Autor Zpráva
MzM
Profil
Slyšeli jste?
Je to plugin, xaml (xml) + javascript, ve verzi 1.1 (alfa) pak více jazyků...
Další příšpulek typu flash, java?

Zbytek infa viz google.

co vy na to?
quinux
Profil
MzM
Je to zatím BETA, takže imho nějaké vyjádření moc nečekej. Každopádně musíš do prohlížeče nainstalovat podporu (tak jako pro flash), což může výrazně snížit šanci na úspěch.
Architect
Profil
Myslim, ze vyjadreni je v klidu mozne. Nekolik webu uz na te technologii bezi i kdyz zatim hlavne v USA. Osobne nejsem velky priznivce MS. Na druhou stranu je fakt, ze z obchodniho hlediska maji vsechno co vydavaji dobre promysleny. A tim ze umoznili pouzit na internetu v podstate stejnou technologii ( je to osekany framework .NET 3.0) jakou pouzivaji visty udelali dost chytry krok.

Podle me se na stranky dostane silverlight hlavne diky moznostem v prehravani videa, lidi si na nej zvyknou a pak se bude bezne pouzivat. Kdy to bude je ve hvezdach a kdyz jsem se ptal na prezentaci silverlightu primo typku od MS, kdy ocekavaji ze bude bezne k videni, nic jsem z nich nedostal. Osobne si ale myslim, ze to nebude dlouho trvat. Tot muj skromny nazor.
quinux
Profil
Architect
No co se týče rychlosti rozšíření, tak je téměř jisté, že Silverlight půjde přes automatické aktualizace ve winech, takže "rozšířený" bude celkem rychle. Ovšem pokud se proti tomu postaví Adobe, tak to rozšíření bych tak rychle neviděl.

Jinak, sám jsem zkoušel oficiální web Silverlightu, ale i po nainstalování pluginu nic nefungovalo, takže je to zjevně ještě dost nevychytaný.
Architect
Profil
Me ty jejich ukazky fungovali v pohode. Na druhou stranu je fakt, ze tam maj mouchy. Treba v prehravaci videa jde preskocit jen na bezprostredne souvisejici kapitolu a tak nejde preskocit treba z prvni hned na posledni. Coz je dost divny, ale jinak mi to fungovalo.

Me se ta technologie v podstate libi, uvidime jak se ujme v praxi...
izsak
Profil
Silverlight má obrovskú devízu - a to je možnosť písať kód v .NET, ktorý pozná mnoho vývojárov a môžu použiť známe nástroje z Visual Studia.

Visual Studio 2008 však bude podporovať Intelli Sense pre JavaScript, takže písanie aj odlaďovanie bude oveľa jednoduchšie.

S Flashom som robil strašne dávno a vtedy som vôbec nevedel, ako sa dá v ňom debuggovať. Neviem, ako je na tom terajší Flash, ale Visual Studio má výhodu plnohodnotného debuggeru pri vývoji Silverlight aplikácii.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0