Autor Zpráva
ronnie
Profil
Potreboval bych radu - nedavno jsem si asi z internetu stahnul nejaky program, ktery obsahoval nekolik viru: Downloader.Istbar 4.AD, Downloader.Agent AS, Startpage.11A, Dialer.9.BU. Nevim jak je dostat z pocitace. Pouzivam antivirovy program AVG 6, ale jen free verzi. Jakmile najden nejaky z viru, dam ho do trezoru nebo lecit. Pak vypnu pocitac a opet po zapnuti antivir.priogramu najde ty stejne viry, vetsinou ve vetsim poctu. Priznaky: zpomalovani pocitace, kdyz spustim internet najede jina domovska stranka...atd. Nevite jak se toho zbavit? Popr. nevite o nejakem dobrem antivirovem programu? Mockrat dekuji za vsechny odpovedi
Plaváček
Profil
V tvém případě bych vyzkoušel asi Ad-aware, free verze je ke stažení na http://www.lavasoft.de.
Fred
Profil
Občas ani to nestačí, když to nepomůže mrkni na http://spyware.cz , nebo na http://www.viry.cz/
Vít Dlouhý
Profil
Já jsem včera zkoušel Spybota, je free, v češtině a myslím že docela spolehlivě tyhle prográmky detekuje a odstraňuje.

http://www.safer-networking.org/en/mirrors/index.html
DoubleThink
Profil *
Myslím, že bys měl sáhnout po pořádném bezpečnostním řešení. Já osobně mám Norton Internet Security 2005 a takovéto starosti se mě naprosto netýkají.

NIS 2005 se dá koupit asi za 1500,- Kč
ronnie
Profil
Dekuji za vsechny odpovedi.
No neco podobneho jsem o tom ( Norton Internet Security 2005)slysel...nevis nahodou kde bych ho sehnal? Nejakou stranku (v cj)?
DoubleThink
Profil *
NIS 2005 by měli mít v každém obchodě se softwarem
Fred
Profil
To DoubleThink: myslím, že kdyby ronnie přestal používat JESPR, a k tomu nějaký firewall, tak by to měl zadara.
DoubleThink
Profil *
A bude si JESPR a ten nějaký FW každý den stahovat aktualizace virové databáze?
Amatér
Profil *
ronnie : Nevim jak je dostat z pocitace.
Na to používám jednou za čas ten nejspolehlivější systém: C:format, a nová instalace OS. Potřebné samozřejmě zazálohovat na CD/DVD,trvá chvilku nově nainstalovat všechny potřebné programy(ale člověk pak zjistí, že některé ani nepotřebuje), ale jednou za čas mohu jen doporučit. Čistota půl zdraví.
ronnie
Profil
No zjistil jsem, ze nejak nelze nektere programy odinstalovat, cely system zacina blbnout. Myslim, ze nejlepe udelam, pokud si zavolam odbornika pres tyhle problemy. Jen tak pro legraci: Kolik odhadem stoji cely novy operacni system XP prof.?
Amatér
Profil *
To ronnie: do čtyř tisíc se dá koupit, když si k tomu koupíš třeba klávesnici(aspoň že nemusíme kupovat k tomu celý počítač, jak je tomu tuším v USA), a každopádně se vyplatí mít originalní verzi, ne vypálenou, kvůli aktualizacím, a taky je stabilnější.
DoubleThink
Profil *
a každopádně se vyplatí mít originalní verzi, ne vypálenou, kvůli aktualizacím, a taky je stabilnější.

Pokud máš správnou sérii (se správným číslem), tak můžeš stahovat aktualizace taky, stabilita je stejná (pokud to necrackoval nějaký idiot).
Fred
Profil
To DoubleThink: JESPER je ironicky Jediný Správný Prohlížeč tzv. IE. Ani ten ani firewall si sice aktualizace stahovat nebude, ale AVG co má ronnie nainstalováno už ano, musí si to nastavit na denní aktualizaci.
Nikdy jsem vir ani spyware v PC neměl (až na nesmyslnou hlášku Ad aware o data mineru, kterou vypisuje na cookies pro styleswitcher ) a to jsem trvale připojen. Jenže mám nainstalováno pár věciček co tomu brání :
Script defender
Kerio personal firewall
Regcleaner nyní JV16 powertools (na hledání uninstall a čištění registrů a po startu)
upravený hosts
Adblock a vyexportovaná nastavení do souboru hosts
Firefox

proces explorer když si nevím rady
system security suite když přeci jen někam lezu s IE , abych mohl vyčistit index.dat to jde jenom při restartu
agentransack když potřebuju najít soubor, nebo text, url apod. v souboru
Res hacker to když si instaluju něco co má v sobě nějaký opruzovač, tím ho většinou sejmu
language 2000 no a když to reshacker neotevře potřebuji laguage 2000, abych zjistil čím je to komprimovaný to stáhnu dekompiluju a pak už zase použiji reshacker
Podotýkám, že nepoužívám placený soft, jen freeware, a dekompiluji většinou kvůli češtině (překládám si nebo i vylepšuji pro svou potřebu), i když různý připojovače už jsem taky odstraňoval, takovýto spyware co to nikde neinzeruje.
SuE
Profil
první pomoc i tady: http://www.spywareinfo.com/~merijn/downloads.html
cws shredder a/nebo hijacker - viz odkazy na official downloads uprostřed stránky. Má to i dobré podpůrné forum .

dobrý je i on-line scan od trend micro , na rozdíl od scanu od symantecu to i likviduje :
http://housecall.trendmicro.com/
( je to ta volba "scan now - it is free" ale funguje to asi jen s IE )
ronnie
Profil
Jako naprostý amatér přes viry vás žádám o pomoc, možná se nejedná konkrétně o určitý vir... zkrátka mám problém při načítání stránek. Když zadám např. www.jakpsatweb.cz tak se stránka nenačte, pouze se zobrazí hlášení, že daná adresa neexistuje. Pokud však zadám adresu po druhé, stránka mi najede bez problémů. Prostě a jasně, žádná stránka nenajede na první pokus, ale až na druhý. Tak to funguje ve všech prohlížečích...FF, IE, Opera atd. Nesetkal jste se s tím někdo?
Kráťa
Profil
ronnie
u AVG6 skončila před půl rokem podpora. Aktualizace už se nevydávají. Nainstaluj si AVG7. v Angl. verzi je free. To už máš ten antivir půl roku bez aktualizace?
ronnie
Profil
Mám už dávno sedmičku..
Acci
Profil
ronnie
Nebude to problém s nějakou proxy? Zkoušel jsi vymazat cache prohlížeče?
ronnie
Profil
Zkoušel, ale nepomáhá to. Nejde o problém pouze na jednom prohlížeči.
Kráťa
Profil
ronnie
v původním dotazu píšeš Pouzivam antivirovy program AVG 6. Já bych zkusil ten Ad-aware SE a vymazal vše, co najde, ještě bych zkontroloval, co se spouští po startu Windows (msconfig) a před vypnutím počítače odstranil to, co nechci, pak také byl na Slunečnici ke stažení prográmek "Domovská stránka".
ronnie
Profil
Mam AVeGečko 7 a Spybot - Search & Destroy - každý program kontroluje počítač jednou denně. Ten předchozí dotaz byl zadáván v listopadu 2004, nechtěl jsem otevírat nové téma.
Kráťa
Profil
ronnie
hi hi hi, to jsem se vůbec nevšiml. :-)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0