Autor Zpráva
Tekky
Zdravím,

nevíte někdo jak ochránit "know how" před zneužitím? Abych to upřesnil, disponujete zajímavým nápadem pro tvorbu internetového portálu, ale nemáte takové technické znalosti abyste si celý portál samy naprogramovaly. Proto si zadáte poptávku a dostanete nabídky na realizaci celého projektu za xxxx tisíc. Vše by bylo ok, až na to, že ten kdo to bude celé programovat musí dostat všechny materiály a tím pádem může Vaše know how zneužít a použít pro svůj prospěch - resp. ukradne Vám ho.

existuje nějaká možnost jak se proti takovému zneužití chránit?

ocením každou KONKRÉTNÍ radu.

Děkuji
Taps
A co to vyřešit nějakou smlouvou, existují přece různé typy smluv.
Tekky
určitě existují, ale nic co by se týkalo vývoje softwaru a ochrany proti zneužití jsem nenašel.
Taps
a smlouvou o bodoucí smlouvě by to také nešlo...?
Tekky
vytvoření SW bych chtěl jistit dohodou o provedení práce nebo smlouvou o dílo.

Je tam sice uvedeno:

- V. Zaměstnanec se zavazuje, že bez souhlasu zaměstnavatele nesdělí žádné třetí osobě informace tvořící předmět obchodního tajemství a bude tyto informace chránit. Obchodní tajemství tvoří veškeré skutečnosti obchodní, výrobní či technické povahy související s vývojem ixxxx, které splňují náležitosti uvedené v ustanovení § 17 Obchodního zákoníku..

ale není tam zakotveno nic co by zakazovalo programátorovy program zneužít/použít pro vlastní potřebu a tím třeba konkurovat atp.

také by to chtělo zakotvit nějaké sankce když to programátor poruší a atp.
Taps
Našel jsem smlouvu u vytvoření softwaru..ta by to být nemohla?
Tekky
dík, hodil jem do googlu a vypadá to docela na použitelné materiály.
Marek Prokop
Ještě jsem neviděl takový nápad na web, který by sám o sobě měl nějakou významnější hodnotu. Hodnotu může mít celý projekt, včetně business plánu, marketingové koncepce, promyšlené studie proveditelnosti apod., ale tyhle všechny informace přeci žádnému programátorovi dávat nemusíte.
Tekky
také je samožřejmé, že jiné materiály než pro vývoj portálu nebudou dodány, ale vždy existuje hodne cest jak projekt zneužít a pužít know how pro vlastní zisk.

Smlouvu jsem již dotvořil a obsahuje vše potřebné co bylo žádoucí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.