« 1 2 »
Autor Zpráva
Rokka
Profil
Ahoj,

admini a moderátoři, členové a všichni ostatní. Napadlo mě zda by nebylo od věci tohle fórum rozšířit o adobe photoshop? I ten má dosti blízko k tvorbě webu.

Jakej na to máte názor?
Zahon
Profil
Tohle fórum je o tom "jak psát web", ne o tom jak jej nakreslit. Pro téma PS existuje množství jiných diskusí, nehledě na to, že ne všichni zde navrhují weby v PS. Holt ne každý si to může dovolit, že. Takže. abychom zavedli hlasování.

1 hlas pro nerozšířit.
souki
Profil
Myslím, že téma Webová grafika všeobecně je postačující
Manq
Profil
Rokka
Myslím, že když místní grafici vydrželi bez tohoto fóra více než 2,5 roku (přibližně tak dlouho běží imho tato diskuse), tak nevidím důvod proč to zakládat teď. :)
Gekon
Profil
Myslím, že souhlasím se soukim:)
Rokka
Profil
To je postačující :)) díky
WMPopi
Profil
Já bych tedy rozšířil, přeci jen bych měl všechno kolem webu pod jednou střechou =)
DJ Miky
Profil
To by se rovnou mohlo udělat fórum o každém programu, co se používá... Příkláním se k názorům, že současný stav postačuje.
Keilew
Profil
Já chci zase JSP a taky nic nezmůžu:-)
Jinak pokud máte specifické dotazy k Photoshopu, tak na www.grafika.cz
Railbot
Profil
Grafika je tu vedlější hřiště. Na tu jsou jiná, mnohem specializovanější fóra. Je tedy zbytečné tady něco takového zřizovat, do teď to stačilo, bude i nadále. Takový názor má asi většina.
Keilew
Profil
Teď ale tak koukám, proč je tu Fireworks jako celé fórum?
Už to chápu - http://fireworks.jakpsatweb.cz/
WMPopi
Profil
DJ Miky
Photoshop není jen tak nějaký program, je to Pan Program =)

Keilew
to samý http://flash.jakpsatweb.cz/
Lexter
Profil
Zajímavé, fireworks se tu vede, photoshop ne, ale co, dyť je to fuk :).
yderf
Profil
Ono imho <vymazane>Firefox</vymazane> Fireworks je na tvorbu webu určený - podľa mňa sa u neho vzhľad vrstiev nastavuje skoro presne tak, ako keby som to robil v CSS (len to kreslím a nepíšem). Photoshop má široký záber, samozrejme nepopieram, že je tu pravdepodobne viac ľudí tvoriacich v Photoshope :-).

Ale možno som len zdeformovaný nepoužívaním Photoshopu :-)
Railbot
Profil
Lexter
To bdue tím, že na jakpsatweb už nějaký ten pátek hostuje web o Fireworks, neaktuální, nezajímavý, ale co.
DoubleThink
Profil *
Zajímavé, fireworks se tu vede, photoshop ne, ale co, dyť je to fuk :).
Není to až tak zajímavé, jako spíš logické - právě kvůli subdoméně "fireworks" (jejíž obsah dříve existoval na webzdarma). Totéž platí pro flash.

že na jakpsatweb už nějaký ten pátek hostuje web o Fireworks, neaktuální
Vývoj Fireworksu je prozatím velmi pozvolný. Z větší části jsou informace stále platné a aktuální.

...nezajímavý
To už nechť si rozhodne každý sám.

Mimochodem, plánujeme určitou revizi témat i ve smyslu jejich slučování - FW je určitě jedním z kandidátů na zánik.

Napadlo mě zda by nebylo od věci tohle fórum rozšířit o adobe photoshop?
Bylo by to od věci. Počet vláken o photoshopu nestačí na vytvoření nového tématu.
DoubleThink
Profil *
OT:
Mimochodem, Railbote, nemáš poslední měsíc nějakou nasírací náladu?
Venku je sluníčko, Paroubek už nám nevládne, jsme zdraví - take it easy...
Railbot
Profil
DoubleThink
Kdepak, to jen při pátku, když jsem utahanej z práce. Ale ne, vážně. Ten web není aktuální a navíc informací je na něm také pět a půl. To je fakt. Jinak proti němu nic nemám, sám jsem tam kdysi před lety s vděčností četl. To je vše. A abych byl trochu in, tak dodám "PEACE".
M**
Profil *
[b]yderf[/b]
[i][b]Firefox[/b] je na tvorbu webu určený[/i]
spíš [b]Fireworks[/b], ne?
ppooler
Profil
Fireworks a Photoshop jsou příliš nákladné - normální, slušný člověk si nemůže dovolit koupit takový software. Navíc Gimp je plně dostačující...

(*M** yderf jen zaměnil dva názvy-...)
DoubleThink
Profil *
Fireworks CS3 stojí 10 447,- Kč
Photoshop CS3 Pro stojí 20 136,- Kč

Webový grafik (v případě prvním) respektive DTP grafik (v případě druhém) má cenu po třech větších zakázkách zpátky.
A to jsou čerstvé poslední verze - starší a plně vyhovující FW8 a PSP CS2 se dá sehnat za třetinovou cenu.
ppooler
Profil
Dejme tomu, ale Gimp je dostačující na webovou grafiku a tento sofware je vhodný i pro ty ,komu se prostředí Gimpu nelíbí a má např. Photoshop ozkoužený z trial verze :
[url=http://www.sosej.cz/software/design-a-foto/editory-a-prohlizece-o brazku/gimpshop-fix.html
]
...a takové částky je asi lepší investovat např.na Flash
Lexter
Profil
ppooler

Tak to jsem totálně nenormální a sprostá karikatura člověka. představ si, já si nekoupil jen PS-ko, ale i AI. Sypu si popílek na hlavu. Myslel jsem si, že nejsem až takový deviant :D.
ppooler
Profil
Dobře, ale to neznamená že Gimp nebo Gimpshop není na webovou grafiku plně dostačujicí
yderf
Profil
M**
Hej, vďaka :D blbosť to ale nebola, samozrejme aj Firefox :-)
Railbot
Profil
ppooler
V profesionální sféře určitě ne. Už jen kvůli spolupráci se soubory od ostatních lidí. Tam vede Photoshop.
habendorf
Profil
Fireworks a Photoshop jsou příliš nákladné - normální, slušný člověk si nemůže dovolit koupit takový software.

Velmi zajímavá myšlenka. Řemeslník si koupí stroje, dopravce nakláďák, zemědělec traktor, kuchař vařečku a ku*va antiko, ale webdesigner si nemůže koupit SW. A ten webdesigner, který si ho legálně koupí, tak dle tebe není normální a slušný člověk (slušný a normální člověk je pravděpodobně dle tebe ten, který ho šlohne).

Hmm
Railbot
Profil
Fireworks a Photoshop jsou příliš nákladné - normální, slušný člověk si nemůže dovolit koupit takový software.
Normální, slušný člověk, který není levej jak turecká šavle a dutej jak bambus, tak si na to dokáže vydělat. Pokud ne, používá alternativy. Pak je tu možnost jít pracovat někam, kde tento SW potřebuješ a dostaneš ho automaticky nebo dle přání.
Mastodont
Profil
Pak je samozřejmě ještě možnost pracovat na trial verzi, i když to myslím není košer (EULU jsem nestudoval - může se vydělávat na něčem, co člověk udělá v trial verzi?).
ppooler
Profil
Jde hlavně o to, že Gimp plně nahradí Photoshop na webovou grafiku-. Vím,že se v něm dá dělat úplně totéž, možná je jen výsledek hotov o trochu později...

<ot>
Slušný člověk ,je někdo kdo právě "nešlohne" software ,ale ceny okolo 20 000 Kč za software si o to koledují.Např.můj plat je 6000 Kč měs/ čistého ,ale asi jsem levej jak turecká šavle a dutej jak bambus.
I když tady tady si to lidé zrovna nemyslí
No nic pro mě je satisfakce taky odměna.
</ot>
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0