« 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
Keilew
Profil
Nic proti, ale 9 z 10 zdejších bojovníků proti web designu jako umění tohle v životě nenakreslí. A proto jsou jejich názory relevantní asi tak, jako když tu "tajný špion" cpe všem table layout:-) Omlouvám se za toho plaváčka, kterého tu někteří nemusí, ale je to první web, který mě napad... i to o něčem svědčí.
mantisa
Profil
Keilew
neznám v dnešní době nikoho, kdo by nekopíroval (pokud to je v rozumných mezích, říká se tomu inspirace)

a nikdo první takový nebyl! to se vyvinulo "samo" a poskládalo "samo"
někoho něco napadne, druhý k tomu přidá něco a ejhle, máme tu nový směr webdesignu, který se pár let drží a pak se cyklus opakuje
třeba teď frčí vysoké patičky, stačí se jen rozhlédnout

zato třeba Leonardo da Vinci první byl, se svojí Monou Lisou
Keilew
Profil
vyvinulo "samo" a poskládalo "samo"

:-)) tak tím jsi mě dostal...

Ženskou nakreslilo před da Vincim už mnoho lidí. V čem je ta jeho tak jedinečná?
mantisa
Profil
Keilew

trochu ses do toho zamotal, když si dám na web obraz Mony Lisy, tak jsem umělec?

mimochodem, kreslil to Plaváček nebo nějaký webdesigner?
Manq
Profil
mantisa
Ilustrace DALIart
yderf
Profil
Vidím, že som začal jemne ostrú tému :-)

art4web
To si myslim ze sa užasne mýliš. myslím že navrhnúť a spraviť naozaj pekné stránky je určite umenie a kto nemá umelecký cit, len ťažko môže byť web designérom.
Ale môže, ja som živý príklad ;-) Webdesign je hlavne o zladení farieb (v tom pomôže napr. pixyho generátor, hoci ja ho nepoužívam) a pridaní prvkov, ktoré sú teraz v móde. Nie, ak máš pocit, že vytvoriť hviezdičku, na ktorej je jeden prechod, odraz a shadow umenie, tak ťa sklamem, to nie je umenie. Tvoja stránka bola celkom pekná (ktorú teraz redizajnuješ), avšak nič umeleckého na nej ja osobne nevidím. Podobne na väčšine webov v galériach.

Lexter
To říkají ti, kteří chtějí získat skryté uznání. Klasika.
Nie, mne nejde o skryté uznanie, Plaváčkovi už asi vôbec nie. Podobne ostatní. Skôr by som povedal, že tí, ktorí považujú webdesign za umenie, sa ho väčšinou snažia povzniesť na nejakú "vyššiu" úroveň. Presne o to ide podľa mňa Plaváčkovi a to isté si myslím aj ja. Ale to vôbec nie je treba. Totiž navrhnúť krásnu stránku umelec dokáže. Avšak to isté aj neumelec. Preto je webdesign viac remeslo, práca, kde keď dodržíš zvládnuté postupy, tak to bude krásna stránka.

celkovo - webdesign nie je umenie, hoci grafický dizajn niektorých stránok by som za umenie bol schopný považovať. Ale tých je málo. Takže je možné, že sa v tomto bode pretíname, ale určite webdesign nie je ani u malého percenta webdesignerov umenie. A to určite neznamená, že nevedia tvoriť pekné stránky. Môžeme to posunúť ďalej - ktoré stránky považuješ za umenie?
dokáže ji považovat za umění.
IMHO habendorf to myslel ironicky.

Keilew
Monu Lisu nenamaľloval van Gogh ;-)
mantisa
Profil
Manq
já vím kdo to kreslil, jen jsem chtěl trochu popíchnout
kresba moc pěkná, mkrněte však na jejich web, jsou to možná umělci, ale na webu se to nepodepalo, z toho vyplývá, že webdesign není umění
Lexter
Profil
mantisa

No pokud vím, tak si Plaváček ilustrace kupuje. Ale mohu se plést.

Víte, čím se Mona Lisa proslavila? Přeci tím svým úsměvem. Nebýt toho, ani pes by po ní neštěkl.
Keilew
Profil
Nepochopils mě. Když přišel da Vinci s Monou Lisou, byl to takový průlom, jako když Beatles napadlo řezat celou písničku do činele nebo Rolling Stones trapnej kvartovej souzvuk, kterej si dodnes zpívá půl planety.
A přesto ale dělali všichni jen to svoje "řemeslo". Chceš snad říct, že nebyli/nejsou umělci?

Kdyby sis to pořádně přečet, tak vidíš, že Plaváček ne.
yderf
Profil
Keilew
9 z 10 zdejších bojovníků proti web designu jako umění tohle v životě nenakreslí.
ano, ale to nerobil ani webdesigner ;-)
Lexter
Profil
yderf

dokáže ji považovat za umění.
IMHO habendorf to myslel ironicky.


Vzal jsem to pouze jako příklad. Chápal jsem ironii příspěvku.
mantisa
Profil
Keilew
my tady o voze a ty o koze
ty mluvíš o umělcích, jsou to však webdesigneři?

prosím, vrať se k tématu, jestli webdesign umění je nebo není a nepiš kdo si co po kom zpívá
Keilew
Profil
yderf

Jaký je rozdíl mezi web designem a grafickým designem webu??
Monu Lisu nenamaľloval van Gogh ;-)
tos to asi špatně pochopil:-)
Zdeněk Košťál
Profil
mantisa

Zdá se mi, anebo jsi ve druhé části popřel svou druhou větu? Webová grafika může být jak umění, tak řemeslo. Jsou tu lidé, kteří jsou vlezení na CSS galeriích a berou si jen nápady ostatních, které smíchají dohromady a něco z toho vyleze. Jsou tu ale i lidé, kteří do toho přidají kousek sebe, dají tomu nápad a šmrnc a to si myslím, že umění je.

Jinak připadá mi že tu tlacháte jako politikové. Jestliže tato debata dopadne jakkoli, nic se tím stejně nevyřeší. Webdesign si pofrčí ve svých kolejích a my můžeme být rádi, že jsme další hodiny strávili zbytečným slovíčkařením. Ano, je to jen slovíčkaření - ať to nazveme jakkoli, je a bude to stále to stejné, tudíž nemá význam tu nesmyslně tlachat ;-).
Lexter
Profil
mantisa

Webdesgin a ilustrační techniky mají něco společného, avšak to stejně to rozhodně není. Nevím, kde bereš tyhle bláboly.
Keilew
Profil
Asi by se mělo nejdřív vyspecifikovat, co si představujete pod web designem a co pod grafickým návrhem webu...
Lexter
Profil
Zdeněk Košťál

Je neděle a tak si můžu dovoli se zabavit právě bezduchým slovíčkařením :).
Dero
Profil
Keilew: Viz úplně první příspěvek tohoto vlákna. Oba termíny jsem tam definoval. Mám dojem, že docela přesně.
yderf
Profil
Jaký je rozdíl mezi web designem a grafickým designem webu??
No v kontexte Derovej definície na začiatku:


Webdesign = celkový návrh webu, jeho informační architektura včetně grafického návrhu i kódu.
Grafický design webu = grafický návrh webu, konkrétní vizuální zpracování webu.
mantisa
Profil
Zdeněk Košťál

teď přesně nevím, co máš na mysli
mimochodem, ukaž mi nějaký web, kde někdo přidal něco svého, co již nebylo viděno? i když si třeba někdo myslí, že je to jeho, tak to nejspíš už někde viděl a podvědomě si to vybavil a není divu při tak ohromném množství webů (nic špatného na tom nevidím)


Lexter
webdesignem jsem měl na mysli jen a pouze grafiku, pardon za případnou mystifikaci
Keilew
Profil
Webdesign = celkový návrh webu, jeho informační architektura včetně grafického návrhu i kódu.
Grafický design webu = grafický návrh webu, konkrétní vizuální zpracování webu.

Mám pocit, že to trochu splývá... nebo jsem to nepochopil:-)
yderf
Profil
Keilew
nie úplne, grafický dizajn je istá podmnožina, hoci nie úplne (edit: niečo ako C a C++ ;-) ), webdesignu
Keilew
Profil
yderf
Co je to "hoci"?:-)
Tak je Grafický návrh webu tedy podmnožina web designu nebo ne?:-)
Dero
Profil
Co je to "hoci"?:-)

Ačkoliv.

Tak je Grafický návrh webu tedy podmnožina web designu nebo ne?:-)

Jistě že ano.
Zdeněk Košťál
Profil
mantisa

Myslel jsem příspěvek z 14:15:21, jen jsem nečekal že než stihnu dopsat svůj příspěvek, bude tu další strana navíc. Trošku jste se rozjeli

Keilew

Grafický design je to co dostane do ruky kodér, webdesign se bere jako to co vyleze od všech členů týmu = plnohodnotný web. Tak jsem to tedy pochopil já a doufám že nemystifikuji :-).
Dero
Profil
webdesign se bere jako to co vyleze od všech členů týmu

Já web design nechápu ani tak jako produkt, jako spíš celkový záměr. Ale tohle je už opravdu slovíčkaření, proto prosím na tento příspěvek nereagujte. Je jen k zamyšlení.
Keilew
Profil
Pak tedy procesem generalizace, pokud prohlásím, že grafický návrh webu může být uměním, jako že na tom trvám, tak tím připouštím, že i web design je umění. Potom je ale celá otázka v tvém prvním příspěvku irelevantní;-)
Dero
Profil
Pak tedy procesem generalizace, pokud prohlásím, že grafický návrh webu může být uměním, jako že na tom trvám, tak tím připouštím, že i web design je umění.

To by platilo pouze v případě, že bys dokázal, že grafický design je vždy umění. V opačném případě (grafický design není, nebo je pouze někdy umění) má otázka velmi dobrý smysl.
Keilew
Profil
Navrhuju důkaz matematickou indukcí:-)
Dost flejmování, tohle je neřešitelný.

OT: pojď radši na idnes, Jágr se bude ženit:-))
mantisa
Profil
i když, když se teď zamyslím, proč by to nemohlo být umění
jednou jsem počastoval kamaráda, který si vymaloval vlastnoručně pokoj, slovy: "Ty seš teda umělec" měl to čmouhatý jak...

:-D

a občas by toto oslovení sedělo i na některé zdejší tvůrce ;-)
« 1 2 3 4 5 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0