Autor Zpráva
davef6
Profil
Co si myslíte o tom že na centrum.cz vznikl vyhledávač mp3? Jak se k tomu postaví OSA, když každou chvíli zakazuje weby typu mp3s.nadruhou.net? Docela by mě zajimali Vaše názory.
Dero
Profil
Vyhledávač MP3 != Katalog MP3
Railbot
Profil
Jelikož jsem se na onom projektu skromně podílel, tak k tomu mohu říci alespoň následující. Autoři projektu ví, že se pustili na tenký led, a proto je vše dobře právně ošetřeno. Opatření je určitě spousta. Ostatně upozornění - hláška na každé stránce mluví jasně.
Nox_lbc
Profil
Nevyhledává náhodou jen MP3 soubory volně ke stažení na internetu, tj. od autorů, kteří dají své MP3 nahrávky dobrovolně k dispozici?
Railbot
Profil
Nox_lbc
Ne.
Mistr
Profil
Jen pomůže najít mp3 soubor. Je to asi podobné tomu, když do Google zadáš najít mp3 soubor, ne? Jen je to trochu víc propracovanější.

Krom toho si myslím, jak už tady nastínil jeden z autorů, a sice Railbot, že je to oblast poměrně "o držku", a tak věřím, že si tohle Centrum pořádně posichrovalo právními analýzami, než se do něčeho pustilo. Protože případná ostuda by z toho byla obrovská.
davef6
Profil
Dero
podle mě je to uplně jedno jestli je to katalog nebo vyhledávač
Dero
Profil
podle mě je to uplně jedno jestli je to katalog nebo vyhledávač

Mýlíš se, je v tom extrémní rozdíl.

Katalog typu mp3nadruhou je založen na nelegální činnosti třetí osob a jeho tvůrci vědí, že odkazují výhradně na obsah, který je na internetu nelegálně. Vyhledávač předpokládá, že audio data, která na internetu kolují, jsou legální. Konkrétní soubory nikdo z jeho tvůrců nezařadil, data shromáždil a zpracoval stroj. Právnický terminus technikus je "v dobré víře...".
davef6
Profil
Tak to potom nechápu proč mp3s.nadruhou ještě existuje, když stránky okolo se musí zrušit
YoSarin
Profil
když použiju trošku extrémní přirovnání, tak v googlu taky můžete najít návod na výrobu bomby a nikdo ho nezakazuje, nebo nezavírá. Možná to je tím, že na návody na bomby si OSA nenárokuje práva, kdo ví.

<ot>
Až půjdu ze školy domů, tak mě vyděsí jakékoli větší černé auto se zatemněnými okny (hledal jsem v gg i fráze typu "How to bomb a plane" apod. :) )
</ot>
Railbot
Profil
YoSarin
Ty si z toho děláš sice prču, ale tyhle dotazy se opravdu logují a analyzují :)
YoSarin
Profil
Railbot
Ano, já o tom nepochybuju, ale doufám, že ( FBI | CIA | * ) má alespoň trochu soudnost a že mě nezavřou za terorismus. :)
Do Guantanáma. :)
quinux
Profil
YoSarin
Ano, já o tom nepochybuju, ale doufám, že ( FBI | CIA | * ) má alespoň trochu soudnost a že mě nezavřou za terorismus. :
Aby ses nedivil až ti tajní zaklepou na dveře :-D
Railbot
Profil
Spíš aby si dal pozor, jestli s ním někde nejezdí vánoční stromeček nebo si pošťačka nenechala přes noc narůst knírek :))
YoSarin
Profil
quinux + Railbot
Tak vám děkuju. Ode dneška nevytáhnu paty z baráku. :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0