Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, existuje na českém internetu něco jako Google Maps API. To znamená vložení interaktivní mapy na své stránky s vyznačením jakýchkoliv bodů... díky moc Honza
Martin Kuželka
Profil
- www.amapy.atlas.cz/api/
- www.api.mapy.cz
H13
Profil
Ještě bych potřeboval porozumět tomuto:

Seznam: Mapy API lze použít pouze pro nekomerční provoz.
Atlas: užití Služby na uživatelových stránkách bude zcela zdarma a bez komerčního záměru.

Znamená to, že tyto mapy nehomu zobrazit na komerčních stránkách (prezentace firmy) nebo že zobrazení těchto map nemůžu nijak zpoplatnit ???
quinux
Profil
H13
Alespoň u Atlasu, můžeš myslím použít i na komerčním webu, ale nesmíš jejich použití nijak zpoplatňovat.
souki
Profil
Martin Kuželka
http://amapy.atlas.cz/api/
Marek Prokop
Profil
Google Maps API snad na českém internetu neexistuje?
H13
Profil
Google Maps API snad na českém internetu neexistuje?

Zřejmě špatně formuluji otázky, takže opakuji trochu jinak(většina myslím pochopila z prvního dotazu):

Ahoj, existuje něco jako Google Maps API na nějaké internetové stránce, která se orientuje především na české uživatele (zkráceně řečeno - oblast českého internetu). Nejde mi o jazyk, jde mi spíše o funkčnost, protože například Seznam.cz doplňuje své mapy např. o letecké snímky, které v určitých situacích nahrazují satelitní snímky a poněvadž Google tyto letecké mapy (resp. podrobné satelitní snímky) ČR zatím nezobrazuje, zajímalo by mě, zda třeba Seznam.cz podobnou funkci nabízí.

BTW. Já používám Google Maps API na český stránkách, protože vše je v češtině a bez problému, ale třeba kvůli leteckým snímkum by mě zajímal např. Seznam.cz....
Marek Prokop
Profil
Ale jo, já to taky pochopil, ale mapové podklady jsou jen jedno hledisko. Další, které také souvisí s lokalizací, je třeba geocoding nebo hladání tras, a to žádné české mapové API neumí, zatímco Google i pro Česko ano.

Pokud Vám jde ale o stelitní mapy resp. letecké fotografie, pak stejně máte na výběr jen mezi API Googlu a Atlasu, protože API Seznamu je nenabízí. On je API Seznamu vůbec spíš jen taková parodie -- skoro nic neumí a podmínky vylučují použití skoro na všech webech, které si umím představit.

Atlas je na tom funčně lépe a podmínky jsou přijatelnější. Reálná míra záruk funkčnosti ale asi bude s Googlem těžko srovnatelná. Já jsem už dříve zvolil Google a doufám, že Česko brzy pokryje lepšími mapovými podklady. Pokud Vás to zajímá, tady jsou hlavní důvody, proč dávám Google Maps API přednost:

1) Věřím tomu, že si Google při současném masovém rozšíření API nedovolí službu nějak zásadněji omezit. Možná do ní někdy přidá reklamu a možná ji ve verzi bez reklamy zpoplatní, ale to mi nevadí.

2) Vyhovuje mi obrovská šíře dokumentace, podpůrných aplikací, hotových kódů, formátů, dalších API atd. Workflow související s vytvářením map je velmi schůdné a flexibilní. Mohu třeba ručně namalovat mapu v Google Earth nebo v MyMaps a pak ji během minuty přenést na svou vlastní mapu.

3) Podmínky služby mne nijak neomezují.

4) Pokrytí celého světa je výrazně lepší a rozšiřuje se rychleji než u jakéhokoli konkurenčního API (tím nemyslím ani tak Seznam a Atlas, ale hlavně Yahoo a MS).
H13
Profil
Marku, díky moc za info
Blazinec
Profil *
No pokud Vám nevadí stejná grafika, můžete využít www.openmaps.biz jako já. Neumím a ani nechci umět api, ale XML udělat zvládnu a zbytek řešit nemusím .)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Příspěvky nesouvisející s webem budou odstraněny.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0