Autor Zpráva
webster01
Profil
Dobrý večer

Přemýšlím o koupě satelitního připojení. Ted´ mám O2 ADSL, neztěžuji si, akorát mi dost vadí, že musím každý měsíc platit paušál za telefon, i když ho vůbec nepoužívam. Někde jsem zaslechl, že existuje něco jako satelitní internet, prostě že mám satelit, k tomu si dokoupím nějaký vysílač, a je to. Hledal jsem na googlu, bohužel marně. Můžete prosím někdo poradit? Máte s něčím podobným sušenosti? Anebo jenom znáte adresu nějakého zprostředkovatele tohoto internetového připojení ?

Předem díky všem...
Bubák
Profil
Já našel napoprvé (na stránky jsem se nedíval)
www.google.com/search?hl=cs&q=satelit+internet&btnG=Vyhledat+Googlem&l r=
Tower
Profil
V prvé řadě jsou komerčně dostupné 2 typy satelitního připojení:

1) známější a nejrozšířenější typ funguje pouze jako stahovací kanál (jednokanálové spojení), kdy pro odesílání dat se musí ještě používat jiné připojení k internetu. Výhoda tohoto spočívala hlavně v dobách dial-upu, kdy se takto zvýšila stahovací rychlost z mizerních pár kilobitů na rozumně použitelnou hranici. Dneska je takové připojení již zastaralé a zbytečně drahé (cena se někdy před 4 roky pohybovala kolem 1000 korun za měsíc + platba za odchozí připojení - v současné době nevím, jeví se mi zastarale)

2) méně známé, ale naopak faktické obousměrné připojení (dvoukanálové připojení) je běžně používáno tak, kde není možné, nebo vhodné zvolit jiné připojení. Využívají ho horolezci atd. Rychlost nějak závratná není, což už tak neplatí o ceně. Obrázek si lze vytvořit třeba na stránkách AstraComu.

Hlavní nevýhoda satelitního připojení je hlavně ve skutečnosti, že data putují dlouhou trasu (do vesmíru a zase zpět na Zem), takže se latence pohybuje kolem 1/2 sekundy, což je v současnosti více než dost (Horolezcům to ale na zjištění počasí stačí). Vhledem k výsledné ceně je lepší zůstat u ADSL...
webster01
Profil
Hm, tak to jste me moc nepotesili... Ale i tak díky za názor, asi zůstanu u ADSL, bohužel, kdybych bydlel někde ve měste, pořídil bych si kabelovku, ale takhle, no nic. Díky moc
Mistr
Profil
<ot>
http://platan.vc.cvut.cz/cgi-bin/httpttx/ct1/latest/none/pge320x400/10 0-1?page=165
Omlouvám se. Jen mě to napadlo při přečtení titulku tohoto tématu.
</ot>
webster01
Profil
Tak jsem si projel ten AstraCom a neco sem tam nasel. Co znamena ta rychlost 512/128? To je ze stahuju 512 a uploaduju 128? Jo a jeste co to znamena to connection ratio? A je tam nejaky FUP ? Asi hodne otazek co? Ale potrebuju nutne neco najit... Díky moc
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0