Autor Zpráva
ppooler
Profil
Napadlo mě jestli tu někdo testuje wysiwyg editory- je jich velké množství :
f.e.
http://www.stahuj.cz/vyvojove_nastroje/www-tvorba/wysiwyg_editory/

Já jsem 4 zkoušel a každý je něčím zajímavý - byli to : Bluevoda, Web Page Maker, NVU,Web Builder.

Zkoušel někdo např. software
Namu6 - Website Editor
Blaze Composer
BlockNote.Net
nebo český Easy Editor ?

Já ne ,tak se ptám, co je možné zjistit tím že si je nainastaluji ? - Vím, - můžu to zkusit, ale můj čas je vzácný- takže se jen zeptám, jestli mezi takovými nástroji jsou i nějaké které vytváří validní, a sémantický kód, alespoň. pro samostné prvky webu - jako jsou třeba f.e. klikací mapy, složité tabulky, nebo něco ,co by se v PSpadu psalo špatně ?
simonek
Profil
no aj testuju a kupuju spíš nefreeware wysiwig editory:

- MS FrontPage
- Macromedia Dreamwawer
- Adobe GoLive

z těch co píšeš jsem nezkoušel ani jeden, ale doporučím ti GoLive od Adobe, klidně i trrial verzi
Taps
Profil
špatný není ani Macromedia Dreamwawer
Str4wberry
Profil
ppooler
Některé jsem zkoušel, ale je to dobré opravdu jen na ty klikací mapy, složité tabulky či psaní delších textů. Že editory plodí sématický kód?
dredie
Profil
<ot>
nepise se nahodou wysiwyg (what you see is what you get)...?
</ot>
Str4wberry
Profil
dredie
Ano.
Naotm je ale viědt, že i taokvíto text přčeteš bez věštích prolbémů:)
dredie
Profil
Str4wberry
jo tenhle test uz jsem nekde videl, mozek se soustredi na prvni a posledni pismena, takze prehozeni uprostred ani moc neregistrujes... hezka ukazka :)
Mastodont
Profil
ppooler
Můj osobní názor je ten, že kvalitní věc se (v drtivé většině případů) nakonec prosadí. Z těch čtyřech nevyzkoušených editorů, které uvádíš, jsem o žádném nikdy neslyšel, takže IMHO je to ztráta času.
ppooler
Profil
No já nakonec dva zkusil,- Namu6 Website Editor a Blaze Composer (kvůli názvům, víc se mi líbili :-P),a skutečně mi to nenabízelo nic ,co by mě by mě nějak zjednodušilo práci ,vzhledem k dosavádním ,třem programům které teď používám tj.NVU,Bluevoda ,a hlavně PSpad.
Bluevodu tedy požívám jen pro specifické (výukové) účely- generuje totiž poučný kód v oblasti CSS pozicování, ale i v oblasti Java scriptů, ActiveX prvků, OLE objektů a plug-inů....
Str4wberry
Profil
ppooler
Bluevodu jsem náhodou zkusil a to co vylezlo jsem snad ještě v žádném WYSIWYG editoru neviděl :-) NVU bych řekl, že je celkem použitelné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0