sebe vzájemně reagovat ve svém vlákně - víte, o kterém mluvím. Klidně si pár posledních příspěvků zde ocitujte, ale byl bych nerad, kdyby se tu mezi vámi rozhořela další z nekončících debat.

Děkuji vám oběma předem za pochopení.
Joker
Profil
Už má šest let status W3C doporučení.
Tak sry, to na které odkazuje stránka o XHTML je nadepsané Working Draft.

Můžete na sebe vzájemně reagovat ve svém vlákně
*Svém* vlákně, no né :)

byl bych nerad, kdyby se tu mezi vámi rozhořela další z nekončících debat.
Jako bychom se s Chamurappim neustále hádali :-)
Ne, snažil jsem se jenom fankymu naznačit, že při jakýchkoliv podmínkách se dá proti něčemu protestovat. Na téma XHTML vs. HTML tu debatovat nehodlám.
fanky
Profil
toto neměla být na téma HTML vs XHTML, to měla být debata o tom, že Interval.CZ "diskriminuje" ano, proč by si to na svém webu nemohl dovolit, ale pokud se snaží podávat nějaké informace pro webdesignery měl by být objektivní a ne utlačovat html
ppooler
Profil
Já jsem se podřídil názoru že XHTML je modernější ,( i když to není pravda)- jednoduše jsem vyměnil deklaraci a doplnil ... /> což úplně stačilo.

nemusel si zvýraznit ty peníze, nejde mi o peníze, spíš o slávu, klidně bych peníze věnoval třeba na výzkum (avšak ty seš asi na peníze hodně fixovanej, že?), ale jde mi o přístup..

No, já bych klidně vyměnil slávu, za pár drobných - je sice pěkné vědět ,že žádný jiný čech nezkomponaval video které by mělo větší sledovanost než já, ale novou křídu si to nekoupím.
Chamurappi
Profil
Reaguji na fankyho:
Největším problémem Intervalu je Vilém Málek. S čím nesouhlasí, to nevydá. Občas nevydá ani články, se kterými souhlasí, jelikož zachází s elektronickou poštou jako s toaletním papírem.
Málek prosazuje XHTML hlava nehlava, proto jsou pravidla Interzenu taková, jaká jsou. Podívej se na předchozí ročníky: Každý rok se někdo ozývá, že se mu XHTML-pravidlo nelíbí — před lety říkali stěžovatelé „ale HTML jde taky napsat hezky“, dnes říkají „přeci si nebudu kazit kód lomítky“. Nehledě na můj názor na problematiku skomírajícího X — Málek se tím pravidlem staví nad porotu. Rozhoduje o „technické způsobilosti“ za ni, jako kdyby porotce sám nebyl dostatečně kompetentní k posouzení, zda je kód OK. Celou soutěž tím zbytečně degraduje. Konstruktivním argumentům nenaslouchá, protože je hází do jednoho pytle s otravnými křiklouny.

Interzen tedy požaduje po soutěžících kód optimalizovaný pro W3C Validátor na frázi „This page is valid (XHTML 1.0 Strict | XHTML 1.0 Transitional | XHTML 1.1)“. Je to zvláštní podmínka, nepříliš smysluplná, ale docela snadno splnitelná. Dokument může být pořád i validní HTML 4.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0