Autor Zpráva
Keilew
Profil
Doufám, že za ten název nedostanu ban:-) Určitě je zavádějící, ale má jeden nesporný význam - každej se podívá, o čem tady kdo co píše:-) A souvislost je ta, že jsem nad tím, co teď píšu, přemejšlel na oné místnosti, kde se mimochodem rodí nejpřevratnější myšlenky géniů:-) No a jestli za to nedostanu ban, tak ho dostanu určitě za to, že co téma, to flame:-))

Tak k věci. Hledám odpověď na otázku, proč je každý pátý web v kategorii "názor na stránku" něčí portfólio a proč je jedno horší než druhý (samozřejmě až na světlé výjimky, nebudu jmenovat, abych neurazil). Už mi z těch nadpisů "webdesign" jde hlava kolem a přitom je to dost často první práce autora. To lidi dneska oplývaj toliko sebevědomím? Když se na to podíváte nezaujatě, tak je to hrozný, ještě horší, naprosto příšerný a nebo moje:-)) Odpověď je vlastně snadná. Za prvé proto, že tento web nejspíš čtou lidi, co do toho chtěj taky fušovat, za druhý je to nejsnadnější motiv, když nic nemáte (já teda začínal firemními weby, až pak jsem spíchnul portfólio) a za třetí (a to je jádro pudla) je to vlastně na první pohled neskutečně jednoduchý.

Tagy HTML zvládnu za jeden večer se vším všudy, CSS za další dva, nějaký tutoriál o web tvorbě a tradáá, web designer je na světě. No jo, ale pak to taky tak vypadá. Možná proto jsem kárán za obsah svého webu, že se tam dost tvrdě vyjadřuju o těchto případech, ale to, co jsem popsal, to je jen desetina web designu. Těch zbývajících 90% je schopnost něco vymyslet, dokázat na základě nějakých faktů sestavit web, který bude přehledný blablabla... a taky poutavý blablabla... a hlavně bude přesně vystihovat pointu zadavatele. Já nejsem příznivec nějakých originálních kreatur za každou cenu, bohatě si na webu vystačím s 2-3 barvama a něco boxama, ale vždy se snažím dát důraz na jednu konkrétní věc, která vyprofiluje smysl celého webu. Ten smysl musí být jasný, nezavádějící a nepřehlídnutelný. Tím teď trochu popírám svoje kytky, kterýma jsem se tu proslavil, ale to sem teď nepatří:-)

No, zajímalo by mne, jak to vidí ta zkušenější část zdejšího osazenstva. Zda si myslíte, že web design je stejně vaklavý kšeft, jako prodej PC, který může dělat každej, kdo zvládnul aspoň první stupeň ZŠ, přičemž rozhoduje cena a pak až to ostatní (záruka, flexibilita apod.), nebo je ještě šance se na tomto písečku prosadit a necítit se ohrožen každým novým rádoby web designérem? Dost často se setkávám s názorem, že "web je nejlepší zadarmo, estránky zvládne udělal každej mamlas, tak proč za to platit, když jde stejně jen o to být vidět?" A tento názor bohužel není menšinový...
Dero
Profil
Rozsekej to, prosím, do odstavců.

Můj názor a moje zkušenost je taková, že tito weboví tvůrci nejsou žádnou konkurencí, pokud na sobě člověk opravdu tvrdě pracuje. Třeba i pro komunitu, tím snáze si člověk vybuduje jméno. A s dobrým jménem a reputací nejsou tito tvůrci přímou konkurencí, protože se zaměřují na jiný segment zákazníků.
Lexter
Profil
Kdybych z nich měl strach, přece bych nepsal tutoriály na webovou grafiku :/
souki
Profil
Keilew
Taky se toho občas bojím. Viz nějaké vedlejší téma (nebylo tvoje?) s webem za 70k. Ale jak už napsal Dero, je to zbytečné.
Posunul bych ale zamyšlení trochu jinam - v kritikách tady těch webů na sebe neustále vzájemně házejí diskutující špínu. Je to logické - snaží se odradit a likvidovat konkurenci. Hned v začátku pohanit cizí jméno. Ale je to k něčemu? Je totiž třeba si uvědomit, kdo toto fórum čte - webdesignéři nebo ti, kdož se jimi státi chtějí. Amatér ani netuší, že takové fórum existuje. Takže všechny ty pomluvy jsou naprosto zbytečné.

EDIT: P.S.: Na tom záchodě si asi byl dlouho, co? :)
Lexter
Profil
souki

Tím spíš proč si takových výkřiků všímat.... Mě to už dávno přetalo zvedat ze židle. Kouknu se na výtvory křiklouna a asi z 80% se z plna hrdla zasměju. Někdy je ale velmi záhodno si toho všímat (20%). Ale jak říkáš. Na výsměch a urážky házet bobek.
Keilew
Profil
souki
Je to, ať chceš nebo ne, konkurence. Veliká chyba je si konkurence nevšímat. Funguje to tady úplně stejně, jako všude jinde, v jiných branžích. Jsou tady lidi, které to živí a jsou tady lidi, kteří z nich chtěj něco dostat. Obdivuhodné jsou výkony Lextera a Mistra, jejich detailní analýza je skvělá. Někteří z těch lidí, které to živí nebo to tak chtěj, si bohužel nenechaj ujít možnost si rejpnout do konkurence. Web design není nějaký pseudosvět, je to zase jen bussiness, i když kreativní:-) Věřte mi, že v jiných branžích jdou po sobě lidi mnohem tvrdějc. Otázkou je, proč nemít rozum, a nevyvarovat se hloupých výlevů... třeba s Kocourem to ale fakt nešlo:-))
To téma bylo moje a na záchodě jsem nebyl ani tak dlouho, jako často:-) Ale můj jídelníček, to je opravud hodně OT:-))
tiso
Profil
Keilew - podľa mňa za to môže ľahký prístup k informáciám - cestička je prešlapaná a počítač má skoro každý. Znižuje sa priemer a chalani miesto aby hrali futbal sedia za kompom a zakladajú webštúdiá. špiniť ruky manuálnou prácou si zrazu nechcce nikto. A to je výsledok...
Railbot
Profil
Keilew
Nesmíš zapomínat na lidi jako já. Kteří jsou sice od fochu, ale nikdo zdejší pro ně není konkurence, jelikož nejsou na volné noze a ani součástí žádného webstudia. A takoví lidé rýpou z nudy nebio z pobavení, už jsou holt takoví. Lidé totiž pomalu zrtácí soudnost (hlavně ti 12-15, kteří zakládají webstudia) a je potřeba je trochu sklepnout zpátky na zem :)
Keilew
Profil
tiso
No vidíš, a já třeba bokem dělám jen tak, pro zábavu, zahradníka a truhláře. Čistě pro ten pocit, že jsem něco udělal rukama, že jsem se hezky umazal a že mám vlastní nábytek/zelí:-))

Railbot
Takže jestli jsem to dobře pochopil, tak rejpeš, protože se nudíš?:-) Souhlasím s tím sklepáváním na zem, i když mnohdy je to až moc křečovité a zdá se mi, že tady lidi nejraději "řáděj" na pracích všeobecně známých kolegů:-) No považ, co zbylo z tvého návrhu test.railbot.net, když jsi ho sem dal?:-)) Je tam prostě cítit ten konkurenční boj, i když to nikdo nepřizná;-)
tiso
Profil
Keilew - tiež robím i manuálne práce, nesedím len za kompom... Myslím že Railbot to vysvetlil najlepšie - strata súdnosti.
Čo sa týka Tvojej poznámky k Railbot-ovi, tak ohováranie a blbé argumenty nie sú konkurenčným bojom ale výkrikmi idiotov (nechcem písať že teenagerov). Bohužiaľ i idioti zvládajú prácu s počítačom a preto sa ich tak vyrojilo v poslednej dobe. A bude to len horšie.
Lexter
Profil
To že je člověk od fochu ještě nic neznamená. Mám za to, že je spousta lidí zrovna v ČR, které tu my ani neznáme a v klidu by spousty dalších strčili do kapsy :D
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.