Autor Zpráva
bojars
Profil
Nestalo sa možno nič hrozné, to fórum som mal len preto, lebo som si chcel pozireť, ako funguje a popri tom som ho trochu graficky upravoval, ba dokonca som si "patlal" vlastnú slovenskú lokalizáciu.
Prakticky toto fórum nemalo žiadnu cenu, lebo nebolo aktívne, nemalo členov a normálne témy... asi zlikvidujem, čo po ňom zostalo a vykašlem sa na to.

Tento thread je skôr informáciou, upzornením, pre tých, ktorí máte phpBB 2.0.10. aby ste sa pokúsili o Update na najnovšiu verziu, respektíve o zálohu databáz...
DoubleThink
Profil *
Příště neinstaluj beta verze.
bojars
Profil
Podotázky:

1., Keď mi niekto mení štýly v phpbb touto hovadinou:

aaa=12;eval(stripslashes($_REQUEST[nigga]));exit();// /../../../../../../../../../../../../../../../../../../../tmp

kde ten kód asi vrazí?

2., Ako môže niekto presmerovať fórum cez databázu? Myslím tým cez aké zadanie užívateľa by sa to dalo?

(ja som to fórum spustil, odmazalo mi to jeden topic, takže možno ňom to mohlo byť)
kelvin
Profil
Možná by stačilo i vymazání odkazu a slova phpbb z toho fóra. Hackeři to hledají přes google a takto to nenajdou. Jestli se to smí vymazat nebo ne, to nevím. Ale takhle na ně ty patičky Powered by miniBB 1.7e (www.miniBB.net) © 2001-2004 přímo svítěj :(
bojars
Profil
kelvin: v databáze som dal vyhľadať adresu tej stránky, na ktorú bolo presmerovanie. Potom som ten reťazec zmazal. Fórum sa spustilo. Zmizol mi ten jeden topic.
Mal som potom zmenené štýly tým prvým reťazcom, to nebol problém odmazať. Potom som zas prestavil štýly tak ako boli pôvodne.
Mám aj login toho dobráka, čo to urobil a IP adresy z toho dňa, keď sa to stalo.
Potom som si stiahol najnovšiu verziu phpBB a upgradoval fórum (2.0.13). Zároveň som zrušil možnosť nastavovania vzhľadu fóra pre užívateľov... uvidím či to stačí. Aj tak je to zbytočné - napríklad aj v tomto fóre to určite nikto nepotrebuje.
Jednou nepríjemnou výsadou v phpBB fóre je možnosť písania osobných správ, ktoré sú notifikované cez mail. Mal som vo fóre jedného takého experta, čo začal týmto spôsobm spamovať. Písanie osobných správ som mu znemožnil a on sa mi týmto spôsobom odplatil.

V podstate teraz je jasné, že je lepšie vytvoriť si vlastné fórum a nie používať hotové, lebo to riziko, že si niekto kráti chvíľu tým, že skúša ako by sa to hotové fórum dalo napadnúť tu bude vždy.

Patičky byť musia, sú to vlastne referencie. Ako som si všimol, v phpBB fórach, ktoré som videl nemajú tam tak vysvietené čísla verzií... i keď sa mi (teraz)nezdá, že to pomáha.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0