Autor Zpráva
oogi
Profil
Potřebuji nějaký účet k živnostenskýmu listu:
1. Stačí mi studentský účet, vedený speciálně pro tyto účely?
2. Rozhoduji se mezi ČSOB a eBankou - co byste doporučili?

U eBanky je tam zvýhodněný firemní účet ke studentskému - má to nějaký smysl?

Díky za názory.
Dero
Profil
1. Stačí mi studentský účet, vedený speciálně pro tyto účely?

Stačí, když to nebudeš všude roztrubovat. Banka nemá právo zjišťovat, jestli finance, které na něm máš, pocházejí ze samostatné výdělečné činnosti. A je jí to většinou jedno, hlavně že si ten účet otevřeš právě u ní.

2. Rozhoduji se mezi ČSOB a eBankou - co byste doporučili?

Na základě svých vlastních zkušeností Českou spořitelnu. :o) Ale z těchto dvou asi velmi váhavě eBanku podle zkušeností mých přátel. Ačkoliv kdo ví, co všechno ještě přinese fúze s Raiffeisen.
quinux
Profil
oogi
Předpokládáš velké a časté příjmy? Tak potom firemní účet.
Pokud je to "jen" přivýdělek, tak je placení poplatků za firemní účet zbytečné.

Resp. pokud si náklady na účet nechceš odečítat z daní tak firemní účet nepotřebuješ.

Osobně bych volil eBanku, ale rozhodnutí je na tobě.
Dero
Profil
Resp. pokud si náklady na účet nechceš odečítat z daní tak firemní účet nepotřebuješ.

Dle živnostenského zákona nikoliv, ale banky mají většinou ve všeobecných podmínkách (které podepisuješ) klauzuli, že pro tento účel si jejich klient musí otevřít firemní účet. V praxi je jim to naprosto šumák do chvíle, než na účet začnou naskakovat statisíce měsíčně. A i potom se k Tobě chovají v rukavičkách, protože ztratit klienta, kterému na účet naskakují statisíce měsíčně... to by bylo krátkozraké.
quinux
Profil
Dero
Kdybych se měl držet všech těch klauzulí a zákonů, tak budu rád, když si budu moct dojíte legálně na záchod ;o)

Ne, ale jak jsi psal buď mi to "promine" nebo o mě přijde. Kdybych pak měl zacházet do extrémních (hospodských) diskuzí, tak potom nechápu jak je možné, že po tom co banky předvedly v devadesátých letech, si vůbec můžou klást ještě nějaké podmínky. ;o)
Railbot
Profil
ČSOB je fajné. Hlavně i díky dobrému el. bankovnictví.
Keilew
Profil
City Bank jedině...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0