Autor Zpráva
beaver146
Profil *
Neviete niekdo poradit program ktory zmensuje datovu velkost v suboroch mp3, cize znizi jeho kvalitu ale na ukor nizsej velkosti diky
Morasino
Profil
V Neru
Taps
Profil
Slyšel jsem že existuje nějaký formát ogg, který má menší velikost jak mp3
Morasino
Profil
To jo ale mp3 jsou lepší.
Miloš
Profil
Morasino
mp3 jsou lepší.
V čem?
WanTo
Profil
Miloš
Třeba v podpoře přenosných přehrávačů. Ale jinak moc dalších výhod oproti Ogg nevidím.
Miloš
Profil
Taps
http://www.pcsvet.cz/art/article.php?id=1242
http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-clanky/meziNarodni-obrozeni-mp3~07 ~unor~2004/
Morasino
Profil
1)Některé MP3 nepřehrávají ogg
2)Moc lidí tento formát nezná
Miloš
Profil
Morasino OT
Některé MP3 nepřehrávají ogg
Terminologicky se mi to líbí – je to jako zazipuj mi to, ale do raru.
Petr Tichý
Profil
Miloš
OT: Ty si už viděl ogg přehrávač?
Miloš
Profil
<ot>
ogg přehrávač je imho přehrávač, který přehrává ogg.
mp3 přehrávač je imho přehrávač, který přehrává mp3
Pro zjednodušení se všem těmto přehrávačům říká mp3 přehrávač; o tom nic, ale formulace Některé MP3 nepřehrávají ogg se podobá větě některé kazety nepřehrají gramodesku.
Vím, že se přehrávačům mezi lidmi často empétrojka říká, ale to je totéž, jako kazeťáku říkat kazeta.
</ot>
Miloš
Profil
beaver146
Můžeš použít lame.exe z příkazové řádky:
1) Stáhni si poslední lame
2) soubor lame.exe zkopíruj do adresáře Windows
3) Spusť příkazový řádek (cmd.exe) v adresáři, ve kterém máš onen soubor mp3, jemuž chceš snížit velikost.
4) zadej příkaz: lame --abr číslo puvodni.mp3 novy.mp3
číslem je míněn datový tok (bitrate); v názvech nepoužívej písmena s diakritikou, ani mezery.
pokud chceš převést stereo na mono, vyděl zamýšlený bitrate na polovinu (protože např. 128kbps ve stereu = 64 vlevo a 64 vpravo) a přidej přepínač -m m – takto: lame -m m --abr číslo puvodni.mp3 novy.mp3
MartinSS
Profil
http://www.download.com/Pak-Audio-Converter/3000-2140_4-10514895.html? tag=lst-0-2
filip186
Profil
Když už chceš zmenšit velikost mp3ky, tak nelez pod 112kbps (CBR a ABR radši taky ne, leze až k 32kbps), protože pak to je příšernost.

<ot>
Lepší než mp3 je mp2 s bitratem 384kbps.
</ot>
Miloš
Profil
filip186
Lepší než mp3 je mp2 s bitratem 384kbps.
Co je to prosímtě mp2?

nelez pod 112kbps
Proč? Pokud jde pouze o informativní poslech, tak je to naprosto postačující. A pokud to převede na mono, pak 112kbps mono je totéž co 224 kbps stereo.

CBR a ABR radši taky ne, leze až k 32kbps
CBR je konstantní datový tok, ABR je průměrný datový tok (totéž co variabilní, akorát že u VBR určíš krajní bitrate, u ABR prostřední) a protože existuje pouze konstantní (CBR) a variabilní (ABR a VBR), je varování před oběma varováním před vším.
Píšeš-li tedy CBR a ABR radši taky ne, říkáš tím „nepoužívej žádný datový tok“, neboli „nepoužívej kompresi“.

Nadto výhoda variabilního je (tedy i ABR) je právě v tom, že použije datový tok podle potřeby a proto je ABR 112 lepší než CBR 112.
filip186
Profil
Miloš
MP2 = MPEG I layer II.
Pokud by to bylo něco extra, tak dolní hranice, kdy se dá ještě mp3 poslouchat je 192kbps stereo a 96kbps mono. <ot> Na šumítkách k PC to znát nebude, ale kdyby se to pustilo na nějaký PA, tak to bude hrozný :-!</ot>
Nemusíš mi vysvětlovat co to je constant bitrate, average bitrate a variable bitrate, já to používám dost často, jen jsem to asi napsal dost blbě.
marek12
Profil *
ako mam zmensit mp3 aby som ich potom mohol dat do mobilu?
Rooobertek
Profil *
Vyskúšal som už veľa zmenšovačov, a ani jeden mi nefungoval poriadne, nech je to freeware alebo poriadne mastný program.
Nokia PC Suite má v sebe konvertor, ale stojí za... Okrem toho, že mi konvertuje iba to, čo sa mu chce, tak rozhádže súbory podľa autora a albumu, čo je dosť na ho***, keď mám výberovku o 60 pesničkách a rozhodí to do 60 folderov. Teda ak náhodou konvertuje všetky, čo je malá pravdepodobnosť.
Teraz skúšam vyššie uvedený Pak Audio Converter, konvertuje v pohode, ale zrušilo mi to ID3 tagy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0