Autor Zpráva
ZIMINIX
Profil
Hadame se s kolegou jestli optimalizovat stranky pro rozliseni 800x600. On rika ze ne, ja ze ano. Co si myslite vy? Ma to jeste smysl?
Manq
Profil
nějakých těch 5-10% 800x600 ještě má...
počkej tak půl roku a bude se optimalizovat už jenom pro 1024x768
chce to čas
Casero
Profil
ZIMINIX
Ano. Ja to tak dělám stále, pač si říkám, je lepší to mít menší ve větším rozlišení, než muset skrollovat v menším.
Firy
Profil
Docela dost lidí má na straně třeba nějakou lištu (s oblíbenými atd.), a proto je ještě pořád lepší pro toto rozlišení optimalizovat...
klokyn
Profil
Podľa mňa to má zmysel. A menej široké weby aj tak na 1024x768 pôsobia tak normálne a útulne ;-) Mimochodom, nie každý si pozerá stránky v celom okne.
llook
Profil
Jak se to vezme. Když budou některé sloupce mimo zorné pole, tak to nevadí, ale důležité je, aby se vešel každý jednotlivý sloupec sám o sobě - aby žádný sloupec neměl víc jak těch 760px. Už kvůli tomu, že to je u stránek zavedený průmyslový standard a někteří uživatelé vyšších rozlišení s tím počítají a klidně si používají okno nemaximalizované nebo s panelama.

Dokážu si představit, že se to překročí u nějaké tabulky a pak je třeba tu tabulku nějak přeskládat, aby se to vešlo. U normálního textu by podobná situace nastat neměla už proto, že text, psaný fontem velkým cca 12 až 14 px, se dost blbě čte, když se roztáhne na víc než nějakých 600px.
Zahon
Profil
ZIMINIX
Ano. Důvody proč tak dělat shrnul velmi pěkně, dle mého názoru, na svém blogu DGX - http://www.dgx.cz/trine/item/cas-optimalizovat-pro-zdravy-rozum
Filips
Profil
Známý mi řekl před nedávnem na tuto otázku odpověděl, že nemá smysl optimalizovat pro 800*600, jelikož toto rozlišení se užívá jen v místní základní škole :-D
To je samozřejmě Fór, ale klidně bych to nedělal pro 800*600. Pokud to bude pevná šířka tak to 800px široké nedělat, protože na monitoru s obrovským rozlišením to bude jenom úzká nudle někde uprostřed monitoru. Udělat to roztahovací a minimální šířka 800px to by šlo.
ZIMINIX*
Profil *
Diky za reakce, takze ja proste budu delat na 800x600 optimalizovane weby. Ono lepsi velka mezera nez posuvniky.
4Filips: :D ja jsem dostal odpoved od kolegy ze vsichni lidi co on zna maji minimalne 1024x768 :D
dredie
Profil *
vsichni lidi co on zna maji minimalne 1024x768

- ono je to vice mene pravda, podle statistik na W3C (http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp) ma rozliseni 800*600 nejakych 14% uzivatelu internetu, tudiz jde jenom o to, jestli techto 14% je pro tebe zasadnich nebo ne. Ja osobne taky neznam nikoho, kdo ma tak male rozliseni - nasi maji 7 let stary PC a i to bezi na 1024*768 :)

D.
DJ Miky
Profil
Spíš bych vycházel ze statistik právě toho konkrétního webu a změřil, kolik % uživatelů má 800x600... To procento se totiž různí od webu k webu.
DoubleThink
Profil *
Počet lidí v viewportem pod 800px podle mě nebude moc klesat, spíš poroste. Stačí se podívat na oblíbenost laptopů a hlavně palmtopů. Velký a těžký laptop ještě s širokoúhlou obrazovkou už moc lidí nechce, protože se s tím nechcou tahat.

Jak už tady někdo poznamenal, stačí už potom jedna boční lišta, a je vymalováno.

No a to se vůbec nezmiňuju o MDA a PDA, které už některé mají skoro plnohodnotný OS a plnohodnotný browser.
ZIMINIX*
Profil *
Díky všem, já to také pozoruji, že každý radši 12ku nebo 13ku notebook, protože je mobilnější a má větší výdrž.
dredie
Profil *
12ku nebo 13ku

1. tyhle stroje jsou pomerne drahe, takze masoveho rozisreni bych se hned nebal
2. zbezne jsem se dival asi na 6 modelu bezne k dostani a vsechny meli nativni rozliseni 1280*800, takze asi tak
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0