Autor Zpráva
Knopi
Profil
Př.
Upozorňuji, že s Rosickým se neznám a na tomto webu se nijak neangažoval! Proto na dotazy typu… „Tomášku moc Tě miluju, dáš si se mnou sraz?“…, skutečně neodpovídám.


Je na konci výpustka a následně čárka …, správně. Může to tak býti? Děkuji
Mistr
Profil
Knopi
Já bych to také tak napsal, ovšem zda je to správně neumím posoudit.
Aleš Janda
Profil
Já bych to napsal takto:

Proto na dotazy typu „Tomášku moc Tě miluju, dáš si se mnou sraz?“ skutečně neodpovídám.

V tomto případě myslím nejsou třeba ty tři tečky.
Mistr
Profil
Aleš Janda
V tomto případě myslím nejsou třeba ty tři tečky.
Ano, zde tři tečky skutečně potřeba nejsou, ovšem co v případech, kde by tři tečky potřebné či vhodné byly?
Mastodont
Profil
Výpustka nemá členicí funkci, proto za ní užijeme ještě náležitého členicího znaménka tam, kde je to pro pochopení větné stavby nutné (kromě tečky).

Pravidla českého pravopisu.
Aleš Janda
Profil
Knopi, Mistr: Tak uveďte nějaký příklad, kde by ta výpustka vhodná byla (teď mě zrovna nic nenapadá ;-) ).
Knopi
Profil
Aleš Janda: Já v tom nejsem právě moc zběhlý, takže radši si nechám poradit. :o) Díky

Každopádně co jsem tak vypozoroval z knížek, tak si myslím, že by to mohlo vypadat i takhle.

Upozorňuji, že s Rosickým se neznám a na tomto webu se nijak neangažoval! Proto na dotazy typu… „Tomášku moc Tě miluju, dáš si se mnou sraz?“, skutečně neodpovídám.

- Výpustka znázorňuje vzrušenou řeč a dá se říci i neukončenou. A na konci by byla opravdu zbytečná. Ale řekl bych, že čárka by tam měla být (před skutečně neodpovídám).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0