Autor Zpráva
guest
Profil
mám dotaz, když se podívám do správce úloh, tak nečinné procesy ukazují přibližně 50%. Veškeré ostatní procesy však mají 0% nebo 1%, ať počítám jak počítám v součtu se dostanu na 60% .... tedy se ptám jak je to možné a jak zjistím, co mi vytěžuje CPU na 40% a není to vidět to ve správci úloh.

Díky
Joker
Profil
Těch 40% je prostě nevyužitých, však není nikde napsané, že procesor musí neustále jet na 100% :-)

Spíš by mě zajímalo, co jsou vlastně ty "Nečinné procesy systému" a jak mohou nečinné procesy někdy zabírat třeba 99% CPU :-)
dredie
Profil *
guest - to je hodne zlvastni, zkusil bych si nainstallovat nejaky 3rd party soft pro administraci systemu, kde je task manager. Jinak jsem nic podobnyho nikdy nevidel :)

Joker - ono by to prave melo dat v souctu 100, necinne procesy vyjadruji to co ty popisujes jako Těch 40% je prostě nevyužitých - mne to treba soucet 100 dava na 3ech ruznych kompech

D.
Joker
Profil
necinne procesy vyjadruji to co ty popisujes jako Těch 40% je prostě nevyužitých
Aháááá, tak tohle jsem nevěděl!

Tak potom by to 100% dávat mělo. Ale třeba mně to před chvílí dávalo celkem 102% :-)
guest
Profil
dredie
díky, zkusím se podívat po nějakém softu pro administraci systému .... fakt to nechápu ... něco mi vytěžuje 40% CPU a nikde to není vidět :o)

Joker
vytížení 102% je taky docela slušnej výkon :o)) Nemáš nějakej komunistickej procesor? Za komunistů se běžně plnily normy nad 100% :o) ... ale spíš si myslím, že jak se to vytížení mění, tak než jsi posčítal všechny hodnoty, tak se někde změnila hodnota vytížení (např. klesla u procesu, který už jsi započítal a stoupla u procesu, který jsi ještě nezapočítal), proto ten součet.
Joker
Profil
guest
A těch 40% "chybí" trvale, nebo jenom někdy?

Nemáš nějakej komunistickej procesor? Za komunistů se běžně plnily normy nad 100%
No jasně, mám procesor Stachanovce :o)))
Ale jinak to nesouvisí s komunistama, plány jsou i dneska a i dneska se dají překročit (koneckonců, v každé druhé reklamě je "o x% víc/míň něčeho")
A mimo téma: Ono splnit plán na 150% nebo 200% není až takový problém, stačí "vhodně" nastavit ten plán ;-)

než jsi posčítal všechny hodnoty, tak se někde změnila hodnota vytížení
Nene, přece nebudu počítat čísla, která se pořád mění, jsem si udělal screenshot a potom to spočítal na tom screenshotu :-) Ale to bude nejspíš zaokrouhlením, mám nějakých 40 běžících procesů, když jich řekněme 5-10 vykazovalo nějakou činnost a u každého může být zaokrouhlení řekněme do 0,5 procentního bodu, tak ono to celkem ty +/- 2 procentní body klidně dá.
guest
Profil
Jocker
řekl bych že trvale (ale zatím jsem nerestartoval - nemůžu, mám tu rozdělanou práci). Třeba teď, mám nečinné procesy 48% a z ostatních procesů mám činnost jen u dvou, u obou jedno procento. Když to sečtu a podtrhnu, tak mi to dá 50%. Asi mi půlka procesoru chybí a nebo se počítač právě naučil dělit dvěma, fakt nevím :o))
guest
Profil
Nene, přece nebudu počítat čísla, která se pořád mění, jsem si udělal screenshot a potom to spočítal na tom screenshotu :-)
uznávám, podcenil jsem tě :o))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0