« 1 2 »
Autor Zpráva
coding-language-find er
Profil *
Zdravim
Chcel by smo sa opytat taku dost sirokopolozenu otazku:
Aky programovaci jazyk zvolit...
Napr. ak by ste sa programovanim chceli zivit ... ?
Zatial viem PHP (pokrocilo) a trocha Delphi(moc sa mi nepaci)
Myslite ze sa oplati skor webovy jazyk alebo jazyk na desktopove aplikacie ... ?
Je C# vhodne riesenie , (v ramci toho , ze patri do MS standardizovanych jazykov a ide pod nim aj ASP.NET) ?
Oplati sa viac Java ?
thx za vsetky komentare ...
nightfish
Profil
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=49 300
WanTo
Profil
Těžko říct. Jestli chceš psát webové aplikace, tak bych možná preferoval tu Javu. Nebo Python.
Peca
Profil
Projdi si nabídky práce a jejich požadavky. Nepředpokládám, že bys chtěl pracovat sám...
coding-language-find er
Profil *
Peca: Myslim ze pracovat v neakom programatorskom time.
WanTo: Aky mas nazor na asp.net ? keby ze to mas porovnat s java server pages ?
WanTo
Profil
coding-language-find er
Radši žádný.
Timy
Profil
Já zrovna začínám nějak hlouběji studovat programovací jazyky a mám spíš takový pocit, že mnohem důležitější než zvolený jazyk je dobrá znalost SQL a návrhu databází, tam jsem zatím osobně míval největší problémy. Ale jsem teda začátečník, no, takže nevím, jak to vidí zkušení borci ;-).
U.
Profil *
Timy---> Návrh databází je spíš otázka zkušeností, to se z knížky nenaučíš, vždy když dělam nějakou větší databázi, tak to dam klegovi, který mi toho polovinu přepíše a druhou polovinu aspoň upraví, takže nakonec co mě přijde logický je úplně jinak a mnohem logičtěji vymyšlený, to samí se SQL, z mich doatzů do databáze zůstane půlka, někdy ani to ne a funguje to stejně, jenže rychleji a s menší zátěží DB.

Píšeš práci programátora, ale programátora čeho? Pro web se hodí PHP, JAVA, PYTHON, případně win-jazyky, ale win serverů je minimum a spíše jich ubývá.
Pokud chceš tvořit "soft", tak taky záleží pro jakej OS pro win C++, který je značně podobný PHP (PHP z něj vychází). Pro Unix/Linux je dobrá zase ta JAVA.
Z dalšich třeba PERL, DELPHI a další.
Dobře se uplatníš při dobré znalosti databází.
YoSarin
Profil
U.
Pro unix/Linux Java??
Bych teda pro tyhle systémy šel taky spíš do C++.
Java je imho dobrá jen pokud chceš nějakou snadno přenositelnou aplikaci.
Timy
Profil
U.
Díky za odpověď, jinak jsem myslel programátora na webu.
coding...
Profil *
Vravite teda ze C# nie ... akoze vyhodu v nom vidim taku ze sa naucite pracovat poriadne s jednym jazykom a mate pre applikacie pre desktop , servre , ... ?
roberta
Profil
coding...
pokiaľ chceš programovať pod Win technológiou .NET, tak sa nauč C# (podľa mňa najlepší), poprípade Visual Basic alebo C++ (tento je však pre začiatočníka pomerne zložitý)

inak niekto tu tvrdil, že win serverov je minimum... no asi nikdy nepracoval vo väčšej firme
coding...
Profil *
roberta: Tiez si myslim , nakolko velke firmy nepouzivaju PHP , udajne koli nedostatocnym komponentom a slabemu objektovemu orientovaniu ... vacsinou je to v sucasnosti asp.net vs. java ... java sa tiez da vyuzit aj na desktop... a tiez sa C# podoba jave , nakolko obe pouzivaju virtual machine ... keby ze sa rozhodujem tak co?:
Java vs. C# ?
thx...
ronnie
Profil
"velke firmy nepouzivaju PHP , udajne koli nedostatocnym komponentom a slabemu objektovemu orientovani"

Rozveďte to prosím, díky.
coding...
Profil *
no v clanku (adresu pohladam) , porovnanie ASP.NET s PHP:
napr. ASP.net ma neaku komponentu ze calendar , ktora generuje automaticky validne XHTML 1.1 a pristupuje sa form.calendar.selecteddate [to som si vymislel] ... ale tak neak , a spustu dalsich ... v php som to neak nenasiel.
V PHP je objektovy model deravy...
YoSarin
Profil
Já můžu říct že v PHP dělají i celkem známé firmy - pokud na něco php nestačí, dopíše se v C++ potřebný modul pro php. OOP v php je celkem v klidu (i když větší projekty v OOP jsou prý o něco pomalejší než normální neobjektový kód).
Mastodont
Profil
coding...

Kalendářů-komponent pro PHP je napsaných dost :-)
ronnie
Profil
coding...

Děláš, jako kdyby frameworky (což .NET je) v PHP něco podobného nenabízely.

V PHP je objektovy model deravy...

Popiš konkrétní příklady. I Java i .NET obsahují spostu chyb, jen se o nich tolik nemluví.

YoSarin

Já můžu říct že v PHP dělají i celkem známé firmy.

Viz asociace.biz, největší webdeveloperské firmy u nás používají PHP (samozřejmě i další technologie).
coding...
Profil *
Mastodont : myslis PEAR ?
roberta
Profil
největší webdeveloperské firmy u nás používají PHP
na relatívne malé projekty
ronnie
Profil
Blbost:)
roberta
Profil
tak to im potom nezávidím :)
ronnie
Profil
Pročpak?:)
roberta
Profil
ronnie
no neviem, ale nezdá sa ti objektový kód v PHP pomalý?
Nox_lbc
Profil
no neviem, ale nezdá sa ti objektový kód v PHP pomalý?

Nezdá se ti do lesa lepší Traktor než Porshe 911? Záleží snad na situaci, rozsáhlosti kódu, schopnostech programátora a s čím tu "rychlost" porovnáváš ...
roberta
Profil
Nox_lbc
bavíme sa o veľkých OOP projektoch...
ronnie
Profil
no neviem, ale nezdá sa ti objektový kód v PHP pomalý?

Ne.
Mastodont
Profil
no neviem, ale nezdá sa ti objektový kód v PHP pomalý?

To už tu bylo :-)

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=46441&foru m=9&page=-1
roberta
Profil
nevie niekto o nejakej stránke, čo by porovnávala jazyky?
niečo podobné, ako toto http://www.promoteware.com/Module/Article/ArticleView.aspx?id=10
len niečo aktuálnejšie

aby nám tu nevznikla zbytočná hádka...
ronnie
Profil
Seriózní srovnání je problém, nicméně ASP.NET vs. PHP bylo téma Borkovy bakalářské práce, je velmi dobrá, pohledej.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0