Autor Zpráva
Meldo
Profil
Mam taku otazku, že chystam sa o rok na vysokú školu. Chcel by som nejakú s čo najväčším zameraním na počítače, programovanie a pod. Neviete mi niekto poradit aka je dobra a tak. Len prosím nech tam nie je povinný predmet matika. Díky.
thingwath
Profil
Člověče, chtít programování bez matematiky, to je asi jako učit se létat se strachem z výšek :-)
flz
Profil
no... bez matiky to bude problem, ale na umeleckej so zameranim na flash... tam si trosku zaprogramujes, ale minimalne :)
mat
Profil
Meldo

bez matematiky a schopnosti logicky uvažovat a skládat myšlenky do algoritmů to asi fakt nepůjde - to už bych raděj zkusil studovat nějakej i-marketing (i když nejvíc stejně pochytíš v praxi - podívej Lukačovič, z Čvut utek a kde je dneska se Seznamem...)
ronnie
Profil
thingwath: mám příšerný strach z výšek a za rok bych si chtěl začít dělat pilotní školu, nekecám:)

Meldo: na VS spojenou s programováním jsem chtěl jít taky, na každé se dělají přijímací zkoušky z matiky, programování je celé o matice a logickém uvažování. Budeš to muset překousnout...
Fred
Profil
bez matematiky a schopnosti logicky uvažovat a skládat myšlenky do algoritmů Nevím jak se přesně vyjádřit, ale setkal jsem se s mnoha lidmi (například moje drahá polovička), kteří se děsí matematiky a přitom mají perfektní exaktní a logické uvažování. Nakonec jsem dospěl k názoru, že konkrétně matematika a fyzika není o ničem jiném, než o štěstí na učitele. Osobně jsem měl veliké štěstí, ale pamatuji si také noční můru, kdy jsme se s několika spolužáky na gymnáziu zapsali na nepovinný předmět deskriptivní geometrie a vyučující profesor byl takzvaný uspávač hadů. Byla to opravdu hrůza, znechucení a rozčarování. Později na VŠ jsem byl z tohoto předmětu naopak nadšený. Takže je otázka jestli Meldo nemá vzhledem ke svému zájmu studovat počítače problém spíš než s matematikou s nezáživným, nejasným, matoucím, nebo nudným výkladem. BTW Děkuji všem dobrým učitelům
Boldrik
Profil
Doporucuju precist:
http://www.jroller.com/page/slava/20050312#considering_a_computer_scie nce_major
a jestli chces byt programator i bez anglictiny, tak se na to radsi vykasli
thingwath
Profil
ronnie: No, proč ne :-) Mě to jenom tak napadlo. Konečně, já jsem také docela anti-matematik a pokouším se o programování :-)

Fred: Něco na tom bude...
Meldo
Profil
Hmm. Tak ok. nech tam ta matika je. Ktoru školu doporučujete?? ČR a SR
ronnie
Profil
Podívej se na www.cvut.cz na fakultu http://www.feld.cvut.cz/cz/ elektrotechnickou, projdi si jejich program, možná se ti něco zalíbí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0