« 1 2 3 4 5 »
Autor Zpráva
Mustafa Ibrahim
Profil *
Lexter
To se dá říct i o spisovateli, ač Jules Vern byl umělec.

To je bez diskuzí, umělec může být i ten, kdo udělá „z prdu kuličku".
Lexter
Profil
A to je právě to :). Jak můžeš říct, že webdesign není umění a něco zase ano, když tu podáváš takový příklad :). Zase opět musím dojít k názoru, že je každého věc, jak si co přebere :).
mantisa
Profil
Lexter
to už ale zabíháme do absurdností
je kopáč kanálů umělec, když pak ty výkopy fungují?

nejlepší je zeptat se laika, který je, co se práce počítače týká BFU (tuto zkratku nepovažuji ani za trochu pejorativní), co si představuje pod pojmem umění, myslím, že tvorbu webu nezmíní
Lexter
Profil
mantisa

To ty jsi začal s uklízečkama.
Flip
Profil
webdesign jistě není umění...
je to jen halda naučených technik...

co, ale považuji za kousek umění je NÁPAD, který leckdo nemá a tak kopíruje z CSS galerií (viz Mantisa, který to sám napsal), já osobně nemám rád lidi co realizují cizí nápady, webdesigner by měl mít své a pokud je nemá ať je třeba ten kopáč kanálů...
mantisa
Profil
Flip
já jsem to nenapsal o sobě, pokud to někde vidíš, ukaž mi to prosím, jinak mě neobviňuj
každopádně, prohlédl jsem si tvůj web a originalitou zrovna nehýří, podobně jsem už viděl, to samé o mém webu ale říct nemůžeš, tak mě prosím neobviňuj, že kopíruji

děkuji

a nápad taky není umění, já mám taky různý nápady a někdy takový... *******, který nikdo nemá, jsem umělec? :-)
Lexter
Profil
Že vás baví se osočovat.
mantisa
Profil
Lexter
já nezačal :-)
pokud jsem mluvil o kopírování, mluvil jsem obecně, nikdo nikoho neviním, maximálně se bráním
Flip
Profil
mantisa
jsi úplně vedle... raději si někdy spočítej tu snůšku nesmyslů co jsi tady vyplodil...


a proč? beru to podle sebe, když jsem začínal a zkoušel nakreslit první web, vypadal příšerně a oogiho byl proti tomu krásný, sledováním CSS galerií, zkoušením a přemýšlením jsem se (aspoň myslím) trochu zlepšil a doufám, že se ještě zlepšovat budu


další tvůj příspěvek.....

webová grafika je totiž jen kopírování od ostatních, mrkněte třeba na CSS manii CSS manie = CSS galerie

mluvil si o tom, že si se sám zlepšil po sledování CSS galerií... o odstavec níže už píšeš o kopírování z CSS galerii... nějak mi to rozum nebere... hmm?

btw já osobně CSS galerie neznám, nechodím tam, nevím proč, ale nějak mě ubijí myšlenka, že je tolik tak dobrých "umělců" a pomyšlení , že nemám šanci se mezi nimi uplatnit mě ubijí, a tak raději otevřu grafický program a začnu plácat ze své hlavy...
klokyn
Profil
mantisa
Zaujímalo by ma, čo teda podľa teba umenie je. Nápad, spracovanie, štýl, originalita a kladné vyžarovanie z nejakej veci - to je podľa mňa umenie. Webdesign, presnejšie webová grafika umenie teda podľa mňa je.
quinux
Profil
Mno, pokud se nepletu, tak grafický design je již za umění považován, tedy alespoň ten, který je pro tyto "účely" tvořen. Tedy nemyslím grafiku, kterou vidíme v reklamách apod., ale grafiku, která je prezentována prakticky jen na takto zaměřených výstavách atd.

Každopádně fakt, že je nějaký obor "prohlášen" za umění, neznamená, že každý kdo se jím zabývá je umělec a né každý kdo je označen i šírší skupinou lidí za umělce, je považován za umělce všemi. Např. zpěv: ten je brán jako umění, ale osobně bych třeba hiphop považoval za stupidní bekání a nikoliv za umění (narozdíl od mnoha jiných lidí). ;o)

Z čehož vyplývá, že i webdesign (a webdesigner) může být uměním, ale nestane se jím automaticky jen proto, že vytvořil několik webů.

OT:
Z téhle diskuze na mne působí všeobecná arogance grafiků, když už se někteří z nich sami na umělce pasovali. I ti kopáči, které tu zmínil mantisa jsou někdy většími umělci, než někteří grafici.

PS. Omlouvám se všem, které jsem urazil, ale vůbec mi to nevadí ;-D

PPS. je snad Eva Pilarová (grafická) umělkyně, jen proto, že zničila pár fotektěchto fotek a měla je i na výstavě? ;o)
Railbot
Profil
quinux
Pěvecká, kdysi...možná. Grafická je to neumělkyně. Samozřejmě.
Nox_lbc
Profil
A je to tu zase, jen se divím, že to rozpoutal zrovna Dero ... tyhle diskuze prostě nikam nevedou, nemají řešení ani východisko a jsou nekonečné ... stejně to dopadne když založíte vlákno na téma - Věříte v Boha? Linux je lepší než Windows? Windows je lepší než Mac? FireFox je lepší než Opera? Jsme ve Vesmíru sami? Co na to Jan Tleskač? Kdo je ku*va Jan Tleskač?
Railbot
Profil
Nox_lbc
Dero nic nerozpoutal. Toto vlákno je pokračování jiné diskuse. To za prvé. Za druhé, konec tyto diskuse nemají, ale když se v nich každý vyvaruej osobních výpadů a blbých řečí, tak může zaznít mnoho zajímavých a obohacujícíh názorů, jak už řekl Dero, v tom má určitě pravdu. Pokud takové diskuse nemáš rád, nikdo tě nenutí sem nahlížet, natož sem přispívat.
Keilew
Profil
quinux
Z téhle diskuze na mne působí všeobecná arogance grafiků, když už se někteří z nich sami na umělce pasovali.

Nejsem grafik, neumím ani dobře zacházet s fotošopou, přesto si myslím, že za určitých okolností lze některé designéry umělci považovat.

Obecně
Nemůžu za to, že si tu řada lidí nevidí ani na špičku nosu a degraduje design a kodéřinu na úroveň kopání kanálů, kde potřebujete akorát umět se netrefit krumpáčem do nohy. Je to práce jako každá jiná. Někdo ji dělá dobře, většina však špatně. Ale ta většina si bohužel myslí, že sežrala moudrost světa a že je to trivka. Houby trivka, je to pořádná fuška!
Programátor Junior sedí u svýho kompu, ťuká do něj osm hodin kód, který má něco dělat. Dnes se již neřeší, zda je o řádek víc nebo míň. Musí jen dospět k té funkčnosti, kterou vyžaduje jeho senior.
Web designér, pokud jede jako sólista, musí posedět se zákazníkem, vytáhnout z něj vše, co zákazník chce a dobrejma otázkama zjistit i to ostatní, vymyslet nápad, bonmot, něco originálního, vtipného atd., nakreslit to, sladit, při kreslení přemejšlet, zda to tak půjde nakódovat nebo si řeže pod sebou větev, nakódovat to, eventuelně naprogramovat, SEO, přístupnost a nechat si to několikrát omlátit o hlavu, než bude zákazník spokojen. Je v tom tedy obsaženo celé pojetí "projektu" a to mi věřte, že k tomu nestačí odchozených 5 tříd ZŠ a nelegální Fotošopa. Bohužel si to většina lidí myslí a taky to pak na českém webu vypadá tak, jak vypadá.
Stejní lidé, co si myslí, že web design je jen o nasekání obrázků a textů, si myslí, že grafika nemůže být uměním. A z toho důvodu se cíle nikdy nedoberem. Tečka.
dredie
Profil
Keilew
a taky to pak na českém webu vypadá tak, jak vypadá
vzal jsi mi to primo z ust.... ehm... z klavesnice :D
Lexter
Profil
No i zahraniční internet je plný vy víte čeho.
Lexter
Profil
Keilew

To by mě zajímalo kdo. Abych se rovnou bránil, tak já do toho mám daleko asi jako k hvězdné mlhovině Gantaréma. :D
dredie
Profil
Lexter
to jo ale rek bych ze koncentrace dobrych veci je vyssi - treba japonci - ti jsou aboslutne husti
Lexter
Profil
Keilew

Z téhle diskuze na mne působí všeobecná arogance grafiků, když už se někteří z nich sami na umělce pasovali.

To by mě zajímalo kdo. Abych se rovnou bránil, tak já do toho mám daleko asi jako k hvězdné mlhovině Gantaréma. :D
Lexter
Profil
dredie

TJN, hentai máme rádi. :D
Keilew
Profil
Lexter

To jsem citoval quinuxe;-)
quinux
Profil
Keilew
Nejsem grafik, neumím ani dobře zacházet s fotošopou, přesto si myslím, že za určitých okolností lze některé designéry umělci považovat.
Ano, ale přesně to jsem psal. Uměním může být cokoliv, ale umělcem nemůže být každý.

degraduje design a kodéřinu na úroveň kopání kanálů, kde potřebujete akorát umět se netrefit krumpáčem do nohy.
Ano, na kopání kanálů školu nepotřebuješ, ale to neznamená, že to zvládne každý ;o)


Web designér, pokud jede jako sólista, musí posedět se...
K tomu bych řekl to, že to nemůže dělat každý neznamená, že ten kdo to umí je hned umělec.
quinux
Profil
Lexter
To by mě zajímalo kdo. Abych se rovnou bránil, tak já do toho mám daleko asi jako k hvězdné mlhovině Gantaréma. :D
Nebudu ukazovat prstem. Pokud to dotyčným nedojde samo, tak to nemá smysl. ;o)
Flip
Profil
no já jsem zvědavý už jen na vysvětlení pana filozofa mantisu... který mi dluží vysvětlení o kopírování nápadů z CSS galerií...
a pak už na to prdím, stejně si všichni stojíme za svým a nikdo svůj názor jen tak nezmění ...
Keilew
Profil
K tomu bych řekl to, že to nemůže dělat každý neznamená, že ten kdo to umí je hned umělec.
Ale tak jsem to vůbec nemyslel. Bylo to obecně!

Ano, ale přesně to jsem psal. Uměním může být cokoliv, ale umělcem nemůže být každý.
To souhlasím.
mantisa
Profil
Flip
trochu jsem se v diskusi ztratil, tudíž nevím, jaké vysvětlení čekáš

Keilew
kopal jsi někdy?
mimochodem, vím, co je to se trápit s klientem, který si vymýšlí stále něco nového, považuji se za grafikodéra, nikoli za umělce

jestli umění posuzuješ podle obtížnosti, tak proto, že jsem se dokázal jakžtakž naučit kvantovou mechaniku (kam se hrabe oproti ní primitivní CSS a HTML) jsem taky umělec? podle argumentů tady bych mohl řící, že ano ;-)

já jsem holt v některých věcech striktně názorově vyhraněn, ať už se jedná o tuto diskusi nebo něco jiného, co načínat nehodlám
Lexter
Profil
mantisa

Máš recht, my všichni máme své názory, jen ty jsi letadlo. :D Promiň, ale tak nějak mi ta známá hříčka přišla na mysl :).

Já mám pro vás akorát jeden dotaz? Jak by jste definovaly umění? Jde to? Je důležitý názor jedince nebo celé hordy lidí?

Mám to chápat tak, že byl kdysi v pravěku vyhláše konkurz. Předstoupilo dvacet opic, každá z nich udělal otisk ruky na skále. Starší opice se poradily a nakonec rozhodly: Ano, tenhle otisk je to pravé! To je umění a my jsme to přečůraly :D.

Takhle nějak to z vašich názorů vypadá. Umění je prostě nedefinovatelný pojem a každý si ho vykládá jinak. Každý máme svým způsobem pravdu. Za tím si zase stojím já, ale je možné můj názor změnit, narozdíl od některých letadel ;). :D
Flip
Profil
mantisa
trochu jsem se v diskusi ztratil, tudíž nevím, jaké vysvětlení čekáš

nedělej blbého... je to pár příspěvků nad tvým ....

Můj celý příspěvek:

Flip
Člen
Zasláno: 3.6.2007 18:06:00
Citovat Změnit


mantisa
jsi úplně vedle... raději si někdy spočítej tu snůšku nesmyslů co jsi tady vyplodil...


beru to podle sebe, když jsem začínal a zkoušel nakreslit první web, vypadal příšerně a oogiho byl proti tomu krásný, sledováním CSS galerií, zkoušením a přemýšlením jsem se (aspoň myslím) trochu zlepšil a doufám, že se ještě zlepšovat budu

další tvůj příspěvek.....

webová grafika je totiž jen kopírování od ostatních, mrkněte třeba na CSS manii CSS manie = CSS galerie

mluvil si o tom, že si se sám zlepšil po sledování CSS galerií... o odstavec níže už píšeš o kopírování z CSS galerii... nějak mi to rozum nebere... hmm?

btw já osobně CSS galerie neznám, nechodím tam, nevím proč, ale nějak mě ubijí myšlenka, že je tolik tak dobrých "umělců" a pomyšlení , že nemám šanci se mezi nimi uplatnit mě ubijí, a tak raději otevřu grafický program a začnu plácat ze své hlavy...
Keilew
Profil
mantisa
kopal jsi někdy?

Budeš se divit, ale až se mně stříkal pot a ne jen jednou:-) Kdybys mrknul na můj web, tak by sis možná všim, že mi hlína není cizí a práce už vůbec ne.


považuji se za grafikodéra, nikoli za umělce
To je v pořádku. Však jsem nikde nepsal, že KAŽDÝ grafik je umělec. Píšu jen, že EXISTUJE...

jestli umění posuzuješ podle obtížnosti
Zcela irelevantní, nemotej moje citáty a citáty ostatních!
« 1 2 3 4 5 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0