Autor Zpráva
pozortucnak
Profil *
Rád bych si vytvořil vlastní stránky a umístil je na webzdarma.cz.
Stránky by byli v databázy.
Šlo by nějak zařídit (a jak) aby se se mi z databáze pomocí nějakého PHP skriptu vytvořily stránky?
Měl bych databázy a z té by se vždy ve 24:00 vytvořily HTML soubory.
Jde my tedy o to, aby aby se ten PHP skript který ty stránky vytvoří zpouštěl automaticky každý den ve 24:00.
Joker
Profil
Ty stránky se mohou generovat přímo z té databáze.
Mít stránky v databázi a generovat z nich HTML soubory... v čem je to lepší, než mít přímo HTML soubory?
pozortucnak
Profil *
Ty stránky se mohou generovat přímo z té databáze.
Mít stránky v databázi a generovat z nich HTML soubory... v čem je to lepší, než mít přímo HTML soubory?


Třeba v tom, že nejsem tolik závýslý na tom, jak je server tatížen a taky mi jde o kosmetický detail...

Prostě bych měl raději HTML soubory. Jde to?
DJ Miky
Profil
Prostě bych měl raději HTML soubory.

Právě na to se tě Joker ptal. Proč to mít v databázi a generovat stránky? Proč to neuložit rovnou jako stránky? To je právě méně náchylnější na zatížení a nepotřebuješ k tomu DB.

Šlo by to CRONem, asi nějakým webcronem, třeba www.webcron.org .
Joker
Profil
Prostě bych měl raději HTML soubory. Jde to?
Tak jde udělat kdeco :)
Ještě jeden dotaz: Proč to generovat zrovna o půlnoci? Přijde mi praktičtější přegenerovat v případě, že se ta daná stránka změní. Takhle například když se třeba 7 ráno změní nějaká stránka, budou návštěvníci ještě celý den koukat na tu starou verzi. A naopak když se web třeba 2 měsíce nezmění, budou se stránky každou noc přegenerovávat úplně zbytečně.

Jinak by to teda šlo přes CRON, jak píše DJ Miky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0