Autor Zpráva
Keilew
Profil
Nebudu jmenovat, nechci si proti sobě někoho poštvávat, ale tohle stojí za zveřejnění.
Jedná firma, se kterou jsem spřízněn, si dala u jisté solidní web designerské firmy udělat web. Rozsah cca 6 stránek, statický. Důležité bylo upoutat, takže nějaké PR nápady.
Při prezentaci výsledku ovšem někteří spadli ze židle a já pak taky, když jsem se to dozvěděl:-) Web byl bezbarvý (stupně šedi), PR nápad zavádějící, realizace jak z před 10 lety. Ale nejlepší byla cenová kalkulace:
projektový management a kreativita 15.000Kč
design 20.000Kč
design loga 15.000Kč
kódování 20.000Kč
Celkem 70.000Kč bez DPH

Škoda, že sem nemůžu dát výsledek jejich snažení za tuto cenu, pánové, to by s váma seklo... a věřím že i ty ceny s váma zamávaj:-) Inu že by web designerská cenová revoluce?
Hodnotu toho webu, kdybych ho dělal já, odhaduju do deseti tisíc a to to bude i barevný:-))
souki
Profil
Logo za 15k? To tedy musí být věc...
Keilew
Profil
souky

šipka v kolečku, vše bílé;-)
Mastodont
Profil
Když jim někdo těch 70 tisíc dá, proč by se takhle neživili?
D
Profil *
Co kdyby sem někdo NEZALOGOVANÝ :-)) hodil link?
souki
Profil
Keilew
Nechtěl by si mi hodit link aspon na icq? Probudil jsi mou zvědavost :o)
Keilew
Profil
Link není, je to v PDF s hlavičkou. Šlo by to, ale bylo by jasný, kdo to zveřejnil a to si zrovna nelajznu:-) Co když je někdo od nich zdejším členem?:-)
Timy
Profil
Keilew
A co my s tím...? To je problém toho, kdo si to u té firmy nechal udělat.
Keilew
Profil
souki

Až to bude pasé (= až ten web bude hotov, třeba mnou, to je jedno, každopádně až firma odstoupí od smlouvy), můžu to zájemcům zaslat na mail;-)
souki
Profil
Co když je někdo od nich zdejším členem?:-)
To by musel pochytit aspoň něco z oboru a nechtěl by potom 20k za nakódování stránky :o)
Keilew
Profil
Timy

Nic, tohle je OT a Nezařaditelné téma. Jen jsem to uvedl jako zajímavost. Původně se s tou firmou mluvilo o 20 tisícovkách a najednou z nich vypadlo toto. Přijde mi to za a) křivé a za b) když Pavel Kout dělá weby kolem dvacítky a to je nějaká klasa, tak je to jako prodávat Felinu v bazaru za půl miliónu, přičemž na ní není cenovka a tu sdělíte zákazníkovi až v momentě, kdy podepsal kupní smlouvu;-)
Dávám to sem jen jako příklad, jaké ceny se také objevují v branži. Nic jiného...
Flip
Profil
Keilew
taky jsem namlsaný ;) strašně mě zajíma jak taková práce vypadá...
btw nevíte kolik stál oficiální web ČR? slyšel jsem, že přes milión ... ;)
Keilew
Profil
Flip
Pošlu maila, až to budu moct vypustit;-) Tedy jestli vašeho maila najdu, protože koukám, že v profilu nic.
ICQ nepoužívám, jsem zapřísáhlý Google Chatista:-))
Railbot
Profil
souki
Co se ti na logu za 15k zdá divného? Identita firmy je drahá věc a pokud má být kvalitní a reprezentativní, tak potom na té ceně nevidím nic divného.
souki
Profil
Railbot
Pokud to ovšem není tuctová šipka v kolečku... Hádáme tady jenom naslepo, ale třeba 20k za kódování mi přijde opravdu hodně, ikdyby tam nebyla jediná rovná linka
souki
Profil
Keilew
ICQ nepoužívám
Tak to Tě chválim :o) Ale až přijdeš na MSN, budeš mít u mě celej bod ;)
Plaváček
Profil
Tak to vypadá, že budu nucen přehodnotit cenu své práce :)

Ale hlavně - to, co popisuješ bohužel není na české webdesignerské scéně nic neobvyklého a takoví lidé hřeší na to, že zákazník ví lautr prd o webových technologiích.

Nicméně platí zákon nabídky a poptávky. Je-li klient ochoten zaplatit, pak je všechno asi v pořádku. Asi.
tiso
Profil
Keilew - pošli mi to potom, kontakt v profile...
habendorf
Profil
Nějak tomu nerozumím. To si ten zadavatel nechal udělat rovnou web, aniž by si nejprve nechal předložit a schválit grafický návrh?
Railbot
Profil
souki
Jasně, myslel jsem tímprvotřídní logo. Ne něco, co dokážu upatlat i sám za deset minut. To bude asi případ, o kterém je tady řeč :) Potom je to zlodějna, ale když je za to někdo ochotný platit...jeho blbost.
klik
Profil *
Přátelé, není se čemu divit. Nedávno jsem byl na školení a tam jen na okraj padla cifra za web jednoho ministerstva a to číslo mělo šest nul.
Keilew
Profil
habendorf

Jo, ale musíš zaplatit jakési "skicovné". A když vidíš ty částky, tak ti doufám dojde, že skicovné v tomto případě bude asi tak vysoké, jako celý web od Plaváčka:-) Firma to platit nehodlá, a tak budou asi tahanice. Až skončí, pošlu Vám to na mail, tedy těm, kteří se zde ohlásili.
habendorf
Profil
Keilew: BTW, běžné skicovné se pohybuje kolem 500,-. Je to legitimní záležitost, není to "jakési" jak píšeš.
Railbot
Profil
běžné skicovné se pohybuje kolem 500,-
Jaký to levný kraj...
Dero
Profil
běžné skicovné se pohybuje kolem 500,-
Jaký to levný kraj...


Výjimečně souhlasím. Přihodil bych klidně i nulu.
Keilew
Profil
V tomhle případě ty uvozovky sedí;-)

Dero
No jo, ale třeba jedničku nebo dvojku před, to už je docela rána;-)
habendorf
Profil
Railbot, Dero: No já nevím. Já mluvím o hrubé skice jedné stránky webu, ze které je vidět rozložení a třeba základní barevné ladění, nic víc, žádné detaily. Takže skicovné 5k mi přijde celkem dost. Kolik byste potom chtěli za kompletní graf. návrh jedné stránky? 50k?

Jistě, zákazníci jsou různí, průměrovat se to dá těžko.
Dero
Profil
habendorf: Na skici musí být vidět hlavně nápad, a to je polovina ceny. Druhá polovina pak je kvalitní provedení. Osobně souhlasím s přístupem, kteří aplikují mnozí grafici - skicovné třetina až polovina výsledné částky. Ono to na těch 5k většinou vyjde.

To samé platí pro logotypy.
Keilew
Profil
Dovoluji si vytáhnout tento thread za účelem odkázání na výše diskutovaný web za 70 tisíc. Důvodem je, že jsem nenalezl emailový kontakt na některé zájemce o něj. Odkaz
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0