« 1 2
Autor Zpráva
llook
Profil
Já začal někdy ve dvanácti nebo třinácti, spouštěcím motivem pro mě byl úvodní díl k seriálu v časopise "Internet 4U Siesta v síti", který už neexistuje. Nedávno jsem to doma někde našel a dost jsem se pobavil. Například tam byla rada, abyste stránky zkoušeli pro jistotu i v MSIE, protože si získává čím dál víc uživatelů.
Ale já nejsem žádný designér, jsem spíš přes programování...
ronnie
Profil
Tož docela dobré téma:)
Já jsem začínal asi v září 2004, můj první a vlastně do dnes jedniný výtvor je web gymplaci.com, byl mnohokrát přestavován, ale z vůbec první verze exisují ještě některé stránky, např. http://www.elitagmct.wz.cz/studenti.html

html - 4 měsíce,
xhtml - 3 měsíce,
css - 7 měsíců,
php - 6 měsíců
krteczek
Profil
Tak se taky přidám... patřím k těm starším co začínali pozdě, já loni v půlce září (2004) a do 32 let mi chyběly jen 2 měsíce... Stále se učím a dělám chyby, ale měl sem DOBRÉHO UČITELE ( co se týče (x)html/css ) a doufám, že stále mám... Přivedl mne na cestu css, a pomohl mi ho pochopit ( aspoň částečně, ten základ, proč to je a k čemu to je ) a jsem mu za to neskonale vděčný. Snažím se ho otravovat co nejmíň, a když tak jen ve výjmečných případech, teď většinou, když se chci něčím pochlubit ( a bohužel toho není moc ), ale věci které se týkají php a některé další věci týkající se css jsem zjistil zde. Díky yuhůovi za tento prostor!
html=6měsíců
css=6měsíců
php=5měsíců ( stále umím jen ty nejnutnější základy, coš platí pro všechno...)
javaskript= vyhýbám se mu jak čert kříži :-)

a zjistil jsem že xhtml nezvládá můj mobil (siemens S55 ), takže zustanu u html 4.1 strict :-)
krteczek
Martin Kuželka
Profil
Ronnie, nedá mi to, tak se zeptám ;-) K čemu je dobré se nejdřív učit css a až potom (x)html?
Petra
Profil
Martin Kuželka: HTML + XHTML = 7 = CSS => učil se současně :-) ale ruku do ohně na to nedám, taky mi to docela vrtalo hlavou :-))
ronnie
Profil
Ano je to tak, jak říká Petra, začal jsem se učit html a současně css.
Ještě by mohla být zajímavá otázka, jak jste se vůbec k tvorbě webových stránek dostali?

Html jsem se začal učit asi po měsíci, co jsem byl poprvé u internetu. Pamatuji si, že jsem jako první stránku o tvorbě webu našel Plaváčkův weblog:)
Tehdy jsem vůbec nevěděl, o čem to mluví, zadal jsem do vyhledávače "tvorba webových stránek" a jako první mi vyjel odkaz na JPW. Alespoň myslím, že to tak bylo:) No a protože jsem začal pravidelně číst Plaváčkův blábolník, měl jsem to štěstí, že jsem se vyhnul tabulkovému layoutu a přešel rovnou na ten beztabulkový:)
ax123
Profil
Za první výtvor na webu vděčím vysoké škole, kde nás v prvním ročníku tj. před třemi lety (19) nutili udělat jednoduchou www stránku no pak, jsem zkoušel různý pokusy s designem až jsem našel Yuhůha na stopu, pak i na webu a nakonec mi poradil abych se ptal tady. Do roka bych mohl mít vlastní stránku i s css možná i bez tabulek :)
bojars
Profil
No čítam tu o rôznych tých "starcoch", ja som tiež aprílové dieťa, zajtra budem mať 43.

Smiem vedieť, či je tu niekto starší???

Kedy som začínal?
Ako mladý niekedy v roku 2000 som vyzvedal, čo to znamená HTML. V mojom okolí mi to nevedel nikto vysvetliť a to som sa pýtal aj "lektora" v počítačovom kurze.
Potom som postupne zháňal nejaké materiály z časopisov: PC-World, Chip...
Pri učení základov HTML mi pomáhala aj jedna z tých malých knižočiek (príloh), čo vydával PC-World, Volá sa "HTML pro začátečníky".
Len tak pre potešenie som sa snažil vyrobiť nejakú tú stránočku... niečo mám na disku, je to hrôza...
Keď som sa pokúšal naučiť niečo o ovládaní grafických trial verzií programov som pri PHOTOSHOPe natrafil na rozrezávanie a nastavonanie hoverov obrázkov, takže som cez rámy prešiel ku tabuľkám.
Asi pol roka mám možnosť dlhšie byť pripojený na internet. Na disku som mal aj niektorú zo starších verzií Yuhůovho webu (asi z Chipu). Z nej som sa preklikol na JPW tam som objavil odkaz na toto fórum, zaregistroval som sa. Som asi v prvej dvadsiatke členov fóra...

CSS- niečo som z nich pochopil až tu na JPW... Na začiatku nechápal, prečo sa štýly volajú "Kaskádové", či majú nejako poskakovať, na čo sú vlastne... ehm starší človek. :-\

Javaskript, PHP... neviem, mám pocit že už niečo viac o programovaní chápem, ale asi pri tom tempe ako sa WWW vyvíja asi to k niečomu naozaj zmysluplnému vzhľadom na svoj vek nedoklepem.
thingwath
Profil
43 snad ještě není taková hrůza :-) Ale starší asi nebudu, když mi není ani polovina toho ;-)

A vývoje se tak hrozně třeba bát není. Je třeba pochopit problematiku obecně...
Yuhů
Profil
> Yuhu, kedy si ty zacal s webdesignem a s programovanim(php).

s webdesignem jsem myslím ještě nikdy nezačal. To bylo tak:

vzpomínám si, jak jsem v listopadu 98 stál se třemi stovkami v kapse v knihkupectví u Fryče v Liberci na Pražské ulici. Rozhodoval jsem se, jestli si za ty tři stovky koupím jeden moc hezký atlas kytek, nebo HTML od Koska. Nakonec jsem si koupil HTML od Koska, což bylo na jednu stranu šťastné rozhodnutí, na druhou stranu těžká smůla, protože teď vždycky, když někam vyrazim botanizovat s botanikama, jsem za lamu.

Takže podzim 98, to mi bylo 24. (Někdo něco říkejte o dědcích.) Každopádně tou dobou jsem měl pocit, že nic neumím a že mi na webu beznadějně ujel vlak (seznam, centrum, atlas, to všechno už jelo). Ale řekl jsem si, že na to peču a že si potřebuju udělat stránky o Gawainu, abych tu hru trochu proslavil a nemusel každému stokrát psát, kdy a kde je příští hra.

Trochu jsem se do toho hatlamatla ponořil, ale přišlo mi to děsně komplikované. Tak jsem zkoušel, co se s tím dá udělat. Nebyl jsem ale motivován jinak než svou potřebou něco udělat nebo napsat, pokud možno jednoduše. V druhé fázi zvědavostí, co všechno ten web neumí. Takže pokud dotaz zní, kdy jsem začal s webdesignem, tak opravdu nikdy. Já jenom už šest let trnu úžasem nad tím, jak jsou webové technologie -- zejména značkovací jazyky -- pro účel běžných webů naprosto nevhodně navrženy a snažím se jiným lidem usnadnit pochopení, co všechno je rozbité. Nic víc.

Někdy koncem 99 jsem si začal hrát s ASP a na jaře 2000 jsem si pořídil Koska PHP. Opět docela šťastná volba. Jirka píše fakt dobře.

Když jsem pak sháněl práci lektora softwaru (to mě baví), jedna personální agentura mě dohodila na pohovor do Seznamu na webmastera. Řekl jsem si, že to je omyl, ale že bude sranda. A byla. Vzali mě. Byl to dobrej omyl, ale můj problém to nebyl. Jakmile pak člověk dělá šablony stránek nejnavštěvovanější služby, tak ty technologie nakonec prostě trochu znát musí.
Yuhů
Profil
Bojars:
> Na začiatku nechápal, prečo sa štýly volajú "Kaskádové"

to já ještě nechápu do teď
habendorf
Profil
Yuhů: Takže podzim 98, to mi bylo 24.

Tak teď jsi mě naštval, protože mě na podzim 98 bylo 25 :o)
Conty
Profil
I ja "vdecim" zacatku tvorbe webu vysoke skole, pred rokem jsem zacal s HTML..A proc vdecim s uvozovkami,protoze nas nutili udelat tabulkovy layout ci dokonce ve framech, a po nekolika mesicich pauzy jsem asi pred 14dny zacal s css a to uz je o necem jinym:-)
bojars
Profil
Yuhů: ja som si ten termín vysvetlil "po svojom":

> Kaskádové sa volajú preto, lebo keď je štrukturovaný CSS súbor sú poukladané definície pre jednotlivé ídéčka, prvky, triedy a čojaviemčo ešte ponad seba tak, že keď prižmúrim trochu oči je to skoro ako kaskáda...

Dobrá hovadina, čo??

:-)
Worker
Profil *
Práve začínam s tvorbou www; tri mesiace denne 2x, chodím na toto fórum.
Mám 57 rokov a po 40-tich rokoch u Slovak Telecomu, som stratil prácu, a ešte mám 5 rokov do dôchodku.
Vo februári na Akadémii vzdelávania v Žiari n.Hr. som absolvoval základný kurz tvorby webových stránok, keď som si musel ho zaplatiť celý sám, pretože nebol žiadny ďaľší záujemca. Ale to boli také základy (10% problematiky tvorby), že ešte sa mám čo učiť.
Jozef.
Axamith
Profil
Když jsem si přečetl, že blast3r začínal ve dvanásti letech, tak jsem si řekl, že mi asi ujel vlak a co tady se svými 34 lety vlastně dělám. Že tyhle mladý rafany nikdy nemám šanci dohnat a zkušenostmi budu pořád pokulhávat. Ale Worker mi vyrazil dech. Smekám, obdivuji a žasnu. Začít s jakoukoliv čiností asi není nikdy dost pozdě. Když už jsme u těch věkových hranicí, tak jedna ze života. Před nedávnem mě oslovil známý, že by chtěl koupit PC a naučit se na něm. Tak jsem něco poskládal, vysvětlil trochu základy
a nechal ho, ať se s tím popere. Téměř deně mi telefonoval, že neví jak uložit soubor, jak změnit písmo ve Wordu . . . Teď po dvou měsících válí, jako by s počítačem vyrůstal, svůj celoživotní koníček pověsil na hřebík (hodinařina) a většinu volného času tráví u počítače.
Tomu pánu je 78 let. Rád bych v jeho věku měl také takovou chuť do života a touhu poznávat nepoznané.
Blanka
Profil *
Mám 48, s tvorbou stránok som začala pred 5 rokmi a je mi to fuk, či niekoho dohoním alebo nie, robím to pre radosť a teším sa z každej veci, čo sa naučím. Ale som rada, že tu nie som najstaršia.:-)
ronnie
Profil
Ja myslím, že na věku při tvorbě stránek vůbec nezáleží. Jestli vám je deset nebo padesát je jedno, většina prvotních výtvorů vypadá stejně příšerně:)
blast3r
Profil
Ja musim suhlasit s YUHU, Jirka Kosek pise fakt dobre knihy,
ale ja si myslim jednu wec, "nikdy nie je neskoro, len dolezite je aby ste zacali"
je jendo ci ste zacali v 15, 30, alebo 75 rokoch, dolezite je ci mate chut, a ci vas to bavi.
PS: ja som mal 14 vcera (1. aprila) ,ak je tu niekdo mladsi od mna, nech napise !!!
JersyWoo
Profil *
Milí Yuhů a Habendorfe, jste prostě staří :-) Mě bylo v ¨99 když jsem s tím začal čarovat 18 let a dneska už si oproti lidem co se tím také zabývají připadám starý a vám je ještě více. (všechno v dobrém)
To Worker: gratuluji a smekám.
Kliste
Profil *
Tak to sem tu asi nejmladší, já začal v devíti s webstránkama a v deseti s OOP :-) teď je mi 13.
Petr Tichý
Profil
Kliste
To může také vysvětlovat to, proč vytahuješ více než 2 roky staré téma.
Manq
Profil
... pozdě ...
« 1 2
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0