« 1 2 »
Autor Zpráva
jcd
Profil *
Zdravim.
Neviem sa rozhodnut preto sa chcem poradit s mudrejsimi :)
Chcel by som programovat aplikacie, pre desktop (ziadne hry,fullscreen,...) , normalne formularove,...
Mam skusenosti s Delphi ale rozmyslam ci mi tie ostatne 2 jazyky "seknu" viacej...
Ako by ste na tento uzel provnali Delphi Javu a C#?
Ktora z nich ma lepsie (najlepsie) IDE ?
Keby ste chceli programovat aplikacie, ktore by napr. simulovali fyzikalne deje, ktory by ste brali?
vopred dakujem za vsetky commenty,thx!
koudi
Profil
Delphi je udajne pomerne rychle, ale me nikdy moc jejich IDE nevyhovovalo. V jave se pise pomerne pekne, da se najit free a relativne kvalitni IDE, ale zase je pametove narocna. C# ma podle me velice pekne IDE, jak je to s vykonosti nevim, ale imho bude zhruba na urovni javy, mozna o trochu lepe. Ale zase java ma vyhodu v multi-platformnosti.

Jde asi o to, co komu vyhovuje. Nicmene na opravdu slozite fyzikalni vypocty bych asi nebral ani jedno.
Keilew
Profil
Flejm?
Pokud se naučíš používat thready v Javě, nemáš problém s rychlostí.
C# je nezdařená kopie Javy. Navíc za vývojové prostředí musíš platit - Java ho má jako opensource.
Pokud chceš super ultra rychlý operace, tak C++ nebo asembler.
koudi
Profil
Keilew

Flejm?
To je na me?

Pokud se naučíš používat thready v Javě, nemáš problém s rychlostí.
Ja mluvil o pametoce narocnosti.

C# je nezdařená kopie Javy. Navíc za vývojové prostředí musíš platit - Java ho má jako opensource.
V urcitych ohledech sou podobne, ale mluvit o tom jako o nezdarene kopii...nevim. I pro C# jsem videl free prosterdi. Stejne jako pro javu jsou placene...

Pokud chceš super ultra rychlý operace, tak C++ nebo asembler.
V tom se shodnem. (viz ma posledni veta)
nightfish
Profil
C# je nezdařená kopie Javy.
co konkrétně je špatné na C# proti Javě? (let the flame begin)

Navíc za vývojové prostředí musíš platit
Microsoft Visual C# Express Edition je volně dostupný (i pro vývoj komerčních aplikací)
jcd
Profil *
Neviem , este taka otazka ze ako sa stavia linuxova komunita k C# ... ? asi horsie ako ku Jave .
Keby ste vyberali jazyk , rozhodli by ste sa pre taky s "virtualnou masinou "like java,C# alebo bez like delphi,c,...?
jcd
Profil *
sorry za spam ale este ma napadlo:
Aky je rozdiel medzi javou a c# ?
roberta
Profil
Aky je rozdiel medzi javou a c# ?
http://www.google.com/search?hl=en&q=compare+java+c%23&btnG=Google+Sea rch
izsak
Profil
Keilew
LOL, to nemyslíš vážne, že to je nepodarená kópia Javy. V čom?? C# ako jazyk má podstatne pohadšie vyjadrovacie prostriedky oprit obmedzenosti Javy na triedy, metódy a fieldy. Generiká sú lepšie v Jave? Enumarácie? Podpora COM+? Interoperabilita?

Ak niekto chápe C# ako .NET Framework (síce je to niečo úplné iné): .NET má v základných knižniciach podstatne lepší, komplexnejší a ucelenejší framework ako Java (java.io vs. java.nio, StringBuilder vs. StringBuffer atď.....).

Vývojové prostredie pre .NET je zdarma, jedná sa o plnohodnotné Visual Studio, oproti nestabilnému (najčastejšie používanému) Eclipsu, ktorý je neskutočne zabugovaný a pomalý.
Keilew
Profil
koudi
Jo, to bylo na Tebe. Chtít srovnávat Javu a C#, to vždycky zavání flame;-)

all
C# vzniklo původně jako Microsoftí Java, leč je tam pár zásadních porušení OOP, takže tomu Java říkat nemůžou. Samozřejmě, že historie je spletitější, ale jednou větou to jinak napsat nešlo.

nightfish
Microsoft Visual Studia jsem nikdy nepoužíval, nainstaloval jsem je jen jednou a zase rychle smazal. Ale právě proto jsem na začátku psal, že to zavaní flame. Je to věc názoru a vkusu.


izsak
Jo, má, právě proto, že zavádí nesémantické pseudotřídy typu Convert apod. Java je omezená, není v ni nic víc, než čisté OOP.
Co do toho montuješ .NET Framework? To bych moh začít montovat Jakartu apod!
Jinak používám NetBeans a jsem naprosto spokojen. Sice neoplývají takovou změtí knihoven atd., ale co není tam, je na Googlu. V konečném výsledku jsem v nich napsal podstatně dokonalejší, stabilnější aplikaci, jak kolega ve Studiu a nejsem lepší programátor. Leč čistě objektový přístup nevytvoří 1000 řádek kódu, ve kterém se pak člověk ztrácí a NetBeans kolabujou méně často než Studio;-)
los
Profil *
Microsoft Visual Studia jsem nikdy nepoužíval... ...NetBeans kolabujou méně často než Studio
Hm, kvalifikovaný názor.
Keilew
Profil
NetBeans kolabujou méně často než Studio

Dělali jsme to celý semestr na dvou počítačích vedle sebe a čárkovali si žbuchnutí, čistě ze srandy. Takový je výsledek. Co je na tom nekvalifikovaného? Ano, chce to vzorek 1000 uživatelů a statisticky zpracovat a blabla, ale já to sem píšu jako osobní vysledování a tento názor je ve shodě i s mnoha kolegy.
los
Profil *
Co je na tom nekvalifikovaného?
Že hovoríš o niečom, s čím si v živote nepracoval?
Keilew
Profil
Já ale o Studiu psal jen to, co jsem viděl a hned na začátku jsem psal, že jsem Studio bleskově odinstaloval. C# kód není nutno studovat pouze a jen ve Studiu...
los
Profil *
Ale ja nenarážam len na Studio.
jcd
Profil *
Myslim ze som to nechcel uviest co Studio vs. NetBeans.
Zaujimalo by ma, co by bolo vhodnejsie pre stredneho (nie zaciatocnik, ale od profika daloko) programatora...
Je pravda ze na window aplikacie je java pomala ... ? thx
izsak
Profil
Jo, má, právě proto, že zavádí nesémantické pseudotřídy typu Convert apod.
Čo znamená "nesémantické pseudotřídy"?

Pod pojmom čisté OOP myslíš to, že existujú triedy a primitívne dátové typy?
Ak ma moje znalosti z MCTS certifkácie nemýlia, tak .NET má jediný základný typ: System.Object. A akýkoľvek typ v .NET je odvodený z neho. Nie je toto OOP? Či to odporuje nejakému princípu?

Co do toho montuješ .NET Framework?
Hádam nemá zmysel sa učiť jazyk bez frameworku, pre ktorý je určený. A zdá sa mi divné miešať triedu Convert z Common Class Library s OOP systémom Javy.
Buď porovnávajme syntax jazyka - kde existujú objektívne fakty, že C# má bohatšiu a konzistentnejšiu syntax ako Java.
Alebo porovnávajme .NET Framework a JDK.

leč je tam pár zásadních porušení OOP
Vieš byť konkrétny?

Napr.: chybové stavy sa v OOP signalizujú výnimkami.
Java: Math.abs() - pre Integer.MIN_VALUE vráti -1. no absolútna hodnota hádam nie je -1.
.NET: Math.Abs() - pre Int32.MinValue vyhodí výnimku OverflowException. - toto je systémový prístup k riešeniu problému.

Java je omezená, není v ni nic víc, než čisté OOP.
Sa mi páči, že nikomu nechýbajú v Jave vlastnosti, možno ani do Java 7 sa nedostanú a plno Javistov sa bije do pŕs, aké sú ich "bean" metódy (get/set/is) skvelé.


jcd
Skús si stiahnuť Visual Studio 2005 C# Express Edition, vyskúšaj si na Windows Forms projekte, ako sa tam dajú vytvárať formuláre.

Ak k pôvodnej otázke o simolovaní fyziky: jednoznačne vysoko výkoný kód v C++, ktorý by však musel písať senior programátor.
koudi
Profil
Keilew
Java je omezená, není v ni nic víc, než čisté OOP

Ač to javisté neradi slyší, java není čistě objektová.
jcd
Profil *
izsak
Ak k pôvodnej otázke o simolovaní fyziky: jednoznačne vysoko výkoný kód v C++, ktorý by však musel písať senior programátor.
Co znamena senior programator?

Ja som len pocul to, ze napr programovanie robotov sa da dobre cez javu.
Ked uvazime do fyzikalnych simulaci aj neaky ten graficky output,potom to bude ako ?
izsak
Profil
Co znamena senior programator?
Naozaj skúsený programátor, ktorý niekoľko rokov programuje v C++ a vie využiť jeho možnosti. Na prvý pohľad jednoduchý program v C++ môže skrývať nespočetné množnostvo kopírovacích konštruktorov a mazaní objektov, ktoré nie sú vidieť. Alebo synchronizácia vlákien, memory leaky a memory manažment.

Aby bola simulácia (napr. pnutia v hranole z určitého materiálu) správna, treba vedieť veľmi dobre písať algoritmy, funkčný a efektívny kód.
jcd
Profil *
No nechcem nikoho urazit ale prilis ste mi nepomohli :)
Stale sa nedokazem rozhodnut medzi tymito troma jazykmy a ich IDE.
Ci pokracovat po roku v delphi alebo skusit javu resp. c#.
A na window aplikacia? je pomala java ? (precital som hodne clankov C# vs. Java) ale skor by ma zaulimali vase skusenosti a postrehy, resp. nazory ne taketo porovnania (hlavne co sa tyka rychlosti Javy vo win-formularove applikacie)
llook
Profil
Myslím, že nejlepší bude ještě nějakou dobu zůstat u Delphi a vedle toho získávat rozhled - prostě se zajímat i o technologie, které nepoužíváš. Třeba se nauč nějaké základy Javy a C#, tím určitě nic nezkazíš (kolik jazyků znáš, tolikrát rychleji se naučíš kterýkoli další). Pořádně se něco samoučit má smysl až když tě to něco nadchne.

Ad Java a rychlost formulářových aplikací: Většinou se pro to používá knihovna JFC/Swing a co znám aplikace, které to používají, tak s rychlostí problémy bývají (hlavně ty aplikace žerou hrozně moc paměti). Na druhou stranu, používám i několik Java aplikací, které Swing nepoužívají, a ty na tom bývají dost dobře, srovnatelně s nativními win32 aplikacemi.
jcd
Profil *
llook
Thx,da sa povedat ze akurat to robim , venujem sa delphi a studujem zaklady c# a javy,zatial ma neak extra nenadchli tak v tom budem pokracovat
thx to all!
František Hliva, exprogramator
Profil *
Myslim C# je kombinaciou toho najlepsieho z Delphi a Java. Java je prilis chudobna, ma malo vyjadrovacich prostriedkov, Delphi je na tom lepsie ale zas to nie je cisto objektovy jazyk a z dovodu spetnej kompatibility s Turbo Pascalom obsahuje vela balastu a malo OO, Delphi je uz dnes jednoducho out. Najlepsie je orientovat sa na C# ktore je vzdy o krok v predu.
jcd
Profil *
A co na to linuxove spolocenstvo ?
Cital som neaky sposoby ako preniest .NET do linuxu, je to vobec usutocnitelne ?
roberta
Profil
jcd
http://www.mono-project.com/
llook
Profil
Na Linuxu je to mimo Javu dost bída:
Java: Plná podpora
.NET: Mono, dotGnu
Delphi: Kylix, Lazarus

Rád bych ještě něco dodal: Objektově orientované programování je něco, co dělá programátor, ne jazyk. Když Java aplikaci narvu do jedný třídy se statickými metodami, získám čistě procedurální kód. A stejně tak může i kód v klasickém C být objektově orientovaný (například Gtk+ k tomu nemá daleko).
František Hliva, exprogramator
Profil *
A co na to linuxove spolocenstvo ?

Ale ved linux sa v praxi nepouziva, naco mrhat peniazmi na na exoticky system ktory pouziva 1% pocitacovych nadsencov?
bukaj
Profil
František Hliva, exprogramator
linux ... exoticky system ktory pouziva 1% pocitacovych nadsencov
můžete vaše tvrzení něčím podložit? nejlépe nějakým seriozním průzkumem
jcd
Profil *
František Hliva, exprogramator
Ale ved linux sa v praxi nepouziva, naco mrhat peniazmi na na exoticky system ktory pouziva 1% pocitacovych nadsencov?
To podlozenie by ma zaulimalo...
llook
Na Linuxu je to mimo Javu dost bída:
Java: Plná podpora
.NET: Mono, dotGnu
Delphi: Kylix, Lazarus

To som vedel, ale o tom nakolko to bude "fachat" to nic nehovori, pretoze sa jedna o rozsirenost projektov rypu Mono alebo Kylix,...
Ako je to teda rozsirene...?
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0