Autor Zpráva
fefeczech
Profil *
Ahoj,
mám problém a dřív než ho začnu vůbec řešit, bych rád věděl co si o tom myslíte vy, a jestli to má cenu řešit...

Kdysi jsem provozoval web a hosting jsem měl za reklamu u "kamaráda", kterého jsem sice nikdy osobně neviděl, ale co už... Měl pravděpodobně nějaký zahraniční giga hosting pro neomezené množství domén, takže pohoda.

Dlouho taky bylo všechno pohoda, než jednou, zničeho nic, web nefungoval, pak fungoval, nefungoval, zkrátka bylo to celé na nic a ke všemu se to zhoršovalo. Vždycky přišel s nějakým méně či více racionálním důvodem, které mě ale postupem času už nestačily. Většinou to vždy nějak vysvětlil na přetížení toho webu, pravda, chodilo tam cca 3000 lidí děnně, myslím ale že tam problém nebyl. Na konec jsem se rozhodl že si najdu hosting vlastní, to se mu nelíbilo, ale co mohl dělat. Pak se to na nějakou dobu odmlčelo a když jsem teď na webu začal pracovat, mrkl jsem samozřejmě i po konkurenci... jak se za tu dobu vyvinula a tak.

A teď to nejdůležitější,
co nevidím... stejná doména akorát jiné tld, majitel shodný s majitelem mého předchozího "hostingu". Tak jsem mu napsal že se mě to nelíbí, vědom si toho, že s tím nic nenadělám (v té době začínal a neměl tam ještě žadný obsah). Jemu se taky nějak nelíbilo že mu píšu, a tak přestal používat icq které před tím používal dlouho. Říkal jsem si co už, je to prasárna, ale co nadělám.
Tohle už si ale neříkám dneska, kdy na jeho webu jsou skoro všechny články z mého původního webu, a že jich není málo, s tím už bych něco chtěl udělat už jen kůli práci, kterou jsem do toho investoval, protože na novém webu je nepoužiji, začínám znovu.


Co by jste mě prosím poradili, jak mám v tomto případě postupovat.

Předem děkuji
Marek Prokop
Profil
S tím, že někdo okopíroval Vaši myšlenku a založil si tematicky stejný web, nemůžete dělat nic. Proti použití doménového jména byste se mohl bránit pouze v případě, že se jedná o Vaší registrovanou obchodní známku. Proti zveřejnění svých autorských děl (článků) bez Vaše souhlasu se ovšem můžete bránit právní cestou. Navštivte advokáta specializovaného na autorské právo a ten Vám jistě poradí, jak postupovat dál.
Mastodont
Profil
fefeczech
Tys mu tam ty svoje články nechal?
fefeczech
Profil *
Mastodont
Nenechal, asi si udělal zálohu databáze odkuď je teď čerpá.
fefeczech
Profil *
Marek Prokop
Díky za radu, přece jen se s ním ale zkusím domluvit ať ten obsah stáhne, byl bych nerad kdyby to muselo zajít tak daleko
Mastodont
Profil
fefeczech
Pokud můžeš nějak dokázat, že ty články jsou tvoje, tak na něj vyjeď tvrdě, takovýhle ******** potřebují proplesknout. Zveřejnit jméno, odkazy na kradený články ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0