« 1 2 »
Autor Zpráva
0x0000
Profil *
Zdravim.Co znamena ze core 2 duo ma vykon 1.7 GHz , mam to vykon 3.4 ? dakujem za posty
souki
Profil
Frekvence proCESOru o výkonu až tolik nevypovídá
0x0000
Profil *
a co je potom podstatne ?
souki
Profil
Najdi si srovnávací testy
Šlaha
Profil
Ale nemá to výkon 3.4 GHz, má to výkon 2 * 1,7 GHz
Peca
Profil
Hodně záleží na tom, jaká je podpora operačního systému a samotných aplikací.
DJ Miky
Profil
Frekvence proseru :-)

0x0000: Třeba http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/test-procesoru-intel-core-2-duo-e640 0 , http://www.behardware.com/articles/623-1/intel-core-2-duo-test.html , atd. - Google poradí.
souki
Profil
DJ Miky
Dík :o) Jsem Tě chtěl sjet, co tu píšeš za prasárny a ono ne :o)
0x0000
Profil *
Diky idem pozriet clanky...
Ked uz je raz tato tema otvorena , co , teda aky procesor by ste doporucili na notebook , Amd alebo Inter , dvojjadrovy , alebo jedno staci ? Notebook by mal sluzit na vsetko mozne , vlastne by to mala byt prenosna kancelaria - hranie hier , testovanie PHP aplikaci na apache , word ,... ? thx :)
souki
Profil
Já osobně mám Turion 64x2 a vůbec si nestěžuji. CoD2 jsem ale rozběhnul už jen tak tak aby se mi při základním nastavení nekousal. Ale to bude spíš grafikou. Na druhou stranu CoD1 i na baterce v pohodě. Znáte lepší měřítko na výkon než hry? :)
dredie
Profil
souki - jo tak asi milion - hry nemaji s vykonem procesoru az tak moc spolecneho, vetsinou hry nestiha grafika. To, v cem se opravdu projevi sila procesoru je napr. rendering vida, prevadeni fotek ve photoshopu, 3D aplikace atp.

0x0000 - zalezi na tom k cemu to potrebujes. Hry - staci jednojadrovy procesor (hry nejsou multithreadove), potrebujes dobrou grtafiku. Kancelarska prace, folmy, muzika - staci ti notebook za 15 tisic. Grafika - silny dvojjadrovy procesor (nic jineho nez C2D se doporucit zatim neda) + cim vice RAM tim lepe. Naopak na graficke karte zde vubec nezalezi.

d.
souki
Profil
dredie
Jak často rendruješ video? IMHO jsou právě hry tím jediným měřítkem, ptže jsou poměrně komplexní.

Důležitý dotaz: budeš používat Visty, resp Aero?
dredie
Profil
souki - video renderuju celkem casto (momentalne denne) a vzhledem ke komunite na tomto foru si myslim, ze photoshop, illustrator, popr. flash nebo premiere nebo after effects se tu pouzivaji celkem casto :) Hry prave nejsou komplexni, protoze, jak uz jsem psal, hry nevyuzivaji obe jadra procesoru, ale jenom jedno, tudiz vlastne vyhody dvojjadra nepoznas. Narozdil od toho vyse popsane multiemedialni aplikace dokazi vyuzit i 4jadro (slint slint :). On je rozdil cekat na rendering 10 sekund animace 20 minut a 5 minut.

Na visty se nechystam, mozna casem az budou vyresene ovladace a sirsi podpora i ze stran ostatnich firem. Momentalne k tomu podle me neni duvod.
Petr Tichý
Profil
Já bych se zaměřil na rychlost a kapacitu paměti RAM. To je IMHO to, co se poté projeví velmi kladně.
0x0000
Profil *
No ...
sa to tu pekne rozbehlo :) za 10 min . 4 thready...
No ... k veci
Takze , na nb by som chcel kubuntu,XP,Vistu [teda 3xOS]
Neviem , casto asi by sa vyuzival ze kompilacia programov [Delphi,Visual studio c# 2006 ] - su to multithreadova aplikacie ?
Cena by sa mala pohybovat asi tak 17 - 20 , najviac 22 tis. , bez 19% dane , teda brutto je to asi 26 tisic.
Oplati sa na Vistu viac 64 technologia ? teda ci ma neake specialne riadenie , vykonnejsie pre 64 bitove procesory ... ?
thx :)
dredie
Profil
0x0000 - vsechny procesory jsou ted uz 64 bit, aspon ty co sezenes do notasu. 64bitovy system se hodi hlavne kvuli RAM, ptze napr u WinXP 32bit nedokazi apliakce adresovat vice nez 2GB RAM, s 64bit je to samozrejme mnohem vice (pocita s vysiimi cisly). Vzhledem k tomu co tu pises, rozhodne kup C2D procesor a minimalne 1GB RAM (ja mam v notasu C2D, ale jenom 512 RAM a je to fakt poznat). Od ceny se samozrejme odviji kvlaita. Vice penez, vice muziky, tady uz neni moc co radit.

d.
0x0000
Profil *
dredie : diky
Co konkretne si myslel tym , teda co z toho co som pisal

Vzhledem k tomu co tu pises ?
dredie
Profil
kompilacia programov [Delphi,Visual studio c# 2006 ]
0x0000
Profil *
a co sa tyka mobility , co "zere" najmenej baterky ?
souki
Profil
Jestli ti jde o baterku, tak jdi do Dellu. Vybíral jsem ho pro jednu známou a následnou diskusi na MSN jsem si skoro chtěl zarámovat:
"17:10 Jak dlouho ti drží baterka?"
"17:11 Ani nevim.. Ve 12 jsem ho zapnula a teď tvrdí, že prej ještě hodinu..."
izsak
Profil
dredie
64bitovy system se hodi hlavne kvuli RAM, ptze napr u WinXP 32bit nedokazi apliakce adresovat vice nez 2GB RAM

Akýkoľvek 32bitový operačný systém dokáže naadresovať maximálne 4GB RAM (či to je WinXP, Vista alebo UNIX).

U 64 bitových systémov je limit adresovania ram na 4GB ^ 32, čiže naozaj veeeeľmi vysoké číslo.


Najmenej baterky žerie C2D, Vista, zapnutý Ready Boost a vypnuté Aero.
dredie
Profil
izsak
4 GB teoreticky dokaze system, ale apliakce zvladaji pouze dva, jednu dobu jsem to resil kdyz jsem si chtel koupit 4GB RAM :). Nekde jsem to vyhrabal na forech
0x0000
Profil *
Aha , dakujem za posty a budem mat konkretnejsiu otazku:
Teda , potreboval by som
-Core 2 duo , myslim ze spolu min. cca 3.0Ghz
-1GB ram
-disk min.80
-grafika min 128 , priNAJHORSOM integrovana
-wifi a ostatne "samozrejmosti" typu CD/DVD ....blablabla
-cena 15-25 tis SKK (bez dane , teda +dan je do tych MAX 30 000 SKK)
Vedeli by ste neaky doporucit ? Hore je napisane , naco by mal sluzit , nasiel som nieco , budem rad , ked sa vyjadrite , aj k tymto:
http://www.alza.sk/notebook-hp-pavilion-dv6319ea-d73019.htm
http://www.alza.sk/notebook-fujitsu-siemens-amilo-pa1538-d71713.htm
vopred dakujem za posty...
souki
Profil
Core 2 Duo s 3GHz mi pak ukaž...
dredie
Profil
0x0000 - lol 3GHz v notebooku :D Merom jsem videl nejvic na 2,43 tusim, ja mam C2D na 3GHz ale v dektopu s brutalnim chladicem :D. V tvoji cenove relaci se procesory C2D (notebookove) pohybuji kolem 1.6-1.8 GHz
dredie
Profil
0x0000 - jo uz to ctu mas tam spolu - hele ty frekvence se nescitaji, ten procesor sice ma teopreticky 2x takovy vykon, ale pouze v multithreadovych apliakcich a to jeste ne 2x tolik ;)
quinux
Profil
0x0000
Tedy nejsem v tomhle směru "odborník", ale již logicky:
1) Chceš 3 OS, ale požaduješ jen 80 GB disk přitom jen samotná Vista vyžaduje min. 10-15 GB disku a kde jsou ty další dva OS + aplikace pro ně.
2) Chceš Vistu, ale požaduješ "jen" 1 GB RAM. Já si občas nevystačím s 1.5 GB RAM a XPčkama.
3) Příliš nechápu logiku XP a Vista a příjde mi to trochu jako nesmysl, ale je to tvoje věc.
4) To, že když koupíš Vistu, tak máš nárok na downgrade na XP neznamená, že můžeš oba systémy použít současně.
0x0000
Profil *
quinux
Příliš nechápu logiku XP a Vista a příjde mi to trochu jako nesmysl, ale je to tvoje věc.
Nieco co bezi na XP , nebezi na Viste , Vista by mala byt tak , ze sa nainstaluje , odskusa a po mesiaci po nej nebude "ani chyru ani slychu" , teda jedna sa o to , oc sa tyka Visty ju odskusat.
Uz v tom zacinam mat zmatok , v tej istej cenovej relacii sa pohybuju AMD-cka Turiony cca 3400+ , ono to ma vykon 3400 ale procak iba 1.6 (je to pretaktovane) ?
A tiez v tej cenovej relacii C2D 1.6 , ked mam klasicke XP a normalne aplikacie , mam vykol len 1.6 , to je neake cudne , moze mi ist neaka aplikacia rychlejsie na turione 3400+ ako na C2D 1.6 , pricom stoji cca rovnako ... ?
please , ak by sa nasiel niekto trpezlivy , zeby to neak "polopatisticky" vysvetlil...
Mastodont
Profil
0x0000
Skutečný výkon procáku nezávisí lineárně na frekvenci.
Zajíc
Profil *
Jednoduchá otázka - má c2d nějaký význam??
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0