Autor Zpráva
Skogen
Profil *
Kdysi jsem zde narazil na téma, kde různě pokročilí tvůrci webů radili začátečníkům, čeho se vyvarovat (tabulky x pozicování, formátování v těle dokumentu x CSS, atd...). Já jsem se tehdy vztekal, že začátečník je začátečníkem, protože začíná a že pokud to nezabalí, může se postupem času k dokonalosti vypracovat, k čemuž mu dopomáhá samotný "jakpsatweb". Ecce, že se takto "nedokonale" napsané stránky vyskytovat přes všechny apely nikdy nepřestanou.

O co mi jde.. Při surfování narážím na potíž, kterou pokládám za jednu z největších neřestí, protože k odstranění nepředpokládá žádné znalosti navíc a žádné do té doby neosvojené dovednosti. Stránky nesmírně často postrádají dataci !.

Zejména tam, kde informace rychle zastarávají, pokládám údaj o uložení stránky na server jednoduše za povinnost, ať už v textu samém, anebo třeba v patičce v poznámce zveřejněno, nebo vytvořeno, či aktualizováno, apod... Kolikrát jsem nejprve musel pátrat, zda má vůbec smysl číst vyhledanou stránku o hardwaru, cestopis, nabídku služby, popis místa, apod.. Často jsem z takové stránky odešel jen proto, že jsem nebyl přesvědčen o aktuálnosti obsahu.

Proto, vás sám za sebe prosím, datujte své informace !
oogi
Profil
Založen si "Občanské sdružení pro dodržování standardů datace".
Jinak s tím asi moc nezmůžeš...
Skogen
Profil *
Já opravdu ne, ale ti, kteří tvoří stránky, ano ;o))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0